ΠΚΕ - (9Κ/21)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Garda »

Exakapltis έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 8:39 pm Αύγουστο μας έστειλαν το email αποδοχής και Ιανουάριο μπήκαμε. Οι επόμενη σειρά Ιανουάριο έστειλαν email αποδοχής και τέλη Ιουνίου μπήκανε.Email μας έστειλαν για να δηλώσουμε νούμερα για τον ιματισμό και με την απόφαση έναρξης και κατάταξης στην σχολή. Υποψην ότι για να μπούνε οι εξωτερικοί σχολή ελέγχεται η γνησιότητα όλων των πτυχίων, εγγράφων κτλπ. Επίσης χρειάζονται πιστώσεις για τα έξοδα της σχολης. Υπουργικές αποφάσεις έναρξης, κατάταξης, ορισμός διδακτικού προσωπικού κτλπ τα οποία είναι χρονοβόρες διαδικασίες.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Απλά θέλω να δω πόσο χρόνο έχουμε γενικά. Οπότε 5 μηνό πάνω κάτω όπως τα περιέγραψες. Η μόνη περίπτωση να τρέξουν πιο γρήγορα είναι εάν θα κανονίσουν να γίνει μία σχολή για όλους κάπου αλλού που να χωράει όχι στην Θήβα. Και λόγο της Δράμας ίσως τρέξουν έτσι σε μία σχολή και γρήγορα π. Χ η σχολή να ξεκινήσει Φλεβάρη με Μάρτιο και Απρίλιο να ξεκινήσουν οι τοποθετήσεις για να μπορεσει να ανοίξει η Δράμα προεκλογικά. Βέβαια εμένα προσωπικά μου φενεται δύσκολο να τρέξει τόσο γρήγορα η διαδικασία αλλά θα δούμε! Εσύ τι λες πως το κόβεις; Έχει πάρει το αυτι σου τίποτα από την υπηρεσία?
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Exakapltis

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Exakapltis »

Και αύριο να ξεκινήσει η διαδικασία των συμβάσεων θέλει τουλάχιστον μία εβδομάδα για να έρθει το email για να δηλώσετε αποδοχή. Θα σας δίνει και ένα δεκαήμερο να δηλώσετε και να αποστείλετε τον φάκελο. Κάνα 3 μηνό να ελέγξουν τα πτυχία κτλπ που εκεί η ευθύνη δεν είναι του υπουργείου αλλά στο ποσό θα αργήσουν να απαντήσουν τα σχολεία, ΙΕΚ, κτλπ. Μετά να τρέξουν οι διαδικασίες εν μέσω προεκλογικής περιόδου για πιστώσεις, σύνταξη και έκδοση υπουργικων αποφάσεων κτλπ. Προσωπικά χωρίς να θέλω να απογοητεύσω κάποιον δεν πιστεύω ότι είναι εφικτό να μπουν οι εξωτερικοί πριν τις εκλογές σχολή. Μακάρι να γίνει και να μας εντυπωσιάσουν όλους ευχάριστα.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Garda »

Να σε καλά για τα φώτα σου πάντως και για τις απαντήσεις σου είναι τεκμηριωμένες! Πάντως θα δείξει τι θα γίνει να μα στε καλά και όλα θα γίνουν όπως πρέπει είτε αργά είτε λίγο πιο γρήγορα! Καλό βράδυ φίλε!
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Na1Tsipis

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Na1Tsipis »

Έρχεται ανακοίνωση για την 9Κ σήμερα !!!
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

re: πκε - (9κ/21)

Δημοσίευση από Sicario »

Είσαι σίγουρος; Θα βγουν τα αποτελέσματα;
Πάντως όπως λένε και τα παιδιά πιο πάνω, ακόμα και αύριο να βγει ανακοίνωση για σχολή Υεφκκ, χρειάζεται κάνα 2μηνο να ελενξουν τα χαρτιά.
ΥΕΦΚΚ 2023
Na1Tsipis

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Na1Tsipis »

Θα ανέβει αλλά μετά της 3
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

re: πκε - (9κ/21)

Δημοσίευση από Sicario »

Οι ανακοινώσεις του ασεπ μέχρι της 4 βγαίνουν;
Για να δούμε μακάρι να τα βγάλουν.
ΥΕΦΚΚ 2023
Kouvadex

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Kouvadex »

Na1Tsipis έγραψε: Παρ Ιαν 13, 2023 12:03 pm Θα ανέβει αλλά μετά της 3

Είμαι έτοιμος Τσίπη.
Na1Tsipis

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Na1Tsipis »

Κουβαδεξ πληροφορία από τον ΑΣΕΠ... Αχαστο
Ntemis333

re: Πκε - (9κ/21)

Δημοσίευση από Ntemis333 »

Ρε Naitsipis τελικά όντως έχεις πληροφορία ή τρολαρεις; Θα ανέβουν αποτελέσματα?
Samwise

Re: re: Πκε - (9κ/21)

Δημοσίευση από Samwise »

Ntemis333 έγραψε: Παρ Ιαν 13, 2023 2:23 pm Ρε Naitsipis τελικά όντως έχεις πληροφορία ή τρολαρεις; Θα ανέβουν αποτελέσματα;
Τρολ είναι. Μη τσιμπάτε
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

re: πκε - (9κ/21)

Δημοσίευση από Sicario »

Να μη σου ξανασηκωθει βρωμιαρη που τρολαρεις.
ΥΕΦΚΚ 2023
Na1Tsipis

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Na1Tsipis »

Το έλεγε ο διαχειριστής της ομάδας 9Κ στο fb που του είπαν από τον ΑΣΕΠ. Αυτόν ακολούθησα και πήγα τρελό κάδο. Όλοι δήθεν ξέρουν και τελικα μας δουλεύουν
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Εικασίες κάνουμε όλοι, δε χρειάζονται βρισιές, έτσι όπως πάει η δουλειά, εγώ λέω να περάσουμε ωραία τον άλλο μήνα έρχονται και απόκριες και μετά το καλοκαίρι ας πάμε τη σχολή
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΚΕ - (9Κ/21)

Δημοσίευση από Garda »

Όντως σήμερα έπρεπε να βγούν... Για να δούμε από βδομάδα... Εάν δεν βγουν μέχρι Τετάρτη γνώμη μου είναι πως δεν θα ανακοινώσει τίποτα το ΑΣΕΠ, θα στείλει τους πινακες των επιτυχόντων μόνο στο υπουργείο (χωρίς δημόσια ανακοίνωση) ώστε να μας καλέσει με την σειρά του το υπουργείο με συμβάσεις
ορισμένου χρόνου . Και ανακοίνωση για οριστικά από ΑΣΕΠ οοοοοταν βγουν όλα μόνο και κλείσει η προκήρυξη (προφανώς 2024).
Πανομοιότυπα οπως έγινε με την 6κ (την τελευταία σύμβαση τους) που ήταν κατόπιν ολοκλήρωσης και αποτελεσμάτων των ΠΚΕ.
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες