Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
manpap97
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιαν 11, 2021 12:18 pm
Επικοινωνία:

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από manpap97 »

KΑλησπέρα σας!

Επρόκειτο να καταταγώ στην Γ' ΕΣΣΟ, όμως έπειτα από σχετικό αίτημα ένταξης σε προηγούμενη σειρά είδα πως είμαι στην Β' πλέον. Καθώς έψαχνα να δω μήπως έχει βγει κάποια σχετική ανακοίνωση, έπεσα σε μια που λέει πως χρειαζόταν ως τις 31/1 να συμπληρώσουμε τα στοιχεία μας στο https://parousiasi.army.gr/personal . Όπως ήταν λογικό, έχασα το deadline, καθώς γύρω στις 7-8/2 άλλαξε η σειρά κατάταξης μου. Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;
Θανος

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Θανος »

Καλησπέρα φίλε, το ίδιο θέμα ακριβώς έχω και εγώ. Έκανα μια προσπάθεια να συνδεθώ και να συμπληρώσω τα στοιχεία μου έστω και αργά (αφού τώρα το έμαθα) αλλά η εφαρμογή κολλάει στην πρώτη καρτέλα τον στοιχείων και δεν μπορώ να πατήσω ''επόμενο'' ούτε να προσθέσω ξένες γλώσσες (πατάω και δεν λειτουργούν οι επιλογές).Δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνουμε τώρα. Προσπάθησα να επικοινωνήσω στο τηλέφωνο που δίνουν αλλά δεν τα κατάφερα.

Μήπως έμαθες τίποτα παραπάνω;

Άβαταρ μέλους
filipjohn
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Ιουν 12, 2020 5:34 pm
Επικοινωνία:

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από filipjohn »

KΑλησπέρα παιδιά, είχα και εγώ περίπου παρόμοιο θέμα. Σμυβουλή μου είναι ότι θέλετε να μάθετε καλύτερα να στέλνετε email, τα οποία απαντάνε συνήθως εντός της επόμενης μέρας. Ρώτησα λοιπόν και μου είπαν ότι δεν τίθεται θέμα εαν δεν συμπληρώσουμε την πλατφόρμα.Oύτως η άλλως όλα αυτά τα στοιχεία τα συλλέγουν και στα στρατόπεδα. Οσον αφορά την προτίμηση μας για το στρατόπεδο στο οποίο θα παρουσιαστούμε όπως γράφουν και οι ίδιοι ήταν τελείως ενδεικτικό οπότε μην αγχώνεστε!
manpap97
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιαν 11, 2021 12:18 pm
Επικοινωνία:

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από manpap97 »

Καλησπέρα παιδιά! Πήρα τηλέφωνο σήμερα τελικά και μου είπαν πως δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά μόνο να τα πω ρητά όταν θα παρουσιαστώ.
Θανος

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Θανος »

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και την παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω και κάποια πράγματα τα οποία δεν γνωρίζω και αν και έχω ψάξει δεν έχω μπορέσει να βρω απαντήσεις σίγουρες, αν μπορεί και κάποιος ας απαντήσει.

(Να ενημερώσω ότι είμαι άσχετος από θέματα στρατού και τώρα που πλησιάζει ο χρόνος για να μπω ενημερώνομαι, γιαυτό μερικές απορίες μπορεί να είναι χαζές).

Οι ερωτήσεις μου αφορούν στην περίπτωση παρουσίασης στη Κύπρο:

1) Υπάρχει περίπτωση το πρώτο μέρος που θα παρουσιαστής να είναι στην Κύπρο; Ή πάντα το πρώτο μέρος είναι εντός τις Ελλάδος και μετά πηγαίνουν όσοι είναι να πάνε με μετάθεση;

2) Ισχύει ότι αν πας κάθεσαι μέχρι λίγο πριν το τέλος της θητείας σου;

3) Επίσης γνωρίζεται πόσο διαρκεί εκεί η θητεία; Έχω διαβάσει διάφορα ότι είναι 12μηνη, ότι είναι 9μηνη και άλλα διάφορα και έχω μπερδευτεί.

Είμαι στον στρατό ξηράς και υπόχρεος σε ολόκληρη θητεία (σε περίπτωση που μπορεί να βοηθήσει κάπου αυτό).

manpap97
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιαν 11, 2021 12:18 pm
Επικοινωνία:

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από manpap97 »

Θανος έγραψε:Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και την παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω και κάποια πράγματα τα οποία δεν γνωρίζω και αν και έχω ψάξει δεν έχω μπορέσει να βρω απαντήσεις σίγουρες, αν μπορεί και κάποιος ας απαντήσει.

(Να ενημερώσω ότι είμαι άσχετος από θέματα στρατού και τώρα που πλησιάζει ο χρόνος για να μπω ενημερώνομαι, γιαυτό μερικές απορίες μπορεί να είναι χαζές).

Οι ερωτήσεις μου αφορούν στην περίπτωση παρουσίασης στη Κύπρο:

1) Υπάρχει περίπτωση το πρώτο μέρος που θα παρουσιαστής να είναι στην Κύπρο; Ή πάντα το πρώτο μέρος είναι εντός τις Ελλάδος και μετά πηγαίνουν όσοι είναι να πάνε με μετάθεση;

2) Ισχύει ότι αν πας κάθεσαι μέχρι λίγο πριν το τέλος της θητείας σου;

3) Επίσης γνωρίζεται πόσο διαρκεί εκεί η θητεία; Έχω διαβάσει διάφορα ότι είναι 12μηνη, ότι είναι 9μηνη και άλλα διάφορα και έχω μπερδευτεί.

Είμαι στον στρατό ξηράς και υπόχρεος σε ολόκληρη θητεία (σε περίπτωση που μπορεί να βοηθήσει κάπου αυτό).



Για να πας Κύπρο χρειάζεται να το δηλώσεις είτε πριν κόψεις την αναβολή νομίζω είτε όταν παρουσιαστείς. Κάθεσαι για όσο διαρκέσει η θητεία μέχρι λίγο πριν την απόλυση, που βγαίνεις με άδεια απολύσεως. Η θητεία από τον Μάιο θα είναι 12μηνη και αν πας παραμεθώριο (δηλαδή είτε Έβρο είτε σε νησιά που συνορεύουν με Τουρκία) κάνεις 9μηνο.

Κωνσταντίνος

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπερα παιδια εγω θα μπω με την γ εσσο τον μαιο και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος τι πρεπει να συμπληρωσω στην πρωτα καρτελα για τους μηνες της θητειας αν θελω να κανω παραμεθοριο κ 9μηνο;ευχαριστω

marios

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από marios »

Κωνσταντίνος έγραψε:Καλησπερα παιδια εγω θα μπω με την γ εσσο τον μαιο και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος τι πρεπει να συμπληρωσω στην πρωτα καρτελα για τους μηνες της θητειας αν θελω να κανω παραμεθοριο κ 9μηνο;ευχαριστω



Τι γράφει ακριβώς η πρώτη καρτέλα; Το θέμα είναι οτι ακόμα δεν έχει υπογραφεί η υπουργική απόφαση για αύξηση θητείας και κατεπέκταση δεν έχει δωθεί ακόμα η λίστα για τα στρατόπεδα για 9μηνη θητεία. Τουλάχιστον απόσο γνωρίζω και κοιτώντας σήμερα στο σαίτ της στρατολογίας. Δηλαδή στην παρούσα φάση το ανακοίνωσαν για αύξηση, αλλά δεν έγινε επίσημο. Από την εμπειρία μου πάντως τα στοιχεία στο σαίτ της κατάταξης τα ξαναπαίρνουν όταν κάνεις κατάταξη. Οπότε μάλλον δεν δίνουν και ιδιαίτερη σημασία, οπότε λογικά μόλις καταταγείς θα πρέπει να δηλώσεις εκεί ότι θέλεις παραμεθώριο. Γενικά προς το παρών δεν υπάρχουν οδηγίες για το 12μηνο με 9μηνο, οπότε...

Δημητρης

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Δημητρης »

Καλησπερα Για την Δ εσσο ΣΞ ποτε ακριβως θα ειναι διαθέσιμο για να μπορέσω να συμπληρωσω οτι χρειάζεται...

Κωνσταντίνος Πεππος

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Πεππος »

ΠΕΠΠΟΣ Κωνσταντίνος Παρακαλώ πολυ οπως επιθυμώ ως μερος επιλογής της θητείας την νήσο Κω ως πατρίδα της μητέρας μου κ κάτοχος οικίας

Είμαι κάτοχος πτυχίου ΙΕΚ γνωστής Αγγλικης γλώσσας κ διαθέτω επιχείρηση επί της Γρηγορίου Λαμπράκη Κερατσίνι.

Μη γνωρίζοντας κάτι άλλο που ίσως χρειάζεστε παρακαλώ οπως στείλετε email στο nektarios.2@hotmail.com οπως κ κανατε

Ευχαριστώ πολύ

Ηλίας

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Ηλίας »

Γεια σας, μίλησα με την στρατολογία και μου είπαν πως είμαι προγραμματισμένος για Δ εσσο Ιουλίου. ΑΛΛΑ όταν μπαίνω στο parousiasi.army.gr και συμπληρώνω τα στοιχεία μου, λέει ότι είναι λάθος. Επίσης στο stratologia.gr στη "πληροφορίες για την κατάταξη μου" μου λέει ότι δεν είμαι προγραμματισμένος για την επόμενη εσσο... Κλάσης 2023. Ξέρει κανείς τι παίζει;
Nick232
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 21, 2021 2:20 pm
Επικοινωνία:

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Nick232 »

Δεν μπορώ να συνδεθώ στο parousiasi army γνωρίζει κανείς αν θα έχω θέμα στην θητεία μου και επίσης θέλω να πάω ελδυκ, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βάλω τα στοιχεία μου σε κάποιο άλλο site;
Πάνος

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Πάνος »

Καλησπέρα του 2002 είσαι;
Πάνος

Συμπλήρωση στοιχείων στο parousiasi.army.gr

Δημοσίευση από Πάνος »

Δεν μπαινει λογω bug τουλάχιστον έτσι λενε στο τηλ που γραφει στο σιτε τους μόλις τους πείς οτι είσαι του 2
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες