Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Steve DYK
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τετ Αύγ 10, 2022 11:30 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Steve DYK »

9 Δεκεμβρίου ορκωμοσίαΒγήκαμε καράβια. Έχει τελειώσει η προπαιδευση

Βάρδιες θα κάνουμε πλέον και έμεινε μόνο η ορκομωσία

Όσοι δεν κατάφεραν να μπουν τώρα, ετοιμαστείτε για την επόμενη προκήρυξη. Δεν θα πάρουν άλλους επιλαχόντες.

masseyferguson65

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από masseyferguson65 »

Εγώ είμαι από την πρώτη παρτίδα επιλαχόντων με ειδικότητα Τ/ΗΝ/ΔΒ ...
Από ότι έχουμε καταλάβει εδώ μέσα στο Κανελλόπουλος δεν πρόκειται να μπούμε σε καράβι να μπαρκαρουμε τουλάχιστον για το έτος 2022 ...
Στις 9/12 Παρασκευή θα είναι η ορκομοσεια...
Σίγουρα θα μας δώσουν 5 με 7 ημέρες άδεια ορκομοσειας ... Η τρίτη παρτίδα επιλαχόντων δεν πρόκειται να ορκιστούν μαζί μας που μπεινε την προηγούμενη εβδομάδα αλλά ούτε η τέταρτη παρτίδα επιλαχόντων που μπέικον σήμερα διότι πολύ απλά δεν έχουν κάνει ούτε καν την Βασική εκπαίδευση στρατικοποιησης...
Μας είπαν ότι θα ορκιστούν σε δεύτερο χρόνο στο Γραφείο του διοικητή με απλό όρκο ...
Επιπλέον οι επιλαχόντες της προηγούμενης εβδομάδας και οι επιλαχόντες που μπήκαν σήμερα δεν μας ακολουθούν στις επισκευεις μας στα πλοία του στόλου και στο Κέντρο Διοικήσεως Παλάσκα για να παρακολουθήσουν τις ενημερώσεις για την δομή του στόλου ... Και από ότι ακούγετε μπορεί να έρθει και άλλη σειρά επιλαχόντων και ας ορκιστούμε εμείς οι πρώτοι...
Επισκέπτης

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τελευταίο πόστ μου στο φόρουμ και σας χαιρετάω.
Θα σας πω ακριβώς πώς έχουν τα πράγματα στο ΠΝ
Σήμερα μίλησα με ναύαρχο ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! Στόχος μου πριν μπω στο ΠΝ ήταν κατευθείαν το 198 σχολείο των ΟΥΚ.
όποτε είχαμε κανονίσει μια καλή μετάθεση σε αρματαγωγό η πετρελαιοφόρο για εμένα μιας και έχουν λίγες πλευσιμες ώστε να μην μου επηρεάσουν την προετοιμασία και να πάω κατευθείαν στο σχολείο. Σήμερα λοιπόν με πηρε ο ναύαρχος τηλέφωνο και μου είπε τα εξής δύο πράγματα:
1) Όλοι θα πάνε σε φρεγάτα. ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΤΕΣ!3 ΧΡΟΝΙΑ αμεταθετα τουλάχιστον. Φρεγάτα σημαίνει 240 μέρες το χρόνο ταξίδι.
2) για να δηλώσω στο σχολείο θα πρέπει να έχω κάνει δύο χρόνια στόλο. Που σημαίνει ότι στα 29 μου θα δήλωνα μιας και είμαι 27. Μόνο που το σχολείο έχει όριο ηλικίας τα 28 έτη.
Όποτε το σχολείο το χάνω. Αύριο πάω να παραιτηθω συνεπώς. Γνώμη μου: Για 850 Ε εγώ παιδιά να θυσιάσω τη ζωή μου στα καραβια μιας και οι ΕΠΟΠ για πλάκα θα έχουν μια 15ετια καράβι δεν υπάρχει περίπτωση. Δίνω την θέση μου στον επόμενο. Καλή σταδιοδρομία σε όλους και καλή τύχη!
Nobody

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Nobody »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Νοέμ 28, 2022 10:43 pm Τελευταίο πόστ μου στο φόρουμ και σας χαιρετάω.
Θα σας πω ακριβώς πώς έχουν τα πράγματα στο ΠΝ
Σήμερα μίλησα με ναύαρχο ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! Στόχος μου πριν μπω στο ΠΝ ήταν κατευθείαν το 198 σχολείο των ΟΥΚ.
όποτε είχαμε κανονίσει μια καλή μετάθεση σε αρματαγωγό η πετρελαιοφόρο για εμένα μιας και έχουν λίγες πλευσιμες ώστε να μην μου επηρεάσουν την προετοιμασία και να πάω κατευθείαν στο σχολείο. Σήμερα λοιπόν με πηρε ο ναύαρχος τηλέφωνο και μου είπε τα εξής δύο πράγματα:
1) Όλοι θα πάνε σε φρεγάτα. ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΤΕΣ!3 ΧΡΟΝΙΑ αμεταθετα τουλάχιστον. Φρεγάτα σημαίνει 240 μέρες το χρόνο ταξίδι.
2) για να δηλώσω στο σχολείο θα πρέπει να έχω κάνει δύο χρόνια στόλο. Που σημαίνει ότι στα 29 μου θα δήλωνα μιας και είμαι 27. Μόνο που το σχολείο έχει όριο ηλικίας τα 28 έτη.

Όποτε το σχολείο το χάνω. Αύριο πάω να παραιτηθω συνεπώς. Γνώμη μου: Για 850 Ε εγώ παιδιά να θυσιάσω τη ζωή μου στα καραβια μιας και οι ΕΠΟΠ για πλάκα θα έχουν μια 15ετια καράβι δεν υπάρχει περίπτωση. Δίνω την θέση μου στον επόμενο. Καλή σταδιοδρομία σε όλους και καλή τύχη!


Τι ειδικοτητα εισαι;
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Eleonora »

Πολλή ησυχία, βρε παιδιά, "Άκρα του τάφου σιωπή
Στον κάμπο βασιλεύει
Λαλεί πουλί, παίρνει σπυρί
Κι η μάνα το ζηλεύει"
Διονύσιος Σολωμός, από το Ελεύθεροι πολιορκημένοι.
Πείτε κανένα νέο σας. Τι γίνεται μέσα; Πώς τα βλέπετε; Ζόρια, ή την παλεύετε;
Styga
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Eleonora »

Πολλή ησυχία, βρε παιδιά, "Άκρα του τάφου σιωπή
Στον κάμπο βασιλεύει
Λαλεί πουλί, παίρνει σπυρί
Κι η μάνα το ζηλεύει"
Διονύσιος Σολωμός, από το Ελεύθεροι πολιορκημένοι.
Πείτε κανένα νέο σας. Τι γίνεται μέσα; Πώς τα βλέπετε; Ζόρια, ή την παλεύετε;
Styga
athanasia

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από athanasia »

Παιδιά ακούω ότι καλούν ακόμα επιλαχόντες, εγώ εδώ κ μερικές μέρες δεν μπορώ να μπω στον λογαριασμό που δημοσιεύθηκαν τα αποτελέσματα εσείς μπορείτε
GGPSAuth

Re: Επιλαχόντες ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Στον ναυτικό ποσοι εφυγαν εως ωρας; Βοηθηστε ρε παιδια;. Κ που ειναι τωρα αυτοι που ειναι μέσα; Να περιμένουμε κ εμείς; Κ αν καράβι ειν να παμε θα παμε
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες