Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nikos_1
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2021 9:54 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Nikos_1 »

Καλησπερα κ απο εμενα μια ερωτηση... Εθελοντης πυροσβεστης απο τα 34 του... Στα 37 μπορει να δωσει πανεληνιες για πυροσβεστικη ακαδημια; με εκτιμιση

Άβαταρ μέλους
v.p
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 2:49 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από v.p »

Μεχρι τα 31 ειναι οι εθελοντες και εποχικοι για πανελληνιες
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Politis1994 »

Φίλε μου σορρυ νομίζω εκανες λάθος.Για πανελλήνιες.

Εποχικοί κ μονιμοι 35 οριο

Εθελοντές 33.

Για προκυρηξεις οπως εγω που στοχευω σε προκύρηξεις

Για εποχικούς 40 κ 45 μαχιμοι κ οδηγών αντίστοιχα

Για μονίμων πυροσβεστων η πενταετων νομίζω για εθελοντές 30... Κανονικά πρέπει να αυξηθεί λίγο!

Εαν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Με μία απλή αναζήτηση βρήκα το εξής μαγικό:

Κατ' εξαίρεση, για όσους υπάγονται στην ειδική κατηγορία (γ) των Εθελοντών Πυροσβεστών Πς, και την ειδική κατηγορία (δ) τέκνα και αδερφοί το ως άνω ανώτατο όριο ηλικίας αυξάνεται στο τριακοστό τρίτο (33ο) έτος ήτοι να έχουν γεννηθεί από την 01/01/1989 και μεταγενέστερα.

Δύσκολο;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Πέμ Μάιος 05, 2022 8:21 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Politis1994 »

Ευχαριστω δυκ αρα σίγουρα θα προλάβω την προκυρηξη των μονίμων πυροσβεστων.Ευχαριστώ πολύ που έκανα... Λάθος ηταν το μεγαλύτερο δώρο για μένα.

Τέτοια χαρά ποτέ δεν είχα σε ολη την διάρκεια που βλέπω το φόρουμ.

Αρα δύναμη κ υπομονή για τις προκυρηξεις της πυροσβεστικής που γρήγορα η αργά θα βγουν!

Don1919

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Don1919 »

Γνωρίζει κάποιος αν οι εθελοντές της 8ης σειράς πρόλαβαν να δώσουν πανελλήνιες;
Άβαταρ μέλους
gramm
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2020 12:59 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από gramm »

Ναι λογικά έδωσαν εφόσον φέτος έκλεισαν τριετία
Don1919

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Don1919 »

Νομίζω δεν πρόλαβαν να δώσουν επειδή η προκήρυξη βγήκε νωρίτερα, πρώτου κλείσουν την 3ετια.
Άβαταρ μέλους
gramm
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2020 12:59 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από gramm »

Νομίζω η προκήρυξη βγήκε 16 Μαρτίου. Συνήθως οι σειρές εθελοντών είχαν εξετάσεις Φεβρουάριο και ένταξη στο σώμα Μάρτιο άρα αν είχαν κάνει τίς υπηρεσίες τους έκλειναν τρία χρόνια. Μόνο στη τελευταία σειρά άργησαν να ξεκινήσουν και πήγε πίσω. Αν κάνω λάθος διορθωστε με
Don1919

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Don1919 »

Νομίζω μετρά 3ετια με το πότε βγήκε η ταυτότητα πχ εγώ που είμαι της 9ης σειράς η ταυτότητα μου βγήκε 5/5/20 οπότε αν βγει η προκήρυξη πάλι Μάρτιο δεν μπορώ να δωσω. Λογικα κάτι παρόμοιο έγινε και με την 8η σειρά.
Άβαταρ μέλους
gramm
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2020 12:59 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από gramm »

Don1919 έγραψε:Νομίζω μετρά 3ετια με το πότε βγήκε η ταυτότητα πχ εγώ που είμαι της 9ης σειράς η ταυτότητα μου βγήκε 5/5/20 οπότε αν βγει η προκήρυξη πάλι Μάρτιο δεν μπορώ να δωσω. Λογικα κάτι παρόμοιο έγινε και με την 8η σειρά.


Στη φετινή προκύρηξη διαβάζουμε το εξής :

. Γ' Ειδική Κατηγορία: Οι εν ενεργεία ή σε αναστολή Εθελοντές Πυροσβέστες που έχουν τουλάχιστον τριετή συνολική πραγματική εθελοντική υπηρεσία*, βεβαίωση του Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας στην οποία να εμφαίνεται ο συνολικός χρόνος πραγματικής εθελοντικής υπηρεσίας που έχουν προσφέρει (ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ Β). Στον χρόνο της πραγματικής εθελοντικής Υπηρεσίας δεν προσμετράται το χρονικό διάστημα αναστολής. (*από την ημερομηνία απόκτησης της ιδιότητας του Εθελοντή Πυροσβέστη μέχρι την καταλυτική ημερομηνία υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης)

Από την σχετική ανακοίνωση της ένωσης για την 9η σειρά τότε διαβάζουμε : Σύμφωνα με την σχετική απόφαση, ως ημερομηνία απόκτησης της ιδιότητας ορίστηκε η 30η Μαρτίου 2020 και μετά και από την δική σας ένταξη στο Σώμα η συνολική δύναμη των εν ενεργεία Εθελοντών Πυροσβεστών θα ξεπεράσει τους 2400.

Nikos_1
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2021 9:54 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Nikos_1 »

35 ετών με 3 χρόνια υπηρεσίας σαν εθελοντης μπορεί να δώσει πανελλήνιες.
Γιώργος δνεας

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από Γιώργος δνεας »

Καλησπέρα κάποιες ερωτήσεις αν μπορείτε και ξέρει κάποιος.Α. Υπάρχουν κάπου στοιχεία για το πόσα άτομα δίνουν κάθε χρονιά στην ειδική κατηγορία εθελοντών πανελλαδικές; Διότι μόνο τον αριθμό από αυτούς που παίρναν βλέπουνε.

Β. Υπαρχει κενό για Πανελλαδικές από το 2024 μιας και λογου κορονοιου χάθηκε μια σειρά... Άρα το 2024 λόγικα θα πέσουν οι βάσεις αρκετά Εκτός αν κάνω λάθος.

Γ. Να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση να διασταυρώσουν τα ραπιντ τεστ με της υπηρεσίες; Νομίζω ο κανόνας δεν εκανε εξαίρεση τους εθελοντές και μέχρι σήμερα λογικά κάνουν και αυτοί ένα την εβδομάδα

Άβαταρ μέλους
gramm
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2020 12:59 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές πυροσβέστες και πανελλήνιες

Δημοσίευση από gramm »

Για το δεύτερο ερώτημα πιστεύω θα ανέβουν γιατί αρκετά άτομα σκέφτονται το ίδιο με εσένα. Για το Γ ερώτημα θεωρώ ότι αν υπάρξουν ξανά περιοριστικά μέτρα θα ζητάει βεβαίωση εμβολιασμού ή ράπιντ όπως πέρυσι που κάναμε υπηρεσίες
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης