Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
baggelis1998
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2022 12:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από baggelis1998 »

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς πότε θα ενημερωθούν οι πρώτοι επιλαχόντες; Αν πχ. Κάποιος δεν παρουσιαστεί αυτές τις μέρες σε κάποια ειδικότητα, ο 1ος επιλαχών της ειδικότητας αυτής πότε θα ενημερωθεί ότι θα μπει;

Maximos96
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Σεπ 27, 2022 10:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Maximos96 »

KEOAX έγραψε:Ωραία η επίθεση που μου κάνετε ρε μάγκες, δείχνετε πνεύμα συζήτησης μπράβο έτσι να μπείτε με τέτοιον αέρα, καλά ρε πάμε καλά; Είπα εγώ μόνο οι πλούσιοι θα έχουν φαγητό; Και γιωτά πριν με πεις σκέψου τη θητεία σου αλάνι μου! Τη δικιά μου τουλάχιστον τη ξέρω ! Δεύτερον όταν λέω να έχει λεφτά ο άλλος δε σημαίνει να είναι πλούσιος ή να είναι αντίστοιχα φτωχός! Απλά όταν στα μαγειρεία παίζουν μπάλα με τα κοτόπουλα και τα βάζουν στη κατσαρόλα και στα ταψιά βάζουν μέσα αρβύλα και ότι μαλάκια του φανεί του καθενός δε ξέρω ο καθένας πόσο έχει γερό στομάχι να φάει... Όπως επίσης ποτέ μα ποτέ δεν είπα ότι θα μείνει κάποιος νηστικός, ντροπή να λες τέτοια πράγματα! Και όσο αφορά φυσικά να σε πιάσουν με κινητό, αν το κινητό έχει κάμερα την έχει μπουλέψει! Και πιστέψτε με εσύ που είπες ότι με ξέρεις και τις προθέσεις μου ίσως κάνει το μεγαλύτερο λάθος της ζωής σου ! Δεν είμαι εδώ για να κόψω φτερά σε κανέναν απλά λέω την αλήθεια και ξέρω ότι η αλήθεια πονάει μερικούς!Ξύδι λοιπόν!

Όσο αντιλαμβάνονται τη κατάσταση και ότι εκεί δε πάτε για χαβαλε τότε έχει καλός, αν όχι ελάτε με τον αέρα του μάγκα και θα φάτε καλά !



Το ύφος που έγραφες προηγούμενος παρέπεμπε σε τρομοκράτηση... Είναι ο μοναδικός λόγος που δέχτηκες αυτές τις απαντήσεις... Από κει και πέρα... Προσωπικά έχω γνώση στο 200% τι επικρατεί μέσα στο στρατό. Λόγω συγγενών που είναι επόπ (ΠΝ και νομικού). Μάγκας δεν το παίζεις εκεί μέσα... Λες ναι κύριε λοχαγε και τέλος και μετά ας μουρμουριζεις από πίσω ή από μέσα σου... Δυστυχώς έτσι είναι... Κάτω το κεφάλι ναι κύριε λοχαγε ναι κύριε τάδε κλπ κλπ κλπ

Maximos96
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Σεπ 27, 2022 10:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Maximos96 »

Epop022 έγραψε:Οποιος θελει καλο φαι να κατσει με τη μαμακα να του φτιαχνει παστιτσακι και χαλβα


Όσοι έχουμε κάνει φαντάροι ξέρουμε τι εστι φαγητό στρατού δεν είναι κάτι πρωτότυπο - περίεργο 😂😂😂

Άβαταρ μέλους
KEOAX
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 26, 2021 6:46 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από KEOAX »

Φίλε δε θα ασχοληθώ με τη πάρτη σου αλήθεια σου λέω ! Σου απάντησα πιο πάνω ! Όσο για βουντού και φίλους που λες τι να πω σε ευχαριστώ για τις ευχές σου, εσύ θα πας μπροστά στο στρατό και με το ήθος σου ειδικά διάνα!
Άβαταρ μέλους
KEOAX
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 26, 2021 6:46 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από KEOAX »

Maximos 96, δεκτό είπα και είπα συγγνώμη αν είπα κάτι τέτοιο αλλά είναι η αλήθεια! Αυτά φίλε μου !
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Nassos »

Maximos96 έγραψε:Όσοι έχουμε κάνει φαντάροι ξέρουμε τι εστι φαγητό στρατού δεν είναι κάτι πρωτότυπο - περίεργο 😂😂😂


Σε γενικές γραμμές ήταν ΟΚ. Αλλά ο Στεργίου παρέμενε πάντα καλύτερος.Εικόνα
Epop022
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2022 11:50 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Epop022 »

Εγω αδερφε ασε τι εχω κανει αστο μπραβο μην ασχολεισαι και μην γραφεις οτι να ναι
9line
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2022 1:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από 9line »

Μην μασάτε τίποτα μαγκιές!Όπως και να έχει πρεπει να το δείτε αλλιώς όλο το θέμα... Θα είναι 40 μερες και 1,5 μήνα του μαχητή, όσο δύσκολα και να είναι θέμα πειθαρχίας, κρύου η πείνας σκεφτείτε το οτι είστε σε φάση μια μεγάλης άσκηση η πραγματικού πολέμου!

Δεν θα υπάρχουν ανέσεις, όπως και να έχει θα πρέπει να το περάσουμε όλοι αυτήν την 'μεγάλη δοκιμασία' καποιοι από εμάς έχουμε βγάλει ΣΒΕΚ η είτε ΣΥΚ δεν θα είναι τίποτα παρά μια μικρή υπενθύμιση το που θα βρισκόμαστε σε λιγο καιρό... Χαλαρά απολαύστε το!

Να είστε προβλεπομενοι κατά 90% έχετε πάει στρατό πάρτε τα σωστα υλικά μαζί σας και ολα ΤΈΛΕΙΑ... Χωρίς κινητό (με κάμερα-ίντερνετ) δεν θα πάθετε κάτι για 40 μέρες... Για εμένα πρέπει οι ΝΕΟΙ ΕΠΟΠ που θα τελειώσουν από εκεί να είναι όλοι άριστοι και έπειτα στην ειδικότητα τσακάλια και να ξεχαστεί η λέξη δείτε έναν καραβάνα εποπ αλλα να λενε δείτε ένα πραγματικό στέλεχος!

Αυτά από εμένα η σελίδα είναι για να γραφή ο καθένας ότι θέλει, δημοκρατία έχουμε μην κάνετε φασαρία τσάμπα!

Συγχαρητήρια για τους νέους ΕΠΟΠ που πέρασαν επιτυχών και υπομονή για τους επιλαχών!

Οσο αφορά τους πρώτους επιλαχών δηλαδή θέση 1-5 μετα από τις 7 Νοεμβρίου θα ξεκινήσουν να μπαίνουν!

Kolopsaro21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 10:53 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Kolopsaro21 »

Καλή αρχή με δύναμη και επιμονή &Υπομονή σε όλους τους επιτυχόντες! Έχω μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν να απαντήσουν... Λοιπόν... Όσοι είναι για Ειδικές δυνάμεις τι ακολουθεί απο εδώ και πέρα; Πχ ορκωμοσία μετά σπεεποπεδ και αργότερα ειδικότητα; Για πείτε... ;
9line
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2022 1:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από 9line »

Μετά την ειδικότητα πας στην μονάδα και περιμένεις ποτε θα ανοίξει η σχαλ ώστε να πας εκείκαι μετά από ένα χρόνο θα πας και στο ΚΕΟΑΧ.Κάθε Νοέμβριο ανοίγουν εκπαιδεύσεις και σχολεία για όλους τους κλάδους, οπότε θα μπορείς να δηλώσεις για το επόμενο σχολείο αλλα παει ανάλογα τι ειδικότητα έχεις.

Kolopsaro21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 10:53 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Kolopsaro21 »

Είναι υποχρεωτικό το σχολείο των αλεξιπτωτιστών για τους επ. Οπ. Ειδικών δυνάμεων; Και το ΚΕΟΑΧ; Για μπερε ποτε ξεκιναμε εκπαιδευση; Απο την πρωτη μερα στο κεεδ; Με συγχωρειτε δεν τα ξέρω. Δεν ειμαι οβα, πολιτης ειναι.4χρονια εχουν περασει απο την θητεια μου.
Άβαταρ μέλους
Giwtobol22
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 26, 2022 8:10 pm
Τοποθεσία: ΕΦ ανθυπολοχαγς
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Giwtobol22 »

Να σκεφτώ εγώ την θητεία μου; Χαχαχα, φίλε μου την εκπαιδευση μου σε στρατιωτικό κομμάτι και στο κομμάτι ασφαλείας υψηλών προσώπων θες 13 ζωές για να το κανεις, άστο όσοι με ξέρουν από εσω μέσα ξέρουν.
Boxing star
9line
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2022 1:25 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από 9line »

Ναι είναι υποχρεωτικά σχολεία αυτά... Ξεκινήσει η εκπαίδευση ειδικών δυνάμεων μόλις μπεις και μετα την ορκωμοσία ξεκινάει το σχολείο.
Άβαταρ μέλους
KEOAX
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 26, 2021 6:46 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από KEOAX »

Σταματά τη διαφήμιση ρε Giwtoboll, τι έκανες εσύ και τι έκανες και τι έκανα, το καταλαβαίνεις ότι για πολλούς ότι και να έχεις κάνει είναι απλά μια νύχτα από τη ζωή τους; Με τη νοοτροπία που έχεις ρε αγόρι μου πως θα σε πάρω σοβαρά; Αν έκανες θητεία μπράβο σου αλλά τι φταίνε όλοι οι άλλοι να ακούνε τις διαφημίσεις σου; Θες 13 ζωές και θες 63 όσες και να θέλω αν θέλω, τουλάχιστον έχω μάθει να σέβομαι! Άντε κάνε μας τη χάρη τώρα !
Άβαταρ μέλους
Giwtobol22
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 26, 2022 8:10 pm
Τοποθεσία: ΕΦ ανθυπολοχαγς
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Giwtobol22 »

Εσυ άνοιξες κουβέντα για το θέμα δες τι έγραψες
Boxing star
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης