Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Φιλε συγγνωμη αλλα αυτο ειναι δικο σου "λαθος"! Οταν καποιος ενδιαφερεται για προκηρυξεις πηγαιινει νωρις στρατο.

Επισης θα μπορουσες στις πανελληνιες να δηλωσεις αστυφυλακων, οταν εδωσες πανελληνιες ηταν πολυ χαμηλη η βαση

Αυτο σημαινει οτι τη θεληση να μπεις στα σωματα ασφαλειας δε την ειχες απο μικρος και σου ηρθε αργοτερα! Το λεω γτ ξερω κι αλλους στην ηλικια σου που οταν εδωσαν πανελληνιες ενω εβγαλαν πολλα μορια δε μπηκαν αστυφυλακων αλλα προτιμησαν αλλο πανεπιστημιο και μολις ειδαν οτι δε βρισκουν δουλεια αρχισαν να ψαχνονται για προκηρυξεις και το θυμηθηκαν πολυ αργα!

tsanpyr887
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 4:50 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsanpyr887 »

Και δεν μπήκα στο φόρουμ να αντιπαρατεθω με κανέναν αν δεν κάνω λάθος ο τίτλος του είναι αυξηση οριων ηλικιας
tsanpyr887
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 4:50 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsanpyr887 »

Πεστο και έτσι φίλε ίσως έχεις δίκιο και αυτό πάει να πει ότι δεν πρέπει να έχεις άλλη ευκαιρία;
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Οχι απλα απαντησα σε αυτο που ειπες δεν ειχες καμια ευκαιρια που δεν ισχυει! Φυσικα και να το κυνηγησεις νομικα αμα εχεις υπομονη και χρηματα!

Tzotzos.o.palios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2020 1:52 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tzotzos.o.palios »

Wolf93 έγραψε:Οχι απλα απαντησα σε αυτο που ειπες δεν ειχες καμια ευκαιρια που δεν ισχυει!Φυσικα και να το κυνηγησεις νομικα αμα εχεις υπομονη και χρηματα!

αδερφέ τα πράγματα τα λες πολυ λάθος. Εγω θα σου μιλήσω επί προσωπικού. Ειμαι του 1988. Το 2006 τελείωσα το λύκειο. Το 2009 τελείωσα τη σχολή και το 2010 ένα χρόνο αναγκαστική πρακτική. Μετα πήγα δόκιμος. Εκει λάτρεψα το στρατό και τα σώματα ασφαλείας. Καθος κατάλαβα ότι τσάμπα σπούδασα γιατί τα σα μου άρεσαν πιο πολύ. Εβγαζα από τη δουλεια μου 3000 το μήνα σαν ηλεκτρολόγος σε μεγάλη εταιρία. Προκήρυξη όμως μόνο μια. Δεν μπήκα για 25 άτομα. Πυροσβεστικη δεν ήθελα γιατί θέλω αποκλειστικά ένοπλο σώμα λόγο καυλας. Τι πάει να πει αυτό. Κακός που σπούδασα. Μετά θα σε λένε αμόρφωτο. Η νομίζεις πως θέλω να μπω αστυνομία για την αποκατάσταση. Να ξέρεις έχεις πολύ λάθος σκεπτικό. Και επειδή έχω και τρέλα με το επάγγελμα για αυτό το πήγα και δικαστικός. Και κάτι ακόμα. Πανελληνιες δεν έδωσα ξανά μετά το στρατό γιατί δεν μπορούσα να διαβάζω και δουλεύω ταυτόχρονα. Ουτε να σταματήσω τη δουλειά. Γιατι ναι με έβγαζα πολλά και βγάζω ακόμα αλλά στο σπίτι δούλευα μόνο εγώ για να φάμε 4 ατομα
Άβαταρ μέλους
Wolf93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2020 12:09 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Wolf93 »

Και γω εδωσα 3 φορες πανελληνιες αλλα με το στρατο ξεμπερδεψα στα 19, διοτι οταν εχεις στοχο προκηρυξεις θες να εισαι ετοιμος απο θεμα θητειας! Δε νομιζω οτι ειναι παραλογο αυτο που λεω!

Άβαταρ μέλους
BilD
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1332
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 19, 2020 3:08 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από BilD »

Wolf93 έγραψε:BilD θα μας τρελανουν. Ακου λεει δε του δοθηκαν ευκαιριες!Εμεις δλδ που ειμαστε 26-27 τι να πουμε που μας δοθηκε μονο περσι η ευκαιρια για ΕΦ και ισως να μη προλαβουμε αλλη!

Το 2009-2010 μπηκαν με 1800-1900 μορια στην αστυνομια!



Φίλε. Εχεις απόλυτο δίκιο... Εγω το 2020 έκανα τον αγώνα μου και πήρα Διπλώματα και αγγλικά περιμένοντας μια νέα προκ... Δεν επαναπαυθηκα. Και όπως το είπες μπορει να μην μας δοθεί άλλη ευκαιρία γιατί είμαστε 27χρ... Τεσπα με εσένα συμφωνώ!

Άβαταρ μέλους
Guardian
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2020 11:04 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Guardian »

Παιδια τσακωνεστε, λογικα θα ανεβουν παντου τα ορια ηλικιας. Και για Δημοτικη Αστυνομια οταν βγει θα ειναι τουλαχιστον 30.

Για Σωφρονιστικους ακουγεται οτι απο 32 θα παει 34 αλλα και ΣΦ θα παει 32 στανταρ με τοσες πιεσεις.

Kwstas26
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2019 5:30 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Kwstas26 »

Δεν ανεβαίνει το όριο ηλικίας πουθενά ... Δεν έχει βγει τίποτα ακόμα για αλλαγή στο όριο ηλικίας αρα μπαρούφες λέτε
Άβαταρ μέλους
Guardian
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2020 11:04 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Guardian »

Ειδες πουθενα να γραφουμε οτι βγηκε κατι επισημο; Τι πιστευουμε οτι θα γινει λεμε.

Επισης μην εισαι και τοσο αρνητικος γτ αν εισαι 26, θα σε συνεφερε και εσενα ανεβει καθως δε ξερεις αν θα προλαβεις αλλη προκηρυξη εφ ή σφ ή οτι αλλο!

tsanpyr887
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 4:50 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsanpyr887 »

Υπάρχει κάποιο νέο για την προκηρυξη των σωφρονιστικών?
Άβαταρ μέλους
Guardian
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2020 11:04 am
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Guardian »

Λογικα θα βγει το 1ο τριμηνο του 21'!
Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rad. »

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rad. την Τρί Δεκ 01, 2020 2:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tsanspyr887
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2020 6:32 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση ορίου ηλικίας σε Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tsanspyr887 »

Καλημέρα γνωρίζει κάποιος τι έγινε με το όριο ηλικίας στην προκήρυξη τον ΕΠΟΠ?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες