Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
bill11

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από bill11 »

Φίλε, εσυ που είσαι για Πολεμικο Ναυτικο πάρε τηλέφωνο στο 210 4583575, είναι το τηλεφωνο ΝΝΠ της επιτροπής και ρωτα οτι θες και θα σου πουν, απο εκει θα περάσεις εξάλλου.

Μετα γραψε εδω για να υπάρχει για το μέλλον.

Επισης γραψε αν θες test covid

manolisk96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 4:36 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από manolisk96 »

Υπάρχει κάποιος από Αθήνα που έχει ψυχολόγο ή ψυχίατρο για γνωμάτευση; Θα με καλέσουν όπου να ναι και πρέπει να οργανωθώ. Έχω πάρει ήδη 2 χρόνια αναβολή από στρατόπεδο.
Markos

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Markos »

Καλησπέρα γενικά οι περισσότεροι ψυχίατροι βοηθούν με αυτό το θέμα... Σε ποια περιοχή ψάχνεις;
manolisk96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 4:36 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από manolisk96 »

Δυτική Αττική ή Μαρούσι όπου εργάζομαι. Φαντάζομαι πως βοηθούν απλά δεν έχω ψάξει. Άμα μπορείς να προτείνεις κάποιον σε ευχαριστώ.
manolisk96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 4:36 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από manolisk96 »

Δεν μπορώ να σου γράψω και το μειλ μου ώστε να μιλήσουμε καλύτερα.
Markos

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Markos »

Ο δικός μου είναι Κορυδαλλό
manolisk96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 4:36 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από manolisk96 »

Nassos έγραψε:Μην δημοσιεύετε κινητά ή σταθερά τηλέφωνα.
αφήστε να μπορούμε να στείλουμε ένα mail τότε.manolis.kokkinis14@gmail.com
Γιωργος

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα μια ερώτηση να κάνω, εχω πάρει ένα χρόνο αναβολή μέσω φρουραρχείο με χαρτί από ψυχίατρο τώρα θα με καλέσουν τον Μάιο ξανά και σκέφτομαι να πάω μέσω στρατοπέδου πάλι με χαρτί από τον γιατρό μου. Η ερώτηση μου είναι όταν πάω στη μονάδα για αναβολή την μέρα κατάταξης πρέπει να είμαι κουρεμένος και ξυρισμένος η δεν έχει σημασία; Ευχαριστω
xristos1925
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 6:42 am
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από xristos1925 »

Γιωργος έγραψε:Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα μια ερώτηση να κάνω, εχω πάρει ένα χρόνο αναβολή μέσω φρουραρχείο με χαρτί από ψυχίατρο τώρα θα με καλέσουν τον Μάιο ξανά και σκέφτομαι να πάω μέσω στρατοπέδου πάλι με χαρτί από τον γιατρό μου. Η ερώτηση μου είναι όταν πάω στη μονάδα για αναβολή την μέρα κατάταξης πρέπει να είμαι κουρεμένος και ξυρισμένος η δεν έχει σημασία; Ευχαριστω


Δεν εχει σημασια. Εφοσον πας για αναβολη οπως και να σαι δεν εχει σημασια αν εισαι κουρεμενος ξυρισμενος κλπ...

dumspirospero
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2022 10:30 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από dumspirospero »

Χαιρετώ την ομάδα, παρουσιάζομαι τον Μάιο και έχω τις εξής απορίες :
  • 1. Επιτροπές για αναβολή υπάρχουν πάντα στα στρατόπεδα την ημέρα της κατάταξης;
  • 2. Έχω πιθανότητες να διεκδικήσω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους χωρίς γνωμάτευση;
  • 3. Αν πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους (6μηνη ας πούμε) και την περίοδο που λήγει η αναβολή είμαι σε ΙΕΚ μπορώ να πάρω κι άλλη αναβολή λόγω σπουδών σε ΙΕΚ;
Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Str vpv »

dumspirospero έγραψε:Χαιρετώ την ομάδα, παρουσιάζομαι τον Μάιο και έχω τις εξής απορίες :
  • 1. Επιτροπές για αναβολή υπάρχουν πάντα στα στρατόπεδα την ημέρα της κατάταξης;
  • 2. Έχω πιθανότητες να διεκδικήσω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους χωρίς γνωμάτευση;
  • 3. Αν πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους (6μηνη ας πούμε) και την περίοδο που λήγει η αναβολή είμαι σε ΙΕΚ μπορώ να πάρω κι άλλη αναβολή λόγω σπουδών σε ΙΕΚ;


1) Επιτροπές αναβολής δεν υπαρχουν. Είναι οι ψυχολόγοι που θα δουν αν είσαι ικανός να υπηρετησεις η οχι

2) Οχι

3) Το Ιεκ δεν σου έχει δώσει βεβαίωση σπουδών για να πάρεις αναβολή; Απο οτι ξέρω εγώ που ήμουν ΤΕΙ μου είχαν δώσει 6 χρόνια αναβολή και στο Ιεκ δίνουν 2-3 αν δεν κάνω λαθος.

dumspirospero
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2022 10:30 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από dumspirospero »

Str vpv έγραψε:

1) Επιτροπές αναβολής δεν υπαρχουν. Είναι οι ψυχολόγοι που θα δουν αν είσαι ικανός να υπηρετησεις η οχι

2) Οχι

3) Το Ιεκ δεν σου έχει δώσει βεβαίωση σπουδών για να πάρεις αναβολή; Απο οτι ξέρω εγώ που ήμουν ΤΕΙ μου είχαν δώσει 6 χρόνια αναβολή και στο Ιεκ δίνουν 2-3 αν δεν κάνω λαθος.

Όχι δεν έχω πάρει βεβαίωση γιατί δεν φοιτώ σε ΙΕΚ αυτή την χρονική περίοδο αλλά ΑΝ υπάρξει αναβολή 6 μηνών και την περίοδο που λήξει η αναβολή φοιτώ σε ΙΕΚ θα μπορέσω να πάρω κι άλλη αναβολή λόγω σπουδών;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Απρ 26, 2022 1:37 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή με την κατάταξη (στρατόπεδο)

Δημοσίευση από Str vpv »

dumspirospero έγραψε:Όχι δεν έχω πάρει βεβαίωση γιατί δεν φοιτώ σε ΙΕΚ αυτή την χρονική περίοδο αλλά ΑΝ υπάρξει αναβολή 6 μηνών και την περίοδο που λήξει η αναβολή φοιτώ σε ΙΕΚ θα μπορέσω να πάρω κι άλλη αναβολή λόγω σπουδών;

Μπορεις ναι, απλα με το που λήξει η 1η σου αναβολή πάνε αμέσως για την 2η

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Απρ 26, 2022 1:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες