Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kwnstantinos21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2020 11:26 am
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Kwnstantinos21 »

Ρε παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας εχω δυο ερωτησεις με βαση τα εγγραφα που πρεπει να εχουμε μαζι μας.Εγω ειμαι ασφαλισμενος σε οικογενειακο βιβλιαριο πρεπει να κανω διαγραφη ; Και ακομα αλλη μια ερωτηση θα πρεπει να βγαλω Α. Μ. Α-ΙΚΑ ;

Giorgos 94.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2020 6:03 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Giorgos 94. »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ξέρεις κάποιος αύριο που θα ορκιστουμαι αν δεν έχεις παραιτηθεί από την δουλειά υπάρχει κάποιο πρόβλημα και παραιτηθείς την επόμενη μέρα
Silk788h
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2020 12:00 am
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Silk788h »

Kwnstantinos21 έγραψε:Ρε παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας εχω δυο ερωτησεις με βαση τα εγγραφα που πρεπει να εχουμε μαζι μας.Εγω ειμαι ασφαλισμενος σε οικογενειακο βιβλιαριο πρεπει να κανω διαγραφη ; Και ακομα αλλη μια ερωτηση θα πρεπει να βγαλω Α. Μ. Α-ΙΚΑ ;

Την ίδια απορία έχω ως προς την πρώτη σου ερώτηση! Για την δεύτερη ούτε εγώ έχω και μου είπαν όχι! Τώρα αν ζητηθεί εκεί δεν ξέρω

Άβαταρ μέλους
Panos944
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 1:47 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Panos944 »

Giorgos 94. έγραψε:Καλησπέρα και χρόνια πολλά ξέρεις κάποιος αύριο που θα ορκιστουμαι αν δεν έχεις παραιτηθεί από την δουλειά υπάρχει κάποιο πρόβλημα και παραιτηθείς την επόμενη μέρα


Όταν πας στην σχολή φίλε θα πρέπει να έχεις το χαρτί που ζητάνε στα δικαιολογητικά που έδωσαν Δευτέρα-Τρίτη ότι έχεις διαγραφεί απο τον ασφαλιστικό σου φορέα.

Sec_police
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2020 5:45 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Sec_police »

Kai εγώ αύριο θα παραιτηθώ απτή δουλειά μου αλλά εκεί που λέει ότι πρέπει να προσκόμισω βεβαίωση διαγραφής από τον ασφαλιστικό τους φορέα εγώ που θα πάω για να πάρω αυτή τη βεβαίωση ; Θα μου την δώσουν απο την εταιρία μου όταν υπογράψω παραίτηση ή θα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ όπου με ασφάλιζαν Για να παρω τη βεβαίωση; Ξέρει κανενας;
Άβαταρ μέλους
Panos944
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 1:47 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Panos944 »

Sec_police έγραψε:Kai εγώ αύριο θα παραιτηθώ απτή δουλειά μου αλλά εκεί που λέει ότι πρέπει να προσκόμισω βεβαίωση διαγραφής από τον ασφαλιστικό τους φορέα εγώ που θα πάω για να πάρω αυτή τη βεβαίωση ; Θα μου την δώσουν απο την εταιρία μου όταν υπογράψω παραίτηση ή θα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ όπου με ασφάλιζαν Για να παρω τη βεβαίωση; Ξέρει κανενας;
Εγώ στο ΙΚΑ πήγα φίλε, έκανα μια αίτηση και μου την έβγαλαν κατευθείαν.

Sec_police
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2020 5:45 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Sec_police »

Συνάδελφοι εσείς γενικά όσοι πήγατε σε υπηρεσίες για να πάρετε τα χαρτιά που μας ζητάνε πως το είδατε το κλίμα μας εξυπηρετούν κατευθείαν η μας γράφουν στις αιματολογικές ξεμπερδεψατε γρήγορα;
Kwnstantinos21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2020 11:26 am
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Kwnstantinos21 »

Ξαναπαραθετω τις ερωτησεις μου εδω γιατι χρειαζομαι αμεσα τις απαντησεις εαν γνωριζει καποιοις κατι ;(ειναι στο θεμα για τα εγγραφα στα σωματα ασφαλειας)

Ρε παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας εχω δυο ερωτησεις με βαση τα εγγραφα που πρεπει να εχουμε μαζι μας.Εγω ειμαι ασφαλισμενος σε οικογενειακο βιβλιαριο πρεπει να κανω διαγραφη ; Και ακομα αλλη μια ερωτηση θα πρεπει να βγαλω Α. Μ. Α-ΙΚΑ ;

Άβαταρ μέλους
Panos944
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 1:47 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Panos944 »

Kwnstantinos21 έγραψε:Ξαναπαραθετω τις ερωτησεις μου εδω γιατι χρειαζομαι αμεσα τις απαντησεις εαν γνωριζει καποιοις κατι ;(ειναι στο θεμα για τα εγγραφα στα σωματα ασφαλειας)

Ρε παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας εχω δυο ερωτησεις με βαση τα εγγραφα που πρεπει να εχουμε μαζι μας.Εγω ειμαι ασφαλισμενος σε οικογενειακο βιβλιαριο πρεπει να κανω διαγραφη ; Και ακομα αλλη μια ερωτηση θα πρεπει να βγαλω Α. Μ. Α-ΙΚΑ ;



Ναι φίλε και στα δύο, θα πας στο φορέα της οικογένειας σου και θα ζητήσεις διαγραφή και βεβαίωση, και μετά θα πρέπει να πας να βγάλεις στον ΙΚΑ το Α. Μ. Α, και θα πάρεις και απ εκεί χαρτί που θα λέει τον αριθμό σου. Τα συγκεκριμένα χαρτιά πρέπει να τα έχεις μαζί σου το Σάββατο.

Kwnstantinos21
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2020 11:26 am
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Kwnstantinos21 »

Panos944 έγραψε:
Kwnstantinos21 έγραψε:Ξαναπαραθετω τις ερωτησεις μου εδω γιατι χρειαζομαι αμεσα τις απαντησεις εαν γνωριζει καποιοις κατι ;(ειναι στο θεμα για τα εγγραφα στα σωματα ασφαλειας)

Ρε παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας εχω δυο ερωτησεις με βαση τα εγγραφα που πρεπει να εχουμε μαζι μας.Εγω ειμαι ασφαλισμενος σε οικογενειακο βιβλιαριο πρεπει να κανω διαγραφη ; Και ακομα αλλη μια ερωτηση θα πρεπει να βγαλω Α. Μ. Α-ΙΚΑ ;



Ναι φίλε και στα δύο, θα πας στο φορέα της οικογένειας σου και θα ζητήσεις διαγραφή και βεβαίωση, και μετά θα πρέπει να πας να βγάλεις στον ΙΚΑ το Α. Μ. Α, και θα πάρεις και απ εκεί χαρτί που θα λέει τον αριθμό σου. Τα συγκεκριμένα χαρτιά πρέπει να τα έχεις μαζί σου το Σάββατο.



Panos944 Σε ευχαριστω πααρα πολυ ! Να εισαι καλα !:)

Silk788h
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2020 12:00 am
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Silk788h »

Panos944 έγραψε:
Sec_police έγραψε:Kai εγώ αύριο θα παραιτηθώ απτή δουλειά μου αλλά εκεί που λέει ότι πρέπει να προσκόμισω βεβαίωση διαγραφής από τον ασφαλιστικό τους φορέα εγώ που θα πάω για να πάρω αυτή τη βεβαίωση ; Θα μου την δώσουν απο την εταιρία μου όταν υπογράψω παραίτηση ή θα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ όπου με ασφάλιζαν Για να παρω τη βεβαίωση; Ξέρει κανενας;
Εγώ στο ΙΚΑ πήγα φίλε, έκανα μια αίτηση και μου την έβγαλαν κατευθείαν.

Φίλε σε εξυπηρέτησαν κατευθείαν Χωρίς ραντεβού;

Άβαταρ μέλους
Panos944
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 1:47 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Panos944 »

Silk788h έγραψε:
Panos944 έγραψε:
Sec_police έγραψε:Kai εγώ αύριο θα παραιτηθώ απτή δουλειά μου αλλά εκεί που λέει ότι πρέπει να προσκόμισω βεβαίωση διαγραφής από τον ασφαλιστικό τους φορέα εγώ που θα πάω για να πάρω αυτή τη βεβαίωση ; Θα μου την δώσουν απο την εταιρία μου όταν υπογράψω παραίτηση ή θα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ όπου με ασφάλιζαν Για να παρω τη βεβαίωση; Ξέρει κανενας;
Εγώ στο ΙΚΑ πήγα φίλε, έκανα μια αίτηση και μου την έβγαλαν κατευθείαν.

Φίλε σε εξυπηρέτησαν κατευθείαν Χωρίς ραντεβού;

Ναι αμέσως, αλλά είμαι από επαρχία, αν είστε Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει...

Silk788h
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2020 12:00 am
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Silk788h »

Σε ευχαριστώ πολύ! Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν καταφέρουμε να βγάλουμε άμεσα; Εδώ στην Αθήνα αργούν για τα ραντεβού
Άβαταρ μέλους
Panos944
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 1:47 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Panos944 »

Silk788h έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ! Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν καταφέρουμε να βγάλουμε άμεσα; Εδώ στην Αθήνα αργούν για τα ραντεβού
Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις την γραμματεία της σχολής αύριο.

Giorgos 94.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2020 6:03 pm
Επικοινωνία:

Έγγραφα για κατάταξη σε σώματα ασφαλείας

Δημοσίευση από Giorgos 94. »

Παιδιά καλησπέρα το χαρτί που ζητάει να διαγράφουμε από τον ασφαλιστικό φορέα που ήμαστε το βγάλατε εσείς
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες