Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

nickolas1221 έγραψε: Τετ Δεκ 28, 2022 9:25 pm Βρηκες τα σκούρα αγορίνα απο δεν μπήκες;
άκου... Θέλει διαδικασία δεν μπορεις να παραιτηθεις παρα μονο να βγεθς γιωτάς και γλυτώσεις το πρόστιμο... Και δεν ξέρω πόσο καιρό μετά έρχεται η ταυτότητα σου... Οπότε θέλει ψαξίμο χρόνο και ρίσκο...
τι εννοεις να βγει γιωτα; Δηλαδη αν βγει πχ ι2-ι3 σε διωχνουν;
Egww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Egww »

Eirini_k έγραψε: Πέμ Δεκ 29, 2022 9:36 pm
nickolas1221 έγραψε: Τετ Δεκ 28, 2022 9:25 pm Βρηκες τα σκούρα αγορίνα απο δεν μπήκες;
άκου... Θέλει διαδικασία δεν μπορεις να παραιτηθεις παρα μονο να βγεθς γιωτάς και γλυτώσεις το πρόστιμο... Και δεν ξέρω πόσο καιρό μετά έρχεται η ταυτότητα σου... Οπότε θέλει ψαξίμο χρόνο και ρίσκο...
τι εννοεις να βγει γιωτα; Δηλαδη αν βγει πχ ι2-ι3 σε διωχνουν;
Ι3 ναι σε διώχνουν από το στράτευμα.
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Egww έγραψε: Παρ Δεκ 30, 2022 4:34 am
Eirini_k έγραψε: Πέμ Δεκ 29, 2022 9:36 pm
nickolas1221 έγραψε: Τετ Δεκ 28, 2022 9:25 pm Βρηκες τα σκούρα αγορίνα απο δεν μπήκες;
άκου... Θέλει διαδικασία δεν μπορεις να παραιτηθεις παρα μονο να βγεθς γιωτάς και γλυτώσεις το πρόστιμο... Και δεν ξέρω πόσο καιρό μετά έρχεται η ταυτότητα σου... Οπότε θέλει ψαξίμο χρόνο και ρίσκο...
τι εννοεις να βγει γιωτα; Δηλαδη αν βγει πχ ι2-ι3 σε διωχνουν;
Ι3 ναι σε διώχνουν από το στράτευμα.
αααα οκ γιατι αλλο καταλαβα καποια στιγμη
giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από giannaros »

Πιστευεται ακομα οτι η προκυρηξη ωστε να μπεις εποπ ειναι το η δουλεια του μελοντος; Εγω προσωπικα εκανα τα χαρτια φετος και με εκοψαν στα μορια γιατι πρωτημισαν να παρουν εναν πολιτη και συγκεκριμενα πομακο στο στρατευμα παρα εμενα που υπηρετουσα σαν οβα... Οχι οτι εχω κατι με τους ανθρωπους αλλα αντι να σε φοηθησει ο στρατος σε απομακρυνει ολο και περισσοτερο... Και ειδικα σαν εποπ που θα σε εχουν μπαλακι απο δω και απο εκει και μολις φτασεις στα 50 σου χρονια θα σε πουν ευχαριστω πολυ για τις υπηρεσιες σου... Κοιταξτε να κυνηγησετε αστυνομια και πυροσβεστικη που θα βγουν τωρα για ενα καλυτερο μελλον για σας και τα παιδια σας!
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από anonymous19970 »

giannaros έγραψε: Παρ Δεκ 30, 2022 4:07 pm Πιστευεται ακομα οτι η προκυρηξη ωστε να μπεις εποπ ειναι το η δουλεια του μελοντος; Εγω προσωπικα εκανα τα χαρτια φετος και με εκοψαν στα μορια γιατι πρωτημισαν να παρουν εναν πολιτη και συγκεκριμενα πομακο στο στρατευμα παρα εμενα που υπηρετουσα σαν οβα... Οχι οτι εχω κατι με τους ανθρωπους αλλα αντι να σε φοηθησει ο στρατος σε απομακρυνει ολο και περισσοτερο... Και ειδικα σαν εποπ που θα σε εχουν μπαλακι απο δω και απο εκει και μολις φτασεις στα 50 σου χρονια θα σε πουν ευχαριστω πολυ για τις υπηρεσιες σου... Κοιταξτε να κυνηγησετε αστυνομια και πυροσβεστικη που θα βγουν τωρα για ενα καλυτερο μελλον για σας και τα παιδια σας!
Την μοριοδοτηση των εποπ την ξερεις. Τωρα αν εσυ εχεις μονο τα μορια του οβα δεν σου φταιει κανενας αλλος παρα ο εαυτος σου. Τωρα που ειναι κενη περιοδος μαζεψε κανενα δικαιολογητικο (διπλωμα και πτυχιο αγγλικων απο υπολογιστη βγαινουν αρκετα ευκολα) και ασε την γκρινια
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Όχι φίλε δεν κατάλαβες τι σε λέω και πτυχίο έχω και και δίπλωμα και τα πάντα. Το θέμα μου είναι ότι ο ίδιο ο στρατός δεν βοηθάει άτομα που είναι ήδη έτοιμα εκπαιδευμένα και προτιμά να πάρει πολίτες να τους εκπαιδεύσει από την αρχή...
Alex500

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Alex500 »

Giannaros έγραψε: Παρ Δεκ 30, 2022 5:59 pm Όχι φίλε δεν κατάλαβες τι σε λέω και πτυχίο έχω και και δίπλωμα και τα πάντα. Το θέμα μου είναι ότι ο ίδιο ο στρατός δεν βοηθάει άτομα που είναι ήδη έτοιμα εκπαιδευμένα και προτιμά να πάρει πολίτες να τους εκπαιδεύσει από την αρχή...
Φίλε αν επιτρέπεται πόσα μορια είχες; Για να ξέρω τι με περιμένει
epop2023

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από epop2023 »

Αυτό που είδα στο φεκ είναι ότι ανοίγουν τεχνικές θέσεις (Ειδικά σε τεχνικό και αεροπορία στρατού) και για απόφοιτους γενικού λυκείου που στίς προηγούμενες ζητούσε ΕΠΑΛ μάλλον επειδή δεν κάλυψαν τις θέσεις στις συγκεκριμένες θέσεις.
edww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από edww »

Giannaros έγραψε: Παρ Δεκ 30, 2022 5:59 pm Όχι φίλε δεν κατάλαβες τι σε λέω και πτυχίο έχω και και δίπλωμα και τα πάντα. Το θέμα μου είναι ότι ο ίδιο ο στρατός δεν βοηθάει άτομα που είναι ήδη έτοιμα εκπαιδευμένα και προτιμά να πάρει πολίτες να τους εκπαιδεύσει από την αρχή...
Κάτι λάθος θα έκανες στα μόρια σου.
tacticalnick

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από tacticalnick »

Αυτοί του 1995 θα μπορούν να λάβουν μέρος;
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

710 μόρια είχα φίλε αλλά βλέπεις προτίμησε το ελληνικό κράτος να πάρει κάποιον άλλον μέσα και όχι έναν που είναι ήδη μέσα...
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Giannaros έγραψε: Τετ Ιαν 11, 2023 2:31 pm 710 μόρια είχα φίλε αλλά βλέπεις προτίμησε το ελληνικό κράτος να πάρει κάποιον άλλον μέσα και όχι έναν που είναι ήδη μέσα...
τι πτυχιο έχεις και τι ειδικότητα είχες δηλώσει;
Edwwww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Edwwww »

Giannaros έγραψε: Τετ Ιαν 11, 2023 2:31 pm 710 μόρια είχα φίλε αλλά βλέπεις προτίμησε το ελληνικό κράτος να πάρει κάποιον άλλον μέσα και όχι έναν που είναι ήδη μέσα...
Το κράτος τι φταίει αν σε πέρασαν στα μόρια; Η προκήρυξη είχε μοριοδότηση, μήπως φταίει και το κράτος που έμειναν έξω ΟΒΑ που δεν είχανε πτυχίο Η/Υ που ζητούσε σε μερικές ειδικότητες; Σταματήστε να ρίχνετε τις ευθύνες σε άλλους, δεν θα σας βοηθήσει γενικά στη ζωή σας. Επειδή είσαι ΟΒΑ δεν θα σου στρώσουμε κόκκινο χαλί, αν αυτά σας έλεγαν μέσα για να βαράτε σκοπέτα είναι δικό σας πρόβλημα.
maryt

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από maryt »

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά
Φωτιά από άρθρα για τις προκηρύξεις, το κύριο ερώτημα (γιατί όπως βλέπω εσείς γνωρίζετε) , όταν βγαίνει προκήρυξη για τα προσόντα που ζητάνε, σημαίνει ότι απλά το ανακοινώνουν ; Ή ότι άνοιξαν και οι αιτήσεις ; Που γίνεται η αίτηση ;
Άντε να δούμε όλοι μια άσπρη μέρα. Ευχαριστώ ! 😁
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες