Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Avatar »

Μαριαντι_Λκ έγραψε:Ειναι κανεις εδω με κυβερνοαμυνα ;

Εγώ φίλε

Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Anonymous1994
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 1:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Anonymous1994 »

andreas2021 έγραψε:
Anonymous1994 έγραψε:Εε αν είσαι από την αρχή θα παραμείνεις εκεί φίλε μου, οπότε μην ανησυχεις :) Σε ποια ειδικότητα/τες;



Θα δούμε ανάλογα με αιτήσεις θεραπείας και βύσματα από άλλους : Ρ είμαι Τ/ΣΥΝ ΧΗΜΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ και είμαι πρώτος στα μόρια μέχρι ώρας αλλά παίρνουν μόνο ένα άτομο και έχουμε κάνει 5 άτομα για τη θέση τα χαρτιά μας απ ότι φαίνεται στο TaxisNet.

Eσύ; Δεν πιστεύω να είμαστε στην ίδια;Εικόνα


Χαχα όχι όχι δεν είμαστε, μπράβο πάντως! Σου εύχομαι να κάτσεις πρωτιά!

Οι αιτήσεις θεραπείας που λέτε και ξαναλετε είναι πολύ δύσκολο να ισχύσουν για ένα και μόνο λόγο. Είναι πολύ δύσκολο να χουν κάνει λάθος οι επιτροπές φίλοι μου. Πιθανότερο να χεις κάνει εσύ ο ίδιος παρά οι επιτροπές, δεν πρόκειται κανένας από το προσωπικό της επιτροπής να ρισκάρει το όνομα του και την αξιοπιστία που του έχουν και να κάνει λάθος, τα χαρτιά τα κοιτάνε και τα ξανακοίτανε πολλά μάτια. Οπότε θεωρώ πως ήδη έχεις περάσει και να σου ευχηθώ από τώρα καλή στρατιωτική σταδιοδρομία Ανδρέα!

Anonymous1994
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 03, 2021 1:27 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2021)

Δημοσίευση από Anonymous1994 »

Yiannis12345 έγραψε:\Να σε ρωτήσω κάτι μιας και βλέπω πως τα εχεις καταλάβει λίγο καλύτερα απο εμένα. Οταν δηλαδή μου εμφανίζει στο taxis θέση 50/410 σημαίνει οτι έχουν δηλώσει ενδιαφέρον 410 άτομα για αυτήν την θέση και εγω βάσει μορίων ειμαι πεντηκοστός ;

Επίσης παίρνει μόνο δέκα ατομα οποτε δεν ξέρω αν έχω ελπίδες ! Διαχ - λογ


Άκουσε με, έχουν κάνει αίτηση 410 άτομα και βάσει μορίων είσαι πεντηκοστος, όπως το πες βασικά.

Από κει και πέρα... Θέλει 10 άτομα μόνο. Άρα, να περιμένεις να ανέβεις αρκετά από κάποιους που δεν ήρθαν για ΠΚΕ ή που κόπηκαν και πίστεψε με είναι αρκετοί αυτοί. Επίσης είσαι τυχερός γιατί στο ναυτικό ο καθένας μπορούσε να κάνει μέχρι και 4 αιτήσεις!

Αυτό σημαίνει ότι πολλά άτομα που έκαναν έστω 2-3 για ναυτικό θα σκορπιστούν με αυτό που προτιμούν να πάνε ή για εκεί που πέτυχαν (μη ξεχνάμε και το ΣΞ ή ΠΑ όπου θα σκορπιστούν και για εκεί) άρα εκει που τώρα υπάρχουν πχ 4 Γιαννηδες στο ναυτικό με τους δεύτερους πίνακες που θα αναρτηθούν θα γίνει ένας ο Γιάννης. Τέλος, θα φύγουν και άτομα που δεν θα παρουσιαστούν στις μονάδες τους ή κάποιοι που θα τα παρατήσουν πριν την ορκομωσία τους.

Με καταλαβαίνεις; Οπότε αν το σκεφτείς καλά έχεις πάνω από 50% πιθανότητες να μπεις, αυτό σκέψου που σου λέω και μην απογοητεύεσαι. Καλό απόγευμα!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Ιούλ 08, 2021 3:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες