ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Παναγιώτης

ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Παίζει μεγάλο ρόλο το βάρος για την εισαγωγή στις σχολές Ικάρων (Δίκτυα και επικοινωνίες) και Οικονομικών στρατού;
Μέγιστος

ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Μέγιστος »

Απλά πρέπει να είσαι εντός των ορίων τα οποία μπορείς να τα βρεις σε 1 λεπτό.
andf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2022 6:29 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από andf »

Καλησπέρα. Ο ΔΜΣ με βγάζει 18,2 (ύψος 1,89m Και Βάρος 65 kg). Θα κοπώ στις υγειονομικές εξετάσεις των στρατιωτικών σχολών λόγω ότι είμαι λιπόσαρκος;
fsafsa

ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από fsafsa »

andf έγραψε:Καλησπέρα. Ο ΔΜΣ με βγάζει 18,2 (ύψος 1,89m Και Βάρος 65 kg). Θα κοπώ στις υγειονομικές εξετάσεις των στρατιωτικών σχολών λόγω ότι είμαι λιπόσαρκος;
Ναι.

Πήγαινε σε διατροφολόγο προλαβαίνεις.

andf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2022 6:29 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από andf »

Είναι τόσο αυστηρά στα όρια ακόμα και για τους λιπόσαρκους; Γιατί μου λείπουν μόνο 3 κιλά περίπου. Δηλαδή αν πάρω 2 κιλά και φτάσω ΔΜΣ 18,8 πάλι θα με κόψουν;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Φεβ 06, 2022 12:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

ΔΜΣ και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GeoCommand »

Όχι, μην αγχώνεσαι.Να τρως για εσένα, ο ΔΜΣ θα έρθει

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
MARRY008

Re: Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από MARRY008 »

Γεια σας! Ειμαι λυκειο και σκευτομουν να παω για στρατιωτικες σχολες και συγκεκριμένα ικαρων αλλα εχω μια απορια. Διάβασα σε ενα σαιτ μια δημοσίευση του 2013 οτι οι ιπτάμενοι στην ικαρων πρεπει να χουν βαρος πανω απο 63,5. Ισχύει οντως κατι τετοιο; Επίσης αμα παω όντως στην ικαρων οταν θα βγω σε ποιες πόλεις εχει μεταθεσεις και ποσο ευκολο ειναι να πας στην πολη που θες;
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από hazardous »

MARRY008 έγραψε: Σάβ Δεκ 31, 2022 5:36 pm Γεια σας! Ειμαι λυκειο και σκευτομουν να παω για στρατιωτικες σχολες και συγκεκριμένα ικαρων αλλα εχω μια απορια. Διάβασα σε ενα σαιτ μια δημοσίευση του 2013 οτι οι ιπτάμενοι στην ικαρων πρεπει να χουν βαρος πανω απο 63,5. Ισχύει οντως κατι τετοιο; Επίσης αμα παω όντως στην ικαρων οταν θα βγω σε ποιες πόλεις εχει μεταθεσεις και ποσο ευκολο ειναι να πας στην πολη που θες;
με ΔΜΣ σώματος πάει. Άλλα θέματα έπρεπε να σε απασχολούν τώρα και όχι μόνο οι μεταθέσεις. Όταν κάνεις μία τέτοια συνειδητή επιλογή έχεις σκεφτεί καλά αν το θες με όλα τα -+. Άμα σου αρέσει κάτι οι μεταθέσεις δεν είναι εμπόδιο.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες