Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Navy »

DimitrisN61 έγραψε:Αν σε κάποια ειδικότητα δεν αναγράφεται ως απαραίτητο προσόν τα αγγλικά, τότε παίρνεις μόρια εάν έχεις. Εάν αναγράφονται ως απαραίτητα, δεν παίρνεις μόρια και αν δεν έχεις δεν μπορείς να δηλώσεις την ειδικότητα. Για το ECDL, στο τέλος του ΦΕΚ λέει πως είναι απαραίτητο εάν η ειδικότητα έχει ως ανώτερο τίτλο σπουδών ΑΕΙ ή ΤΕΙ, που σημαίνει πως αν δεν έχεις ECDL δεν μπορείς να δηλώσεις σε τέτοιες ειδικότητες.
Όλες οι ειδικότητες έχουν ΑΕΙ η ΤΕΙ. Είσαι σίγουρος γι αυτο; Μου φαίνεται απίθανο ένας τεχνίτης αν δεν έχει Εcdl Να μην μπορεί να λάβει μερος. Θεωρείται ότι στις διοικητικές θέσεις είναι απαραίτητο και όπου άλλου αναγράφεται.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Είναι και μερικές που δεν έχουν, αλλά ναι σχεδόν όλες έχουν. Είμαι σίγουρος φίλε μου, άλλωστε το λέει το ΦΕΚ.
Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Andri »

Παιδιά καλησπέρα, εγώ τελείωσα επαλ νοσηλευτική και σκέφτομαι νς δηλώσω φυσικοθεραπευτης πρώτα και έπειτα νοσηλευτης η διαχειριστής... Όλοι οι νοσηλευτές του ΠΝ λένε ότι τους έχουν για αγγαρείες και αγήματα και ότι είναι φάση σερβιτόροι (τραγικό, ενώ πας να ασκησεις ένα τέτοιο επάγγελμα να σε μετά χειρίζονται έτσι) ενω διαχειριστής θα δηλώσω με απολυτήριο και πιστεύω ότι έχω ελάχιστες πιθανότητες να μπω, εσείς τι προτείνετε;
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Andri έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, εγώ τελείωσα επαλ νοσηλευτική και σκέφτομαι νς δηλώσω φυσικοθεραπευτης πρώτα και έπειτα νοσηλευτης η διαχειριστής... Όλοι οι νοσηλευτές του ΠΝ λένε ότι τους έχουν για αγγαρείες και αγήματα και ότι είναι φάση σερβιτόροι (τραγικό, ενώ πας να ασκησεις ένα τέτοιο επάγγελμα να σε μετά χειρίζονται έτσι) ενω διαχειριστής θα δηλώσω με απολυτήριο και πιστεύω ότι έχω ελάχιστες πιθανότητες να μπω, εσείς τι προτείνετε;


Προσωπικά σου προτείνω να δηλώσεις εκεί που έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να μπεις. Όλοι οι ΕΠΟΠ έχουν αγγαρείες στο ΠΝ ανεξαρτήτως ειδικότητας, δεν παύουν να είναι τα κατώτερα στελέχη. Σημασία τώρα έχει να μπεις.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DimitrisN61 την Πέμ Νοέμ 26, 2020 10:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Navy »

Διασωστης31 έγραψε:Είσαι ήδη μέσα, μην σε απασχολεί τίποτα.Πιθανόν και πρώτος στην σειρά.

Μόνο με το αντίστοιχο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε προσπερνάνε στα μόρια, αλλά δεν πρόκειται να βρεθούν τέτοιοι που να θέλουν να πάνε καράβι.

Διασώστη, σε παρακαλω φίλε μου τελευταίο ερώτημα. Θα μπορουσες να μου διασαφηνίσεις κάτι πολυ σημαντικό. Στο ΦΕΚ στο τελευταίο μέρος 2.3. Κάνει λόγο για το ecdl και πιο συγκεκριμένα αναφερει ότι 2. Για όλες τις ειδικότητες/εξειδικευσεις οι οποιες προβλεπεται ως ανώτερος τίτλος σπουδων ΑΕΙ η ΤΕι απαιτείται η γνώση Η/Υ κλπ 3. Η γνώση χειρισμού Η/Υ διαπιστώνεται με πιστοποιητικο πληροφορικης η ππου εκδίδονται από κρατικούς φορεις. Κοινως ecdl. Ως τώρα πιστευα ότι αφορά τις ειδικότητες που ζητείται το ecdl. Σ όλες τις ειδικότητες ζητάνε ΑΕΙ και ΤΕΙ. Εγώ που ενδιαφέρομαι για Τ/ΜΗΧ πρεπει να έχω και ecdl;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 27, 2020 5:00 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Ναι αυτό καταλαβαίνω. Όπου ο ανώτερος τίτλος είναι ΑΕΙ/ΤΕΙ χρειάζεσαι ecdl και με ΕΠΑΛ να δηλώσεις.

Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Navy »

Διασωστης31 έγραψε:Ναι αυτό καταλαβαίνω.Όπου ο ανώτερος τίτλος είναι ΑΕΙ/ΤΕΙ χρειάζεσαι ecdl και με ΕΠΑΛ να δηλώσεις.

Κρίμα, εγώ δεν έχω ecdl μπήκα τον Αυγουστο για ΟΒΑ και με το lock down, δεν μπορουσα. Νόμιζα ότι στις θέσεις που θεωρείται αναγκαίο, αναγράφεται κιόλας. Σ ευχαριστώ πολυ και παλι.
Άβαταρ μέλους
TRK
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2020 6:02 pm
Τοποθεσία: 12
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από TRK »

Είστε σίγουροι ότι θέλει ecdl για όλα, μου φαίνεται περίεργο γιατί σε κάποιες ειδικοτητες, το γράφει ξεχωριστά;
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

TRK έγραψε:Είστε σίγουροι ότι θέλει ecdl για όλα, μου φαίνεται περίεργο γιατί σε κάποιες ειδικοτητες, το γράφει ξεχωριστά;


Ρε φίλε το έχουμε γράψει πόσες φορές, το λέει ξεκάθαρα το ΦΕΚ κάτω από την τελευταία ειδικότητα. Όσες ειδικότητες έχουν ως ανώτερο τίτλο σπουδών ΑΕΙ ή ΤΕΙ πρέπει να έχεις ECDL ακόμα και με σκέτο λύκειο αν θες να δηλώσεις, διαφορετικά η αίτησή σου θα απορριφθεί.

Άβαταρ μέλους
ArmyOfficer
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 15, 2020 2:36 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από ArmyOfficer »

Αμα ζητάνε και προυπηρεσία στο νέο ΦΕΚ θα πετάξουν πολλούς έξω... Μακάρι να μην ζητάνε!

εγω εχω τα κατάλληλα στις ειδικότητες Χαρτογράφος και Υδρογράφος

1) Πτυχίο Πολ. Μηχανικού ΤΕ

2) Πτυχίο ΕΠΑΛ σχεδ. Δομικων εργων

3) Αγγλικά

Ερωτηση γνωρίζει κάποιος για τις ειδικότητες Χαρτογράφος ή Υδρογράφος;

Τι κάνουν είναι μέσα σε καράβι; Τι υπηρεσίες κάνουν;

Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει!

Ευχαριστώ

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

ArmyOfficer έγραψε:Αμα ζητάνε και προυπηρεσία στο νέο ΦΕΚ θα πετάξουν πολλούς έξω... Μακάρι να μην ζητάνε!

εγω εχω τα κατάλληλα στις ειδικότητες Χαρτογράφος και Υδρογράφος

1) Πτυχίο Πολ. Μηχανικού ΤΕ

2) Πτυχίο ΕΠΑΛ σχεδ. Δομικων εργων

3) Αγγλικά

Ερωτηση γνωρίζει κάποιος για τις ειδικότητες Χαρτογράφος ή Υδρογράφος;

Τι κάνουν είναι μέσα σε καράβι; Τι υπηρεσίες κάνουν;

Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει!

Ευχαριστώ



Και οι δύο εξειδικεύσεις που ανέφερες ανήκουν στην ειδικότητα Αρμενιστή. Η λέξη Αρμενιστής στο λεξιλόγιο έχει μία φρεγάτα ζωγραφισμένη απο δίπλα Εικόνα Η ΑΡΜ έχει πολύ καράβι. Και ματσακόνι.

Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Navy »

ArmyOfficer έγραψε:Αμα ζητάνε και προυπηρεσία στο νέο ΦΕΚ θα πετάξουν πολλούς έξω... Μακάρι να μην ζητάνε!

εγω εχω τα κατάλληλα στις ειδικότητες Χαρτογράφος και Υδρογράφος

1) Πτυχίο Πολ. Μηχανικού ΤΕ

2) Πτυχίο ΕΠΑΛ σχεδ. Δομικων εργων

3) Αγγλικά

Ερωτηση γνωρίζει κάποιος για τις ειδικότητες Χαρτογράφος ή Υδρογράφος;

Τι κάνουν είναι μέσα σε καράβι; Τι υπηρεσίες κάνουν;

Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει!

Ευχαριστώ

Φιλε μου, δεν ξέρω για τις αρμοδιότητες της ειδικότητας σου απλά όπως προαναφερθηκε χρειάζεται και ECDL σχεδόν σ όλες τις ειδικότητες.
Άβαταρ μέλους
ArmyOfficer
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 15, 2020 2:36 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από ArmyOfficer »

Έχω και το ECDL από την Intered αναγνωρισμένο μέσω ΕΟΠΠΕΠ.Μόνο για τις συγκεκριμένες ειδικότητες δεν γνωρίζω τι αρμοδιότητες έχουν.

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Παιδιά μην ψάχνεστε για αρμοδιότητες, έχω γνωρίσει ΕΠΟΠ Κελευστή ΔΙΑΧ που τον είχαν να φτιάχνει καρβέλια. Αφήστε τι ειδικότητα έχετε, όλοι καράβι θα πάνε και όλοι θα κάνουν τις ανάλογες αγγαρείες με βάση τις ανάγκες του καραβιού. Απλώς δώστε βάση στα μόριά σας και επιλέξτε την ειδικότητα στην οποία έχετε τις περισσότερες πιθανότητες να μπείτε, αυτό έχει σημασία τώρα.
DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

vania έγραψε:γ. Για τίτλους Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τεχνικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης, πράξη ισοτιμίας και

κατάταξης της επιτροπής Ισοτιμιών του Οργανισμού Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ο. Ε. Ε. Κ.) ή του

Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων (Ε. Ο. Π. Π.) ή του Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων και

Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε. Ο. Π. Π. Ε. Π.) και βεβαίωση αντιστοιχίας βαθμού από την αρμόδια Διεύθυνση

του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σε εικοσάβαθμη κλίμακα.

αυτο τι σημαινει ακριβως; Εγω που εχω από επαλ το πτυχιο πληροφορικης πρεπει να κανω κατι περαιτέρω ή αναφέρεται σε οσους είναι από ΙΕΚ;

@DimitrisN61 Σου ειχα στειλει πμ



Δεν κάνεις τίποτα, παρά μόνο να προσκομίσεις το απολυτήριο σου από ΕΠΑΛ. Θα απαντήσω αμέσως!

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες