Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΣΜΥΑ

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από ΣΜΥΑ »

Ετοιμάζω βαλίτσες! Είμαι πολύ χαρούμενος!
KELLY

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από KELLY »

ΣΜΥΑ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται, εισαι επιλαχών;
KELLY

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από KELLY »

Αν μπορείτε όσοι μπαίνετε είναι πολύ σημαντικό να μας λέτε τα μόρια ειναι αδιακρισία μεν αλλά κι εμείς ξέρουμε που περίπου βρισκόμαστε
palaios

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από palaios »

Μετά απο 42 αποχωρήσεις και ισάριθμες κλήσεις επιλαχόντων, τα παιδιά της ΣΜΥΝ αύριο ορκίζονται.

Εύχομαι να είναι όλα καλά και να έχουν υπομονή.

Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Fenia77 »

Να ναι καλα τα παιδιαΝα χουν δυναμη πιστη και υπομονή σε αυτο που επελεξαν!

Σε αναμονη οι υπόλοιποι 😊

Οτι καλύτερο για ολους με υγεια!

Fenia
KELLY

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από KELLY »

TΑ καλύτερα εύχομαι στα παιδιά.

FENIA 77 εύχομαι γρήγορα κλήση στην κόρη σας.

Εγώ το ψιλοπήρα απόφαση, ξεκίνησα και στη σχολή,120 μόρια είμαι κάτω αλλά αποτι βλέπω δεν...

Ολα για κάποιο λόγο γίνονται.

Τα καλύτερα σε όλους!

Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Fenia77 »

KELLY.κοριτσι μου γλυκο σε ευχαριστώ πολύ

Κι εμενα ξεκίνησε σχολη. Με το ζόρι βεβαια η καημένη αλλα ξεκινησε και απλα ελπιζει και περιμενει 😊 γιατί εδωσε 2η φορά γι αυτο και μονο ενω ηδη ειχε περασει στη 2η επιλογη οικονομικα περυσι και στην πολη μας

Καθε εμπόδιο καμια φορα για καλο. Μη μου στεναχωριέσαι. Υπομονη κι ελπιδα

Το καρμα ξερει...

Σου εύχομαι ολοψυχα να σε καλέσουν. Τετοια παιδια αξιζουν που εχουν παθος

Παρ αυτα να εχεις υγεια ειναι το σημαντικότερο ολων❤️❤️❤️❤️❤️

Fenia
yiankap
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 03, 2022 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από yiankap »

KELLY και fenia, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Ωστόσο υπάρχουν και άλλοι δρόμοι για να φορέσεις στολή και δεν αναφέρομαι μόνο σε ΕΠΟΠ, ΟΠΠΙ κλπ. Κατά καιρούς βγαίνουν προκηρύξεις για αξιωματικούς Οικονομικών, Πληροφορικής, Ηλεκτρολόγων, Μηχανολόγων και άλλων ειδικοτήτων στην Πυροσβεστική, στο Λιμενικό και στην Αστυνομία (χαρακτηρίζονται ως ειδικών καθηκόντων). Αυτό είχα προτείνει και στο γιό μου να κάνει, καθώς είχε περάσει Οικονομικών Επιστημών στο Βόλο. Φυσικά οι θέσεις δεν είναι όσες των πανελληνίων, αλλά κάτι είναι και αυτό.

Επίσης, όπως και να έχει, μερικές φορές πρέπει να ακούμε ή να ψυλλιαζόμαστε και το τί θέλουν τα παιδιά (μερικοί όπως ο δικός μου δεν μιλάνε και πρέπει τα θέλω τους να τους τα βγάλεις με το τσιγκέλι... )

Εμείς είχαμε πάει στο Βόλο, νοικιάσαμε σπίτι, δώσαμε ενοίκια και εγγυήσεις, εμείς είμασταν στην τρελή χαρά Αλλά ο γιός μου ήταν συνέχεια με τα μούτρα κάτω.

Μέχρι που το συζητήσαμε, του είπαμε ότι είμαστε μαζί του ότι και αν θέλει και ότι αν αυτό που θέλει είναι να ξαναδώσει, τότε να ξαναδώσει και έτσι πήρε την απόφαση να ξαναδώσει για 2η χρονιά. Επειδή ανησυχούσε και για το κόστος, του είπαμε ότι οικονομικά για εμάς θα ήταν το ίδιο είτε πληρώναμε ιδιαίτερα είτε τον σπουδάζαμε στο Οικονομικό. Ξενοικιάσαμε λοιπόν το σπίτι (πάνε χαμένα τα 2 ενοίκια και τα υπόλοιπα έξοδα... ), τα μαζέψαμε από το Βόλο και προγραμματίσαμε φροντιστήρια.

Ωστόσο η συνέχεια είναι γνωστή : Μας πρόλαβε το τηλέφωνο από τη ΣΜΥ και αυτή τη στιγμή ο γιός μου είναι μέσα.

Πάντως κατά την συζήτηση με τον καινούριο καθηγητή των Μαθηματικών, που θα τον αναλάμβανε φέτος στα ιδιαίτερα, ακούσαμε ιστορίες για 2η - 3η - 4η φορά ακόμα και για άτομα που τελείωσαν Πανεπιστημιακές Σχολές και στη συνέχεια έδωσαν κανονικά Πανελλήνιες για Αστυνομία, Πυροσβεστική και Λιμενικό στα 25 !

Τέλος μην ξεχνάμε και το 10 % που σου δίνει άλλες 2 ευκαιρίες και αν δεν κάνω λάθος την 2η φορά, οι βάσεις είναι πιο χαμηλές από την 1η φορά του 10 % (πιθανότατα γιατί ποιος πάει σε στρατιωτική σχολή όταν έχει φάει 2 χρόνια από το πανεπιστήμιο ;)

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiankap την Τετ Οκτ 05, 2022 5:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Fenia77 »

Yiankap... Τα ιδια ακριβως κι εμεις... Τα μουτρακια κατω.2 φορες αγωνα μεγαλο για το παιδι παρ ολα αυτα της εξηγω πως δεν πρεπει να απογοητευεται. Ακομη δεν τελείωσε τίποτα. Απλα η αναμονη λιγακι σκοτωνει 😁😁

Οικονομικα βόλου... Χμ... Θα πίναμε τσιπουρακια παρεα ολοι υπο αλλες συνθηκες😂😂😂μικρος ο κοσμος τελικα... Αλλα ευτυχως το παιδι σας θα πραγματοποιησει το ονειρο του!

Ελπίζουμε για το καλύτερο των παιδιών μας!

Fenia
yiankap
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 03, 2022 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από yiankap »

Όντως μικρός ο κόσμος ! Υπό άλλες συνθήκες δηλαδή τα παιδιά μας θα ήταν συμφοιτητές !

Tα μαθήματα στο Πανεπιστήμιο του Βόλου, πως της φαίνονται ;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiankap την Τετ Οκτ 05, 2022 5:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Fenia77 »

Yiankap. Ναι συμφοιτητές και επειδή ειμαστε Βολιωτες. Εννοείται οτι χρειαζόταν το παιδι θα μασταν διπλα του😊Τα μαθήματα. Περιεργα θα ελεγα. Γιατι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ😂😂 Αλλα ετυχε σε 2 υπεροχους καθηγητες πιυ την εμψυχωσαν της εξηγησαν πολλα γιατί φετος ξεκίνησε να παρακολουθει λογω φροντιστηριων περυσι δεν πηγε ουτε απ εξω😬

Ειναι απο τα καλύτερα πανεπιστήμια. Κακα τα ψεμματα... Και η πορεία θα δειξει αν θα μεινει στα αμφιθεατρα... Ή το τυχερο της θα ναι να περασει την πυλη που ειναι ο στοχος της εδω και χρόνια

Μεχει στιγμής το παλευει😊😊

Fenia
yiankap
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 03, 2022 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από yiankap »

Σου εύχομαι να την δεις σύντομα με τη στολή που τόσο επιθυμεί!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiankap την Τετ Οκτ 05, 2022 6:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Kelly

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Kelly »

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Fenia77 »

Σε ευχαριστώ πολύ 😊Καλη σταδιοδρομία στο παληκαρι σου!

Fenia
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες