Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Συμφωνείτε με τον υποχρεωτικό εμβολιασμό;

Το δημοψήφισμα λήγει την Δευ Ιαν 03, 2022 11:13 pm

Ναι, για όλες τις ηλικίες
13
17%
Ναι, αλλά για άνω των 60 μόνο
4
5%
Όχι
58
77%
 
Σύνολο ψήφων: 75

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Γνωμη μου ασφαλως και το θεωρω κ εγω ακραιο. Οσον αφορα τωρα τη συνταγματικοτητα, εχουν κανει τσιφλικι τους και το ΣτΕ και τη δικαιοσυνη της Ελλαδας και ως το 23 εχουμε να ακουσουμε "συνταγματικοτητες"... Που θα μας κουφανουν! Δεν αφηνουν τον κοσμακη να παρει ανασα! Και το στεναχωρο ειναι οτι οσο βλεπουν οτι ο κοσμος δεν αντιδρα εμπρακτα, τοσο θα συνεχιζουν!
Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Και για να συμπληρωσω και κατι, δεν ειμαι υπερ η κατα του εμβολιου ο κοσμος μπορει να επιλεξει οποιο εμβολιο θελει να κανει και τελος παντων οτιδηποτε ιατρικο η μη πανω του δεν αφορα κανεναν ομως δε χωραει καμια υποχρεωτικοτητα σε τετοια ζητηματα και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ για τους 12 που πατησαν υποχρεωτικο για ολες τις ηλικιες πανω στο poll.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από yandr »

Η συνταγματικότητα όλων των ενεργειών που σχετίζονται με την πανδημία δεν ελέγχονται μόνο στην Ελλάδα, αλλά και σε όλες τις χώρες της Ευρώπης.

Επομένως το επιχείρημα ότι στην Ελλάδα τα παίρνουν οι δικαστές ή πιέζονται δεν ισχύει. Εκτός και αν θεωρεί κάποιος ότι δεν υπάρχει κανένα δημοκρατικό κράτος στην Ευρώπη, την Αμερική και την Ασία, αφού όλα τα κράτη πάνω κάτω θα ίδιες πολιτικές ακολουθούν.

Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Ενα ρητο που διαβασα προσφατα."Το να πιστευει κανεις οτι η ιατρικη βιομηχανια επιθυμει υγιη πλυθησμο, ειναι το ιδιο ανοητο με το να πιστευει κανεις οτι η πολεμικη βιομηχανια επιθυμει ειρηνη"

Και κλεινω υπενθιμιζοντας οτι οταν μιλαμε για ιατρικη βιομηχανια, μιλαμε για παγκοσμια συμφεροντα (Ευρωπη, Ασια, Αμερικη)

Walas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2020 6:56 pm
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Walas »

Coyote έγραψε:Ενα ρητο που διαβασα προσφατα."Το να πιστευει κανεις οτι η ιατρικη βιομηχανια επιθυμει υγιη πλυθησμο, ειναι το ιδιο ανοητο με το να πιστευει κανεις οτι η πολεμικη βιομηχανια επιθυμει ειρηνη"

Και κλεινω υπενθιμιζοντας οτι οταν μιλαμε για ιατρικη βιομηχανια, μιλαμε για παγκοσμια συμφεροντα (Ευρωπη, Ασια, Αμερικη)



Γνώμη μου είναι πως είναι δύο διαφορετικά πράγματα η ιατρική βιομηχανία, εταιρείες παρασκευής φαρμάκων κτλπ και άλλο ιατρική επιστημη η οποία αν δεν υπήρχε θα πεθαίναμε από τα 45-50 από αρρώστιες που τώρα θεωρουνται απλές και ρουτινας.

Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Ναι δεν αντιλεγω και εχεις απολυτο δικιο! Και εγω το ιδιο πιστευω! Οστωσο μιας και μιλαμε για τεχνητο ιο, και παραγωγη εμβολιων νομιζω οτι ταιριαζει πιο πολυ ο ορος βιομηχανια.
Walas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2020 6:56 pm
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Walas »

Coyote έγραψε:Ναι δεν αντιλεγω και εχεις απολυτο δικιο! Και εγω το ιδιο πιστευω! Οστωσο μιας και μιλαμε για τεχνητο ιο, και παραγωγη εμβολιων νομιζω οτι ταιριαζει πιο πολυ ο ορος βιομηχανια.
Τεχνητός ιός; Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11198
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Nassos »

Αν ο ιός ήταν τεχνητός, θα ζούσαμε καταστάσεις αντίστοιχες του Resident Evil.
Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Τοσοι επιστημονες το εχουν πει δεν το λεω εγω, και σιγουρα δεν ειναι κατι που διαβαζετε για πρωτη φορα. Τελος παντων αποψη μου. Ο καθενας κραταει αυτο που νομιζει και επιφυλασσεται αναλογα!
Walas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2020 6:56 pm
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Walas »

Coyote έγραψε:Τοσοι επιστημονες το εχουν πει δεν το λεω εγω, και σιγουρα δεν ειναι κατι που διαβαζετε για πρωτη φορα. Τελος παντων αποψη μου. Ο καθενας κραταει αυτο που νομιζει και επιφυλασσεται αναλογα!


Αυτό που γνωρίζω είναι ότι οι επιστήμονες της ιατρικής κοινοτητας παγκοσμιως στην συντριπτική τους πλειοψηφία συστήνουν τον εμβολιασμό σαν οπλο κατά του κορονοιου. Για να καταλάβω όμως τον συλλογισμό σου αυτούς που είναι υπέρ τους θεωρείς βιομηχανια της ιατρικης και αυτούς που είναι κατά τους παρουσιάζεις σαν επιστημονες;

Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Οχι δεν ειπα καθολου αυτο! Ειμαι υπερ των εμβολιων γενικοτερα! Δεν αμφιβαλλω οτι το εν λογω εμβολιο καταπολεμα τον ιο, θεωρω ομως οτι για να "πουλησεις τη λυση" πρεπει πρωτα να "δημιουργησεις το προβλημα" αυτο εννουσα πιο πανω που αναφερθηκα στο εργαστηρι της Γουχαν και το ατυχημα που βγηκε ο ιος προς τα εξω.
Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Γενικα απο την ολη υποθεση ειμαι κατα καθε υποχρεωτικοτητας
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Politis1994 »

Coyote έγραψε:Γενικα απο την ολη υποθεση ειμαι κατα καθε υποχρεωτικοτητας
. Σωστος!
Walas
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2020 6:56 pm
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Walas »

Coyote έγραψε:Γενικα απο την ολη υποθεση ειμαι κατα καθε υποχρεωτικοτητας


Και εγώ είμαι κατά της υποχρεωτικοτητας γενικότερα. Ειδικότερα όμως όταν ξέρεις ότι θερίζει τους άνω των 60 ειδικά με υποκείμενα και παρόλα αυτά 580.000 παραμένουν ανεμβολιαστοι χωρίς να υπάρχει άλλη ενναλακτικη θεραπεία προς το παρόν, γεμίζοντας τα νοσοκομεία τα οποία καλως η κακώς, δεν θα το κρίνω, δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο σαν λύση την δεδομένη στιγμή.

Coyote
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Σάβ Απρ 10, 2021 2:25 am
Ενδιαφέροντα: ΕΦ
Επικοινωνία:

Υποχρεωτικός εμβολιασμός στους άνω των 60

Δημοσίευση από Coyote »

Γενικα η πρωτοβαθμια υγεια μας ειναι σαπια. Ομως υπαρχει και η επιλογη των μονοκλονικων. Και να ρωτησω και κατι αλλο... Γιατι ψηφησαν κατα στο να σπασει η πατεντα του εμβολιου και να μπορουμε να παραξουμε και εμεις εδω εμβολια; Γενικα η ολη μπισνα βρωμαει απο πιο ψηλα δυστηχως.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες