Σημείωμα κατάταξης

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Στην ΕΣΣΟ Ιανουαρίου 2021 τα σημειώματα είχαν εκδοθεί μεταξύ 16 και 19 Δεκεμβρίου 2020. Λογικά μέσα σε αυτό το διάστημα θα γνωστοποιηθούν για τους καταταγέντες Α' ΕΣΣΟ 2022.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Deany έγραψε:Έχω κόψει την αναβολή μου πριν ένα μήνα και μου λέει το stratologia πως παρουσιάζομαι Ιανουάριο.

Τότε η ενημέρωση έλεγε πως αρχές Δεκεμβρίου θα λάβω και το σημείωμα κατάταξης. Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει. Ξέρουμε πότε βγαίνουν αυτά τα σημειώματα;

Αγχόνομαι γιατί πρέπει να αιτηθώ και για μείωση θητείας αλλά χρειάζομαι στοιχεία του σημειώματος.

Η αίτηση για μείωση θητείας γίνεται Αφού

Προηγηθεί η κατάταξη... Και μπορεί να γίνει και κατά τη διάρκεια της θητείας έστω και μία ημέρα πριν την απόλυση... Οπότε δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι άδικα...

HeinHein
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2021 8:02 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από HeinHein »

Καλημέρα. Άκουσα από κάπου πως αυτοί που είναι να μπουν στην επόμενη ΕΣΣΟ ήδη το γνωρίζουν (χωρίς λεπτομέρειες όπως που και πότε) επειδή το αναφέρει στη σελίδα κατάταξης της Στρατολογίας. Ισχύει κάτι τέτοιο; Νόμιζα πως στους περισσότερους λέει "Δεν είστε προγραμματισμένος για την επόμενη ΕΣΣΟ κτλ κτλ" μέχρι να βγει το σημείωμα κατάταξης προς το τέλος του μήνα.

Αν πράγματι εμφανίζεται πιο νωρίς στα άτομα που είναι προγραμματισμένα για την επόμενη ΕΣΣΟ, σημαίνει πως είναι πολύ πιθανόν να μην είμαι μέσα επειδή δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο; Χαζές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα απείρως μια απάντηση. Ευχαριστώ.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

HeinHein έγραψε: Καλημέρα. Άκουσα από κάπου πως αυτοί που είναι να μπουν στην επόμενη ΕΣΣΟ ήδη το γνωρίζουν (χωρίς λεπτομέρειες όπως που και πότε) επειδή το αναφέρει στη σελίδα κατάταξης της Στρατολογίας. Ισχύει κάτι τέτοιο; Νόμιζα πως στους περισσότερους λέει "Δεν είστε προγραμματισμένος για την επόμενη ΕΣΣΟ κτλ κτλ" μέχρι να βγει το σημείωμα κατάταξης προς το τέλος του μήνα.

Αν πράγματι εμφανίζεται πιο νωρίς στα άτομα που είναι προγραμματισμένα για την επόμενη ΕΣΣΟ, σημαίνει πως είναι πολύ πιθανόν να μην είμαι μέσα επειδή δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο; Χαζές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα απείρως μια απάντηση. Ευχαριστώ.

Αυτό έχει να κάνει με το πότε έκοψες ή πότε λήγει η αναβολή σου.

Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Var »

Πριν το σημείωμα κατάταξης εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "Είστε προγραμματισμένος για κατάταξη με την Α ΕΣΣΟ" Αν εσένα δεν στο βγάζει όντως σημαίνει ότι δεν είσαι στην Α ΕΣΣΟ
HeinHein
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2021 8:02 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από HeinHein »

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είχα κάνει και αίτηση ως πρότακτος για την Α ΕΣΣΟ, μετράει αυτό καθόλου ή ακόμα είναι σίγουρο πως δεν μπαίνω; Δεν βιάζομαι και τρελά, απλά είμαι περιεργος είναι η αλήθεια.
HeinHein
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2021 8:02 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από HeinHein »

ΑΝΟΝΥΜΟΣ έγραψε:
HeinHein έγραψε: Καλημέρα. Άκουσα από κάπου πως αυτοί που είναι να μπουν στην επόμενη ΕΣΣΟ ήδη το γνωρίζουν (χωρίς λεπτομέρειες όπως που και πότε) επειδή το αναφέρει στη σελίδα κατάταξης της Στρατολογίας. Ισχύει κάτι τέτοιο; Νόμιζα πως στους περισσότερους λέει "Δεν είστε προγραμματισμένος για την επόμενη ΕΣΣΟ κτλ κτλ" μέχρι να βγει το σημείωμα κατάταξης προς το τέλος του μήνα.

Αν πράγματι εμφανίζεται πιο νωρίς στα άτομα που είναι προγραμματισμένα για την επόμενη ΕΣΣΟ, σημαίνει πως είναι πολύ πιθανόν να μην είμαι μέσα επειδή δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο; Χαζές ερωτήσεις, αλλά θα εκτιμούσα απείρως μια απάντηση. Ευχαριστώ.

Αυτό έχει να κάνει με το πότε έκοψες ή πότε λήγει η αναβολή σου.



Δεν έχω καμία αναβολή διότι δεν είμαι σε σχολή αυτή τη στιγμή. Απλά είναι η δεύτερη φορά που έκανα αίτηση για πρότακτος και είναι να καταταγώ σε κάποια ΕΣΣΟ του 2022. Το ξέρω πως η αίτηση δεν εγγυάται κατάταξη, απλώς είμαι περίεργος.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

HeinHein έγραψε:Δεν έχω καμία αναβολή διότι δεν είμαι σε σχολή αυτή τη στιγμή. Απλά είναι η δεύτερη φορά που έκανα αίτηση για πρότακτος και είναι να καταταγώ σε κάποια ΕΣΣΟ του 2022. Το ξέρω πως η αίτηση δεν εγγυάται κατάταξη, απλώς είμαι περίεργος.
Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η Α ΕΣΣΟ. Από Δευτέρα ή Τρίτη λογικά θα μπορείς να το δεις στο σαϊτ της στρατολογίας. Όταν η εσσο είναι μεγάλη.(έχει δηλαδή αρκετό κόσμο... ) δεν εγκρίνουν εύκολα αιτήσεις προτακτων. Εύχομαι να είσαι μέσα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Δεκ 18, 2021 10:56 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Deany
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Δεκ 13, 2021 11:47 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Deany »

Μπορώ να συμπληρώσω το parousiasi.army αφού έχει βγει το σημείωμα κατάταξης ή δεν έχει νόημα πια;
kostas

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από kostas »

Πέρασα από την υγειονομική επιτροπή του στρατού και πήρα απαλλαγή; Δε μου έδωσαν κάποιο χαρτί ή κάποιο αποδεικτικό. Πού μπορώ να τα βρώ αυτά για να μπορώ να αποδείξω ότι δεν είμαι υπόχρεος στράτευσης;
Μάριος1111

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Μάριος1111 »

Χαιρεται σε ολους! Λοιπον ειμαι του 2004 και εκανα την αιτηση για την θητεια καπου τον Μαρτη οπου τοτε ηταν ο μηνας που επρεπε να συμπληρωσουμε τις φορμες της στρατολογιας. Εγω δηλωσα ειδικες δυναμεις ΟΥΚ (ναι μπορεις ακομα να μπεις κληρωτος ΟΥΚας). Ξερει μηπως κανενας ποτε θα μου ερθει το σημειωμα καταταξης ; Πχ τον Σεπτεμβρη η τον Οκτωβρη θα το επιθυμουσα να αρχιζα την θητεια μου. Αν τυχον τηλεφωνησω κανενα γραφειο στη περιφερεια μου μπορει να με βαλει οντως καπου τον Σεπτεμβρη;
Thodoroulis

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Thodoroulis »

Καλησπέρα, όπως ο φίλος παραπάνω είμαι και εγώ του 2004. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έρχεται ακόμα σημείωμα κατάταξης και επειδλη θα δώσω φέτος πάλι, μέσα στις σχολές θα βάλω και την Ευελπίδων, εγώ πυ δεν έχω κάνει ακόμα θητεία θεωρούμαι πρότακτος; Ευχαριστώ!
Stratis

Re: Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Stratis »

Γεια σας είμαι 19 χρόνων και έχω ξεχάσει το email μου το οποίο θα μου έρθει το χαρτί να παρουσιαστώ τι πρέπει να κάνω; ΒΟΗΘΕΙΑ
Edwwww

Re: Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Edwwww »

Stratis έγραψε: Τρί Σεπ 26, 2023 7:09 pm Γεια σας είμαι 19 χρόνων και έχω ξεχάσει το email μου το οποίο θα μου έρθει το χαρτί να παρουσιαστώ τι πρέπει να κάνω; ΒΟΗΘΕΙΑ
Να επικοινωνήσεις με την στρατολογία.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες