Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Αυτό π θα πω το είδα που το είχε γράψει ένα παιδί στην σελίδα και το στηρίζω! Εμείς οι εποχικοί γτ να μπούμε στην διαδικασία πάλι σε μια προκήρυξη και νέα αθλήματα αφού μπήκαμε σε αξιοκρατικά κριτήρια και γιατρούςπεράσαμεκαι αθλήματα δώσαμεκαι με χαρτί λυκείου! Γτ να μην γίνει απορρόφηση; Και εκπαιδευμένο προσωπικό είμαστε και αποφάσεις έχουμε πάρει σε συμβάν κ εγκατάσταση έχουμε κάνει! Και σε αστικά έχουμε πάει μερικοί συνάδελφοί μαζί με μόνιμους! Το γτ δεν καταλαβαίνω;
DokimosED
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2022 6:00 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: tipota
Επάγγελμα: tipota
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από DokimosED »

Firebooss925 έγραψε: Πέμ Φεβ 02, 2023 12:10 am Αυτό π θα πω το είδα που το είχε γράψει ένα παιδί στην σελίδα και το στηρίζω! Εμείς οι εποχικοί γτ να μπούμε στην διαδικασία πάλι σε μια προκήρυξη και νέα αθλήματα αφού μπήκαμε σε αξιοκρατικά κριτήρια και γιατρούςπεράσαμεκαι αθλήματα δώσαμεκαι με χαρτί λυκείου! Γτ να μην γίνει απορρόφηση; Και εκπαιδευμένο προσωπικό είμαστε και αποφάσεις έχουμε πάρει σε συμβάν κ εγκατάσταση έχουμε κάνει! Και σε αστικά έχουμε πάει μερικοί συνάδελφοί μαζί με μόνιμους! Το γτ δεν καταλαβαίνω;
Η ερωτηση σου για μενα ειναι ρητορικη και προσωπικα δεν μπαινω καν στον κοπο να σου απαντησω η να σου λυσω την απορια που πιστευω πως ηδη και συ ο ιδιος γνωριζεις την απαντηση. Απλα να χαμε να λεγαμε ειναι αυτα που γραφεις
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

DokimosED έγραψε: Πέμ Φεβ 02, 2023 5:31 pm
Firebooss925 έγραψε: Πέμ Φεβ 02, 2023 12:10 am Αυτό π θα πω το είδα που το είχε γράψει ένα παιδί στην σελίδα και το στηρίζω! Εμείς οι εποχικοί γτ να μπούμε στην διαδικασία πάλι σε μια προκήρυξη και νέα αθλήματα αφού μπήκαμε σε αξιοκρατικά κριτήρια και γιατρούςπεράσαμεκαι αθλήματα δώσαμεκαι με χαρτί λυκείου! Γτ να μην γίνει απορρόφηση; Και εκπαιδευμένο προσωπικό είμαστε και αποφάσεις έχουμε πάρει σε συμβάν κ εγκατάσταση έχουμε κάνει! Και σε αστικά έχουμε πάει μερικοί συνάδελφοί μαζί με μόνιμους! Το γτ δεν καταλαβαίνω;
Η ερωτηση σου για μενα ειναι ρητορικη και προσωπικα δεν μπαινω καν στον κοπο να σου απαντησω η να σου λυσω την απορια που πιστευω πως ηδη και συ ο ιδιος γνωριζεις την απαντηση. Απλα να χαμε να λεγαμε ειναι αυτα που γραφεις
είπα στηρίζω αυτό π έγραψε ο συνάδελφος! Αλλά γτ όχι; Απάντησε μου; Συζήτηση κάνουνε!
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Προσωπικα ηλπιζα μεχρι πριν τις γιορτες να δουμε καποιο φεκ... Κατι... Δεν ειδαμε απολυτως τιποτα...
απο εκεινη τη στιγμη και μετα δεν πιστεψα ουτε πιστευω οτι θα βγαλει προκηρυξη (καλα πριν τις εκλογες ουτε καν) ... Οι εκλογες θα τελειωσουν στην καρδια της αντιπυρικης που τοτε θα καιγεται ο κωλος ολων.

αλλα ουτε και μετα την αντιπυρικη πιστευω... Εδω το 21 καηκε ο τοπος και η εμοδε ξεκινησε το 22 τον μαιο...

κοινως απο πριν τις γιορτες ειπα καλο 2024 και βλεπουμε... Κ ακομα αυτο πιστευω... Καποιοι με ειπαν απαισιοδοξο...
μην γυρισει και πει κανεις "μα αυτο δεν γινεται" γτ φετος ειναι η τελευταια χρονια των 19αρηδων... Καμια 300αρια ατομα ειναι δεν ειναι...
ΚΑΙ; Και τι εγινε αν τελειωνει η συμβαση αυτων; Μια χαρα τους αφησαμε και εκτος εμοδε και δν ανοιξε ρουθουνι...
κ αμα τελειωνει η συμβαση τι εγινε; Για 300 ατομα θα στεναχωρηθουν πιστευετε;
εδω ειμαστε 2500 εποχικοι με πλεον 3600 νεες οργανικες επισημα και ουτε καν για ψηφοθηρικούς λογους δεν κανουν προσληψεις.

ουτε ακουσα ουτε ειδα ουτε μου ειπαν ουτε τπτ... Ολα ειναι προσωπικες εκτιμησεις...
Ethelontis

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontis »

Πλάκα πλάκα οι εποχικοί του 19 τι κάνουν μετά τη φετινή αντιπυρικη; Εννοώ το σώμα θα τους ανανεώσει τη σύμβαση ή θα προκηρύξει νέο διαγωνισμό για να προσλάβει εποχικούς για άλλη μια 5ετια ; Φαντάζομαι δεν θα πουν χαρήκαμε και αντίο
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Απο το να σου πουνε +2+3 αντιπυρικες μεχρι και τιποτα... Κ οποιος θελει...
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Οι 19 ρίδες! Όταν είχαν υπογραψει το 19 ήταν για ενα χρόνο όχι σαν τους 20ριδες γ 5! Οπότε είναι βλακειες αυτά! Κανένας εποχικος δεν θα μείνει εκτός αντιπυρικής!
ETHEP

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από ETHEP »

Σιγή ασυρματου...
Polemistis99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2023 2:18 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Ενδιαφέροντα: Μονινος πυροσβεστης
Επάγγελμα: Εποχικος πυροσβέστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Polemistis99 »

Χαιρετώ τους συναδέλφους και μη, τι θα γίνει ρε παιδιά με εμάς τους εποχικούς; Μήπως να αλλάξουμε επαγγελμα; Όσο και να μας αρέσει αυτό είναι βάσανο από το 20 εποχικος είμαι, θα γίνουνε ποτέ 5 έτους; Γτ τόσο στον αέρα είμαστε γμτο, γενικά έχουν παραιτηθεί συναδέλφοι; Γνωρίζεται; Όχι άτομα που πέρασαν σε άλλες προκηρύξεις γενικά αν έχουν παραιτηθεί,
Fvgtr

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Fvgtr »

Δεν θα γίνει τίποτα αγορίνα μου. Παραμένετε στο ίδιο καθεστώς.
Polemistis99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2023 2:18 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Ενδιαφέροντα: Μονινος πυροσβεστης
Επάγγελμα: Εποχικος πυροσβέστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Polemistis99 »

Fvgtr έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:12 pm Δεν θα γίνει τίποτα αγορίνα μου. Παραμένετε στο ίδιο καθεστώς.
εγώ φίλε εάν μεχρη το 24 π είναι να λήξει η 5 αιτία μού δεν εχει γινει τπτ, και μας αρχίσουν πάλι ανανέωση συμβάσεων και τέτοιες πιπ€€ς την έκανα για αλλού, δεν θα φάω τα χρόνια μου έτσι!
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Polemistis99 έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:45 pm
Fvgtr έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:12 pm Δεν θα γίνει τίποτα αγορίνα μου. Παραμένετε στο ίδιο καθεστώς.
εγώ φίλε εάν μεχρη το 24 π είναι να λήξει η 5 αιτία μού δεν εχει γινει τπτ, και μας αρχίσουν πάλι ανανέωση συμβάσεων και τέτοιες πιπ€€ς την έκανα για αλλού, δεν θα φάω τα χρόνια μου έτσι!

Και γιατι το
Λες ετσι; Τι νομιζεις θα σε παρακαλεσουν η οτι σε εχουν αναγκη; Ξερεις ποσοι περιμενουν πισω απο σενα να γινουν εστω και εποχικοι και ειναι κατευχαριστιμενοι με το εξαμηνο;
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Polemistis99 έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:45 pm
Fvgtr έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:12 pm Δεν θα γίνει τίποτα αγορίνα μου. Παραμένετε στο ίδιο καθεστώς.
εγώ φίλε εάν μεχρη το 24 π είναι να λήξει η 5 αιτία μού δεν εχει γινει τπτ, και μας αρχίσουν πάλι ανανέωση συμβάσεων και τέτοιες πιπ€€ς την έκανα για αλλού, δεν θα φάω τα χρόνια μου έτσι!
Και γιατι το λες ετσι; Τι νομιζεις οτι θα σε παρακαλεσουν η οτι σε εχουν αναγκη; Ξερεις ποσοι περιμενουν πισω απο σενα
Να γινουν εστω και εποχικοι; Και ειναι υπερευχαριστημενοι με το 6μηνο;
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Polemistis99 έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:45 pm
Fvgtr έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:12 pm Δεν θα γίνει τίποτα αγορίνα μου. Παραμένετε στο ίδιο καθεστώς.
εγώ φίλε εάν μεχρη το 24 π είναι να λήξει η 5 αιτία μού δεν εχει γινει τπτ, και μας αρχίσουν πάλι ανανέωση συμβάσεων και τέτοιες πιπ€€ς την έκανα για αλλού, δεν θα φάω τα χρόνια μου έτσι!

Μεγαλη μπουκια φάε, μεγαλη κουβεντα μη λες!

Και εμεις ειμαστε απ το 19 και; Ξεραμε τι υπογραφαμε….
Εγω δν λεω γιατι δεν μας κανουν μονιμους ή κτ τετοιο
Αλλά να μας δωσουν μια σαφη απαντηση για το τι σκοπο εχουν αν εχουν να αξιοποιηθουμε σε μονιμο εργασιακο καθεστως ή οχι. Τοσο απλα!
Αλλα επειδη δεν το κανει κανεις…. Επερχεται αυτη η «ομηρια»
Στην οποια πεσανε σχεδον ολοι οι παλιοι οι οποιοι ωστοσο εστω κ αργα σχεδον απαντες αποκατασταθηκανε επαγγελματικα.
Το θεμα ειναι οτι αυτες οι εποχες τελειωσανε.

Αν ηταν τοσο απλο οσο νομιζεις καλα θα ηταν.
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

KYNHGOS έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 5:07 pm
Polemistis99 έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:45 pm
Fvgtr έγραψε: Δευ Φεβ 06, 2023 3:12 pm Δεν θα γίνει τίποτα αγορίνα μου. Παραμένετε στο ίδιο καθεστώς.
εγώ φίλε εάν μεχρη το 24 π είναι να λήξει η 5 αιτία μού δεν εχει γινει τπτ, και μας αρχίσουν πάλι ανανέωση συμβάσεων και τέτοιες πιπ€€ς την έκανα για αλλού, δεν θα φάω τα χρόνια μου έτσι!

Μεγαλη μπουκια φάε, μεγαλη κουβεντα μη λες!

Και εμεις ειμαστε απ το 19 και; Ξεραμε τι υπογραφαμε….
Εγω δν λεω γιατι δεν μας κανουν μονιμους ή κτ τετοιο
Αλλά να μας δωσουν μια σαφη απαντηση για το τι σκοπο εχουν αν εχουν να αξιοποιηθουμε σε μονιμο εργασιακο καθεστως ή οχι. Τοσο απλα!
Αλλα επειδη δεν το κανει κανεις…. Επερχεται αυτη η «ομηρια»
Στην οποια πεσανε σχεδον ολοι οι παλιοι οι οποιοι ωστοσο εστω κ αργα σχεδον απαντες αποκατασταθηκανε επαγγελματικα.
Το θεμα ειναι οτι αυτες οι εποχες τελειωσανε.

Αν ηταν τοσο απλο οσο νομιζεις καλα θα ηταν.
Αυτο ακριβως, το πιο σωστο ειναι να πει οσοι ειστε πανω απο αυτη την ηλικια θα μεινετε εποχικοι μεχρι οσο «αντεχετε» να ξερουν οι ανθρωποι τι θα κανουν, καποιοι βολευονται με τα λεφτα του εποχικου και το ταμειο το χειμωνα, καποιοι αλλοι οχι απλα να το ξεκαθαρισουν να ξερει ο καθενας τι θα κανει
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες