Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Gus
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2022 12:26 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Gus »

Καλησπέρα! Φέτος έδωσα πανελλήνιες και έχω περάσει σίγουρα ΣΣΕ όπλα, εκεί που ήθελα δηλαδή. Έχω ωστόσο μια ερώτηση. Όταν κάποιος έχει μια τροφική αλλεργία (έχω στο φυστίκι και τον μπακαλιάρο) μπορεί ή δεν μπορεί στο μέλλον να βγάλει ας πούμε το ΚΕΑΠ ή γενικά ειδικές δυνάμεις ή είναι Ι2; Θέλω απεριόριστα να βγάλω ειδικές Δυνάμεις. Καταδρομών, αιχμαλώτων, περιπόλων, τεχνικής αναρριχησεως, ΚΕΟΑΧ κλπ κλπ κλπ. Θα Μ πει κανείς ψαξτο. Έχω 2 μήνες και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό. Θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος φιλοτιμηθει και μου απαντησει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από hazardous »

Gus έγραψε:Καλησπέρα! Φέτος έδωσα πανελλήνιες και έχω περάσει σίγουρα ΣΣΕ όπλα, εκεί που ήθελα δηλαδή. Έχω ωστόσο μια ερώτηση. Όταν κάποιος έχει μια τροφική αλλεργία (έχω στο φυστίκι και τον μπακαλιάρο) μπορεί ή δεν μπορεί στο μέλλον να βγάλει ας πούμε το ΚΕΑΠ ή γενικά ειδικές δυνάμεις ή είναι Ι2; Θέλω απεριόριστα να βγάλω ειδικές Δυνάμεις. Καταδρομών, αιχμαλώτων, περιπόλων, τεχνικής αναρριχησεως, ΚΕΟΑΧ κλπ κλπ κλπ. Θα Μ πει κανείς ψαξτο. Έχω 2 μήνες και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό. Θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος φιλοτιμηθει και μου απαντησει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!


Από την στιγμή που πέρασες τις ΠΚΕ για στρατιωτικές σχολές είσαι Ι1. Αν μου επιτρέπεις να σου δώσω μια συμβουλή θα σου πρότεινα να σκεφτείς περισσότερο Το κοντινό μέλλον που είναι η σχολή που σίγουρα ειδικά τον πρώτο καιρό θα υπάρχει ένας βαθμός δυσκολίας.

Καλά αποτελέσματα και να είσαι σίγουρος πως από την στιγμή που σου αρέσει αυτό που θα κάνεις θα καταφέρεις όλους τους στόχους που έχεις θέσει.

Άβαταρ μέλους
Gus
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2022 12:26 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Gus »

Ευχαριστώ πολύ hazardous! Ανακούφιση μετά από 2 μήνες😂 δεν φαντάζεσαι πόσες ώρες είχα φάει ψάχνοντας στα φόρουμ. Καλή συνέχεια. Και πάλι ευχαριστώ!
armaholic

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από armaholic »

Φίλε... ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια περίπτωση εδώ... Το σκέφτομαι να φύγω από το ΑΕΙ και να κάνω 10% για ΣΣΕ αλλά "φοβάμαι" αυτό που λες...
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από hazardous »

Δεν θεωρώ πως είναι κακό να ρωτήσετε και έναν στρατιωτικό γιατρό αλλά από την στιγμή που κριθεί κάποιος Ι1 δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι μετά εκτός απροόπτου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hazardous την Τρί Ιουν 28, 2022 12:12 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
καρντασης

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από καρντασης »

Δεν υπάρχει ζήτημα φίλε. Καμία τροφική αλλεργία δεν σου αλλάζει τη σωματική ικανότητα. Μην αγχώνεσαι. Να ενημερώσεις τον ιατρό της Σχολής και όλα θα πάνε καλά.
Nikolas

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Nikolas »

Καλημέρα πέρασα τα ΠΚΕ για στρατιωτικές σχολές... έχω ελειψη ενζυμου εκ γεννηθείς G6PD ...

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τίποτα...

. Λέτε όταν μπω στην σχολή ν με δημιουργήσουν πρόβλημα κ να με διώξουν; ΕικόναΕικόνα

Μαριος

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Μαριος »

Καλησπέρα σας παιδεία. Όταν κάποιος επιτυχών μπει στην ΣΣΕ η ΣΜΥ τι εξετάσεις υγειονομικές ιατρικές κάνει πάλι έχω ελειψη ενζυμου G6PD εκ γενηθεις δεν έχω κανένα πρόβλημα όμως... Λέτε να με διώξουν όταν μπω στην σχολη; Τα ΠΚΕ ΤΑ ΕΠΡΑΣΑ ΕΠΙΤΥΧΏΝ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες