Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
KostasSomeone
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Σεπ 01, 2021 5:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από KostasSomeone »

Εχω μπερδευτει λιγο με τους τιτλους γλωσσομαθειας της Αγγλικης. Πιστοποιηση τυπου

"LanguageCert Test of English (LTE) - LanguageCert Level 2 Certificate in ESOL International (Listening,Reading) (LanguageCert Test of English C1) "

ειναι αποδεκτη απο την προκηρυξη. Μπερδευομαι λιγο με το π. Δ.

Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από anonymous19970 »

KostasSomeone έγραψε:Εχω μπερδευτει λιγο με τους τιτλους γλωσσομαθειας της Αγγλικης. Πιστοποιηση τυπου

"LanguageCert Test of English (LTE) - LanguageCert Level 2 Certificate in ESOL International (Listening,Reading) (LanguageCert Test of English C1) "

ειναι αποδεκτη απο την προκηρυξη. Μπερδευομαι λιγο με το π. Δ.

το lte ειναι αναγνωρισμενο απο τον ασεπ οποτε ναι το δεχεται η προκηρυξη με την μεταφραση και επικυρωση φυσικα

Fanis679
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 1:45 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Fanis679 »

Μήπως ξέρει κανείς εάν η βεβαίωση στα αγγλικά μετράει; Έδωσα το proficiency C2 και πήρα την βεβαίωση, το πτυχίο καλό καλοκαίρι θ μ ερθει λογικά. Επειδή μέσα στην προκηρηξη δεν λέει πουθενά για βεβαίωσεις για τα αγγλικά, αν ξέρεις κανείς να με βοηθήσει... Και ακόμα μια ερώτηση, εάν είναι κάποιος αεροπορία στρατού. Ευχαριστώ πολύ.
bobiras12345
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 5:37 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από bobiras12345 »

Καλησπέρα παιδιά, θεωρείται ότι με κάτω από 500 μόρια χωρίς την προϋπηρεσία έχουμε ελπίδες σε κάποια ειδικότητα?
Thm 13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Thm 13 »

Τι ειδικότητα σκέφτεστε παιδια;
Rjs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 18, 2022 4:52 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Rjs »

Παιδιά έχω την εξής ερώτηση και εγώ, αν μπορείτε να απαντήσετε με σιγουριά όμως για να το ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου, διάβασα ενοειται το ΦΕΚ αλλά δεν είδα να ξεκαθαρίζει κάτι, τις εξετάσεις που θα κάνουμε (ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ, ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΩΡΛ, ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΌ) Μπορούμε να κάνουμε τίς εξής εξετάσεις σε ιδιώτες γιατρούς; Η πρέπει αναγκαστικά σε κρατικό νοσοκομείο; Η ακόμα και στρατιωτικό Νοσοκομείο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Giannisze
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Ιαν 26, 2022 6:17 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Giannisze »

Πιστεύω πολλές πιθανότητες έχουμε στα τεθωρακισμενα ε βάση τα περσινά αλλά είναι δύσκολα. Εσύ τι σκέφτεσαι;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giannisze την Πέμ Μαρ 24, 2022 10:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΚORIOPOLIS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2022 5:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από ΚORIOPOLIS »

Thm 13 έγραψε: Τι ειδικότητα σκέφτεστε παιδια;
Με αυτές τι θέσεις που δίνει θα παίξουμε στα ζάρια και όποια βγει
KostasSomeone
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Σεπ 01, 2021 5:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από KostasSomeone »

Rjs έγραψε:Παιδιά έχω την εξής ερώτηση και εγώ, αν μπορείτε να απαντήσετε με σιγουριά όμως για να το ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου, διάβασα ενοειται το ΦΕΚ αλλά δεν είδα να ξεκαθαρίζει κάτι, τις εξετάσεις που θα κάνουμε (ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ, ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΩΡΛ, ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΌ) Μπορούμε να κάνουμε τίς εξής εξετάσεις σε ιδιώτες γιατρούς; Η πρέπει αναγκαστικά σε κρατικό νοσοκομείο; Η ακόμα και στρατιωτικό Νοσοκομείο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Είναι ξεκάθαρο στο ΦΕΚ φίλε

""Οι εξετάσεις - γνωματεύσεις μπορούν να διενεργηθούν σε νοσοκομεία (Ν. Π. Δ. Δ. Ή Ν. Π. Ι. Δ.) ή από ιδιώτη ιατρό της χώρας, με την προϋπόθεση να έχουν γίνει από την ημερομηνία έκδοσης της προκήρυξης και μεταγενέστερα και να έχουν ευκρινή ημερομηνία και σφραγίδα ιατρού. ""

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KostasSomeone την Πέμ Μαρ 24, 2022 11:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Kostas leon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 11:32 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Kostas leon »

Οι έφεδροι αξιωματικοί μοριοδοτουνται; Και αν ναι πόσα μόρια
ΚORIOPOLIS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2022 5:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από ΚORIOPOLIS »

Rjs έγραψε: Παιδιά έχω την εξής ερώτηση και εγώ, αν μπορείτε να απαντήσετε με σιγουριά όμως για να το ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου, διάβασα ενοειται το ΦΕΚ αλλά δεν είδα να ξεκαθαρίζει κάτι, τις εξετάσεις που θα κάνουμε (ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ, ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΌ, ΩΡΛ, ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΌ) Μπορούμε να κάνουμε τίς εξής εξετάσεις σε ιδιώτες γιατρούς; Η πρέπει αναγκαστικά σε κρατικό νοσοκομείο; Η ακόμα και στρατιωτικό Νοσοκομείο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

(Ν. Π. Δ. Δ. Ή Ν. Π. Ι. Δ.) ή από ιδιώτη ιατρό της χώρας, με την προϋπόθεση να έχουν γίνει από την ημερομηνία έκδοσης της προκήρυξης και μεταγενέστερα και να έχουν ευκρινή ημερομηνία και σφραγίδα ιατρού
ΚORIOPOLIS
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2022 5:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από ΚORIOPOLIS »

ΚORIOPOLIS έγραψε:
Thm 13 έγραψε: Τι ειδικότητα σκέφτεστε παιδια;
Με αυτές τι θέσεις που δίνει θα παίξουμε στα ζάρια και όποια βγει
Πέρα από την πλάκα και τον χαβαλέ θα παίξω εκ του ασφαλούς θα δηλώσω την ειδικότητα με τις περισσότερες θέσεις
panospaok 12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2022 5:46 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από panospaok 12345 »

Παιδιά έχω γεννηθεί Οκτώβρη του 94. Δεν έχω υπερβεί τα 28 έτη. Μπορώ να κάνω τα χαρτιά γιατί άλλοι μου λένε ναι και άλλοι όχι.
Dionisis99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 10:56 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Δημοσίευση από Dionisis99 »

Τι παλιο ειδικότητες είναι αυτές ρε παιδια με πονεσαν τα μάτια μου
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες