Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Wolf93 έγραψε:

Ναι εννοω αν αποφασισει να το ανεβασει για ΣΦ, σημαινει οτι απαραιτητα πρεπει να ανεβασει το οριο και στους ΕΦ;



Προφανώς και όχι. Ότι θέλει κάνει.

Έτσι κι αλλιώς παλιά το όριο ηλικίας για ΣΦ ήταν 32, ενώ για τους ειδικούς φρουρούς ήταν ανέκαθεν τα 28. Φυσικά εάν θέλει το αλλάζει και εκεί προς τα πάνω. Μένει να βγει και η απόφαση των 9 παιδιών που κινήθηκαν δικαστικά για το όριο ηλικίας στην προκήρυξη των φρουρών.

Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Εμενα μου φαινεται δυσκολο να δικαιωθουν αυτοι με την ηλικια και να μπουν στο σωμα. Αμα ηταν ολοι θα πηγαιναμε δικαστικα και θα μπαιναμε στις προκηρυξεις, αν ειχαμε τα μορια του τελευταιου επιτυχοντα φυσικα!
Tzotzos.o.palios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2020 1:52 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tzotzos.o.palios »

, σχετικά με όσα γράφετε πιο πάνω να σας απαντήσω πως αν ανέβει το όριο σφ θα ανέβει και το όριο εφ επειδή και οι Εντάσσονται στο ίδιο ΠΔ. Δεύτερον φυσικά και κανείς δεν μπορεί να μας εγγυηθεί πως θα δικαιωθούμε από το ελληνικό δικαστήριο. Για αυτό όμως υπάρχει και το ευρωπαϊκό. Τα ελληνικά δικαστήρια πρέπει να ακολουθούν πιστά τα ευρωπαϊκά. Και στην Ευρώπη υπάρχουν δεδικασμένα τα οποία έχουν κρίνει ως μέγιστη ηλικία για ένταξη στην αστυνομία τα 35 έτη.
Tzotzos.o.palios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2020 1:52 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tzotzos.o.palios »

Wolf93 έγραψε:Εμενα μου φαινεται δυσκολο να δικαιωθουν αυτοι με την ηλικια και να μπουν στο σωμα. Αμα ηταν ολοι θα πηγαιναμε δικαστικα και θα μπαιναμε στις προκηρυξεις, αν ειχαμε τα μορια του τελευταιου επιτυχοντα φυσικα!
μην νομίζεις πως είναι πολλοί αυτοί που είναι διατεθειμένοι να δώσουν λεφτά για να κυνηγήσουν κάτι τέτοιες υποθέσεις. Ετσι όμως έγινε και με το ύψος. Καποιος έκανε την αρχή και μετά το θέμα ύψους άλλαξε. Εμενα προσωπικά μέχρι στιγμής μου έχει πάει περίπου 2000?
tsanpyr887
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 4:50 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsanpyr887 »

Καλησπέρα ειμαι καινούργιος στο forum είμαι 32 ποτέ δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να διαγωνησθω σε προκηρυξη σωμάτων ασφαλείας θα με ενδιέφερε η αύξηση και η δικαστική οδός θα ήθελα πληροφορίες παρακαλώ
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Συγγνωμη φιλε αλλα αλλα σου δοθηκαν 3 ευκαιριες το 2009-2010-2011 που εβγακε για Ειδικους Φρουρους. Τοτε αν δε κανω λαθος ησουν 21-22-23 χρονων αντιστοιχα!Επισης το 2011 εβγαλε και για πυροσβεστικη κα λιμενικο. Ηδη σου ειπα 5 προκηρυξεις σωματων ασφαλειας προχειρα που μου ηρθαν.

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Wolf93 έγραψε:Συγγνωμη φιλε αλλα αλλα σου δοθηκαν 3 ευκαιριες το 2009-2010-2011 που εβγακε για Ειδικους Φρουρους. Τοτε αν δε κανω λαθος ησουν 21-22-23 χρονων αντιστοιχα!Επισης το 2011 εβγαλε και για πυροσβεστικη κα λιμενικο. Ηδη σου ειπα 5 προκηρυξεις σωματων ασφαλειας προχειρα που μου ηρθαν.



Στη γενιά 90 και 91, αν επιλέξεις να δώσεις ξανά πανελλήνιες, και επιπλέον πας και δόκιμος 14 μήνες, πόσες ευκαιρίες λες να είχε;
αντε να πούμε πως είχαν προετοιμάσει όλοι τα διπλώματα που χρειάζονται, δε σου βάζω αυτό τον χρόνο μέσα.
Άσχετα αν κάποιος έχει μια δυο τρεις ευκαιρίες, δεν είναι ρουλέτα, πρέπει να έχουν όλοι ίσες ευκαιρίες, και αφού τα όρια ηλικίας είναι ήδη χαμηλά στην Ελλάδα γιατί να μην το διεκδικήσει
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rad. την Σάβ Νοέμ 28, 2020 6:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Αυτος ειναι 32 λεει. Αρα ειναι του 88' λογικα, οποτε ηταν 21-22-23 χρονων το 2009-2010-2011!Αρα φιλε ο συγκεκριμενος δε μπορει να λεει οτι δε του δοθηκαν ευκαιριες.

Οταν ενδιαφερεσαι για προκηρυξεις πας φανταρος νωρις για να εχεις δικαιωμα συμμετοχης. Επισης το 2009-2010 μπηκαν με 1800 μορια στην Αστυνομια!

Επισης προλαβε πυσροσβεστικη και λιμενικο το 2011!

Βρε να το διεκδικησει οσο θελει εγω στο αλλο του απαντησα που λεει δε του δοθηκαν ευκαιριες!

5 ευκαιριες του δοθηκαν για σωματα ασφαλειας!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Wolf93 την Σάβ Νοέμ 28, 2020 6:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
BilD
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1332
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 19, 2020 3:08 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από BilD »

tsanpyr887 έγραψε:Καλησπέρα ειμαι καινούργιος στο forum είμαι 32 ποτέ δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να διαγωνησθω σε προκηρυξη σωμάτων ασφαλείας θα με ενδιέφερε η αύξηση και η δικαστική οδός θα ήθελα πληροφορίες παρακαλώ


Μακάρι να ήμουν το 2010-2011 20χρ. Φίλε μακάρι

Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

BilD θα μας τρελανουν. Ακου λεει δε του δοθηκαν ευκαιριες!Εμεις δλδ που ειμαστε 26-27 τι να πουμε που μας δοθηκε μονο περσι η ευκαιρια για ΕΦ και ισως να μη προλαβουμε αλλη!

Το 2009-2010 μπηκαν με 1800-1900 μορια στην αστυνομια!

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Το όριο ηλικίας θα έπρεπε να είναι τα 35 έτη όπως σε όλες τις χώρες της ΕΕ.

Μέχρι και ο κ Δημοσχακης χθες έγραψε για το όριο ηλικίας της φροντεξ ότι ηταν 47 έτη.

Δε θα έπρεπε να κυνηγάμε τις προκηρύξεις με το τουφέκι, αφού δε πρόκειται να κάνεις και καριέρα.

Το κακό είναι πως αν δεν έρθει το πρόβλημα στην πόρτα μας δε θα το καταλάβουμε.
Ολόκληρα άρθρα τεκμηριωμένα για τα όρια ηλικίας, να είναι υπερ ΠΟΣΥΦΥ, Πρώην αρχηγός ΕΑ, κα διαβάζουν τον τίτλο και ειρωνευονται στα σχόλια.

Πόσο πιο κοντό μυαλό μπορεί να έχει αυτός ο λαός δε ξέρω.

Γιαυτό είμαστε και εδώ που είμαστε γνωστό πλέον εντός και εκτός Ελλάδος.

Στην Ελλάδα του 2009 είχαν ξεσηκωθεί μέχρι και οι καημένοι φαρμακοποιοί καταδικαζοντας το μνημόνιο για την ηλεκτρονική συνταγογραφηση.

Ε βέβαια, πως θα πετάμε τόνους φάρμακα στις γουρνες τώρα.

Στο εξωτερικό δε, σίγουρα θα έχετε κάποιον γνωστό, ρωτήστε τι εστι αντιμετώπιση Έλληνα προς Έλληνα.

Αυτό είμαστε σαν λαός και μας γυρνάει μπούμερανγκ, εννοείται πως από κει και πέρα δε περιμένω κάποιον που είναι έξω απ το χορο να μου πει, ναι ρε φίλε έχεις δίκιο είναι άδικο αυτό με το όριο ηλικίας.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rad. την Σάβ Νοέμ 28, 2020 7:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Rad εγω δεν ειπα κατι για το οριοαν ηλικιας, ας ανεβει δεν εχω προβλημα! Εγω απαντησα σε αυτον που ειπε οτι δε του δοθηκαν ευκαιριες ενω προλαβε 5 προκηρυξεις σωματων ασφαλειας. Αδικο εχω σε αυτο;

Απο κει και περα ας κυνηγησει νομικα οτι θελει απλα να μη λεει οτι δε του δοθηκε ευκαιρια ειναι ψεμα, μονο για αυτο απαντησα εγω!

Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Δεν διαφωνώ με αυτό.

Με απλά λόγια θέλω να πω πως δε θα έπρεπε να ειναι "ευκαιρία" για να μπεις σε έναν διαγωνισμό, θα πρέπει όλοι να έχουν τη δυνατότητα να φάνε και τα μούτρα τους. Δυστυχώς το σύστημα είναι πλέον έτσι που σε βάζει να τρώγεσαι με τα ρούχα σου, υπό νορμάλ συνθήκες όπως είναι οι συνομήλικοι μας στο εξωτερικό, δοκιμάζουν, ξανά δοκιμάζουν και ξανά δοκιμάζουν. Στην Ελλάδα πρέπει να περιμένεις σε μια γωνιά με το τουφέκι, μη χάσεις την ευκαιρία.

tsanpyr887
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 4:50 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsanpyr887 »

Στις προκηρύξεις που μου ανέφερες φίλε δεν είχα πάει στρατό ήμουν φοιτητής από το 2012 που τελείωσα δεν έγινε τιποτα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες