Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
thomaskdal
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 30, 2021 2:17 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από thomaskdal »

GPAPI έγραψε:Ε ρε γελια που θα πέσουν την πάτησαν οι φωστήρες του προπο με τις γυναίκες είναι τόσες πολλές κρίμα για ους ανδρες
φιλε δε μπορουσε να κανει κατι για αυτο, εαν εβγαζε προκυρηξη αποκλειστικα για ανδρες η εστω ενα συγκεκριμενο ποσοστο συμμετοχης γυναικων θα τους κατηγορουσαν για σεξισμο η οτιδηποτε αλλο. Το μονο που θα μπορυσε να κανει ειναι να μοριοδοτουσε πολυ παραπανω τις ειδικες δυναμεις πχ το κλασσικο 500αρι.

GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

thomaskdal έγραψε:
GPAPI έγραψε:Ε ρε γελια που θα πέσουν την πάτησαν οι φωστήρες του προπο με τις γυναίκες είναι τόσες πολλές κρίμα για ους ανδρες
φιλε δε μπορουσε να κανει κατι για αυτο, εαν εβγαζε προκυρηξη αποκλειστικα για ανδρες η εστω ενα συγκεκριμενο ποσοστο συμμετοχης γυναικων θα τους κατηγορουσαν για σεξισμο η οτιδηποτε αλλο. Το μονο που θα μπορυσε να κανει ειναι να μοριοδοτουσε πολυ παραπανω τις ειδικες δυναμεις πχ το κλασσικο 500αρι.

Τα είπες όλα φιλαράκο οδικές 500 η 600 και ούτε 10 της εκατό γυναίκες θα ήταν όπως εγώ είμαι πτυχιούχος αν έπαιρνα και 300 400 από ειδικές κτλ θα μπουν στη 300αρα. Αυτο με τις γυναίκες θα έχει αντίκτυπο μεγάλο διότι αυτές θα πάρουν τα διοικητικά πόστα κάμερες οργάνωση κτλ και το σκοπευο οι ανδρες

GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

Το μόνο που μου τι σπάει είναι που μας κρατάει ομήρους μήπως μας πάρει ενώ κάποιοι ξέρουν αν χρειαστούν οι 600 η όχι. Είναι μεγάλος ο αριθμός. Για αυτό αλάνια προσπαθήστε να μάθετε γρήγορα όπως και εγώ τι θα γίνει να μην περιμένουμε τζάμπα.

thomaskdal
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 30, 2021 2:17 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από thomaskdal »

GPAPI έγραψε:Το μόνο που μου τι σπάει είναι που μας κρατάει ομήρους μήπως μας πάρει ενώ κάποιοι ξέρουν αν χρειαστούν οι 600 η όχι.Είναι μεγάλος ο αριθμός. Για αυτό αλάνια προσπαθήστε να μάθετε γρήγορα όπως και εγώ τι θα γίνει να μην περιμένουμε τζάμπα.

400 δε θα μεινουν σιγουρα... Αν μπουν κ τα αλλα 3 πανεπιστημια στο χορο μεχρι και οι 600 επιλαχοντες θα ειναι λιγοι ... Αν παει καλα το νεο σωμα πιστευω θα μπουν κ στα υπολοιπα πανεπιστημια ατομα... Αν απο την αλλη δεν παει καλα και εχουμε πολλα περιστατικα βιας θα ενισχυθει το σωμα και με αλλα ατομα... ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ Ο ΘΕΣΜΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ. Ειναι στοιχημα της ιδιας της κυβερνησης... Μετα θα δωσει ισχυρο πατημα στους αντιπαλους της να την επικρινουν. Δε προκειται οι ιδιοι οι πολιτικοι να αναιρεσουν τις ιδιες τις αποφασεις τους.

GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

thomaskdal έγραψε:
GPAPI έγραψε:Το μόνο που μου τι σπάει είναι που μας κρατάει ομήρους μήπως μας πάρει ενώ κάποιοι ξέρουν αν χρειαστούν οι 600 η όχι.Είναι μεγάλος ο αριθμός. Για αυτό αλάνια προσπαθήστε να μάθετε γρήγορα όπως και εγώ τι θα γίνει να μην περιμένουμε τζάμπα.

400 δε θα μεινουν σιγουρα... Αν μπουν κ τα αλλα 3 πανεπιστημια στο χορο μεχρι και οι 600 επιλαχοντες θα ειναι λιγοι ... Αν παει καλα το νεο σωμα πιστευω θα μπουν κ στα υπολοιπα πανεπιστημια ατομα... Αν απο την αλλη δεν παει καλα και εχουμε πολλα περιστατικα βιας θα ενισχυθει το σωμα και με αλλα ατομα... ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ Ο ΘΕΣΜΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ. Ειναι στοιχημα της ιδιας της κυβερνησης... Μετα θα δωσει ισχυρο πατημα στους αντιπαλους της να την επικρινουν. Δε προκειται οι ιδιοι οι πολιτικοι να αναιρεσουν τις ιδιες τις αποφασεις τους.

Καλά τα λέμε εμείς και τα σκέφτομαστε όμως αυτοί δεν ξέρουμε τι σχέδια έχουν άλλωστε δεν κάνουν πάντα ότι λέει η λογική.

Για αυτό λέω να μάθουμε γρήγορα μέσα στον Αύγουστο τις προθέσεις τους για να ξέρουμε τι θα κάνουμε γιατί Μέχρι τα Χριστούγεννα αν περιμένεις ασφαιρα άστο δεν θέλω να το σκέφτομαι

Kratoss
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Κυρ Απρ 18, 2021 9:09 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Kratoss »

Λογικά δεν έχει αποφασιστεί εάν θα πάρουν και τους υπόλοιπους ή όχι. Μάλλον θα περιμένουν να δουν πως θα πάει η πρώτη φουρνιά για να αποφασίσουν.

Πάντως άντρες γυναίκες μην σκοτίζεστε τζάμπα ότι έγινε έγινε. Είναι ίσως η μοναδική προκήρυξη που η μοριοδότηση δεν ευνοούσε ξεκάθαρα τους άντρες. Αλλά δεν σημαίνει ότι οι γυναίκες είναι ανίκανες κιόλας άλλωστε τις ίδιες πκε περνάνε και τα δυο φύλα.

GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

Σε πρώτη φάση ωφέλιμο θα ήταν εδώ μέσα να δούμε πόσοι είμαστε απ' τους 600 αριθμητικά και να στείλουμε ειμαιλ για να μας απαντήσουν τι σκοπό έχει η προκυρηξη με το αν και εφ όσον παραστεί ανάγκη. Δηλαδη όταν θα είναι ετι και τα3αλλα αεί η είναι κάτι αοριστο
GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

Kratoss έγραψε:Λογικά δεν έχει αποφασιστεί εάν θα πάρουν και τους υπόλοιπους ή όχι. Μάλλον θα περιμένουν να δουν πως θα πάει η πρώτη φουρνιά για να αποφασίσουν.

Πάντως άντρες γυναίκες μην σκοτίζεστε τζάμπα ότι έγινε έγινε. Είναι ίσως η μοναδική προκήρυξη που η μοριοδότηση δεν ευνοούσε ξεκάθαρα τους άντρες. Αλλά δεν σημαίνει ότι οι γυναίκες είναι ανίκανες κιόλας άλλωστε τις ίδιες πκε περνάνε και τα δυο φύλα.

Δεν μιλάμε για την εισαγωγή τους αξιοκρατικοτατη είναι αλλά για τη φύση του επαγγέλματος φίλε

Άβαταρ μέλους
nikos521
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1279
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από nikos521 »

+1 Gpapi ! Πρέπει να κινηθούμε παιδια όσοι είμαστε στους 1000.
GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

nikos521 έγραψε:+1 Gpapi ! Πρέπει να κινηθούμε παιδια όσοι είμαστε στους 1000.
Προτείνω από εδώ και πέρα οποίος γράφει να γράφει αύξων αριθμό συνεχόμενο δηλ εγώ θα γράψω στο επόμενο μύνημα το ένα και εσύ στο επόμενο το 2 και πάει λέγοντας. Λογικα όσοι είναι εδώ απ' τους 600 θα μπουν μέχρι αύριο Προσοχή μια φορά γράφει ο κάθε ένας αριθμό μην μπερδεφτειτε

Άβαταρ μέλους
Xrounk
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 02, 2020 5:25 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Xrounk »

Παιδιά εγώ δεν είμαι στους 1000 αλλά σε καλή θέση για να μπω αν κοπούν περισσότερη
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

GPAPI έγραψε:Καλά τα λέμε εμείς και τα σκέφτομαστε όμως αυτοί δεν ξέρουμε τι σχέδια έχουν άλλωστε δεν κάνουν πάντα ότι λέει η λογική.Για αυτό λέω να μάθουμε γρήγορα μέσα στον Αύγουστο τις προθέσεις τους για να ξέρουμε τι θα κάνουμε γιατί Μέχρι τα Χριστούγεννα αν περιμένεις ασφαιρα άστο δεν θέλω να το σκέφτομαι


Ελπιζω να κανεις πλακα σε αυτο που εγραψες.

Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι γνωριζει ο ιδιος ο Υπουργος αν θα χρειαστουν οι αλλοι 600 ενω το νεο Σωμα δεν εχει ΚΑΝ παει στα ΑΕΙ, να δουν πως θα παει ως νεος θεσμος;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Ιούλ 24, 2021 11:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Επιλαχόντες ΟΠΠΙ (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

Xrounk έγραψε:Παιδιά εγώ δεν είμαι στους 1000 αλλά σε καλή θέση για να μπω αν κοπούν περισσότερη
Μέχρι 900 Α και 250 Β κάτι γίνεται από κει και πέρα δεν υπάρχει λογος

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: George3, Venom94 και 10 επισκέπτες