Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

XΡηστο, επειδή δεν ξέρω για ναυτικό κ δεν με ενδιαφέρει κιόλας, στην προηγούμενη προκηρυξη δλδ δεν ζητούσε πτυχία;

Δλδ οκ τώρα σε πολλές θέσεις δηλώνουν κ συγκεκριμένα πτυχία η απλό απολυτηριο (βέβαια οκ 100% θ μπει αυτός με το πτυχίο) τότε δεν ήταν έτσι;

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Οχι δεν ζητούσε σε τόσες πολλές πτυχίο, με λύκειο ήταν. Τώρα ζητάει σε όλες Μέχρι και για φαροφυλακας θέλει πλοιάρχου του εμπορικού ναυτικού.

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Υπηρχαν ρε συ καποιες θεσεις που δεν χρειαζοταν (αν θυμαμαι καλα) . Π. Χ δεν ειδα πουθενα αρμενιστες (πιθανων οβα κι εκει)
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Ααα δλδ πχ έλεγε τουλάχιστον απολυτήριο η απλά απολυτήριο ε
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Εδώ αν είδατε θέλει κ πιστοποίηση ecdl, οπότε παίζει πλέον να μοριοδοτειται κ αυτο
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Ναι ναι φαροφυλακας αρμενιστης και κατι αλλα. Τωρα πιστευω το ιδιο θα γινει και με τον Σ. Ξ (ειδικες δυναμεις δεν νομιζω να παρει καν ΕΠΟΠ)
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Δυσκολα τα πραγματα αν παει ετσι το πραγμα δυστηχως θα μπουν συγκεκριμενα ατομα με συγκεκριμενα πτυχια
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Δεν νομίζω να πάει έτσι. Απλά πχ στον στρατό δν θα υπάρχουν θέσεις που μπαιναν απλά με απολυτήριο γυμνασιου. Θα λέει σε όλες τουλάχιστον απολυτήριο λυκείου κ σε πιο ειδικές θέσεις πτυχία. Λογικά θα μοριοδοτειται κ το ecdl κ μπορεί σε κάποιες θέσεις να το έχει προαπαιτουμενα όπως στο ναυτικό.

Πιστεύω αυτό με το ναυτικό έγινε μην τυχόν προσεγγίσει άτομα που έχουν σπουδάσει πχ αεν κλπ Βέβαια το ναυτικό είναι παλούκι γενικότερα, οπότε πρέπει να το αγαπάς πλ

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Μπα τα ιδια θα γινουν και στον Σ. Ξ πιστευω και θεσεις απλες που δεν θελουν πτυχια θα καλυφθουν απο ΟΒΑ κατα 90% για μενα
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Δεν νομίζω ρε συ αλλά γενικότερα Και το θέμα των οβα είναι περίεργο. Μην ξεχνάς θα μπουν άνδρες κ γυναίκες, οπότε δεν νομίζω τόσο μεγάλο ποσοστό να είναι οβα. Κάτσε Κιόλας μην δεν τους αφήνει να δηλώσουν εποπ!(που δν νομίζω βέβαια να συμβεί κτ τετοιο)

Απλά εμένα μ φαίνεται περίεργο πως κ έβγαλαν φεκ πρώτα για ναυτικό, διότι πολύ πιθανό έτσι να βγει πρώτα ναυτικό. Ο μόνος λόγος-προσωπική μου άποψη δλδ-είναι μπας κ απορροφηθεί κόσμος κ στο ναυτικό. Γιατί αν βγει πρώτα στρατό, πολλοί θα μπουν εκει

Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Όπως κ να έχει... Υπομονή παιδιά!
Eleni97
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 12:42 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Eleni97 »

Εντωμεταξυ η προκήρυξη λέει ΕΠΟΠ κ οβα, αλλά μόνο για οβα είναι. Επισης δε πιστεύω ρ παιδιά ότι σε ολες τις ειδικοτητες της ξηρας θ θέλει πτυχίο, τότε όταν βγεί θ πρέπει ν αφορά ηλικιες από 22 κ πάνω, δν έχει πολύ νόημα, τι ν πω...
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Οσο και να μην θέλω να το πιστέψω, το πιο πιθανόν να κινηθούν και τα άλλα σώματα σε αυτό το μοτίβο. Τεχνικοί κτλ εποπ, οι υπόλοιποι οβα. Αν γίνει αυτό τζάμπα περίμενα προκήρυξη, τουλάχιστον εγω.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Τεράστιες διαφοροποιησεις απ'τα κριτήρια του 2009. Αλλάζουν αρδειν όλα τα δεδομένα.Καποιες διευκρινησεις στο ΦΕΚ για Ναυτικο. Αν κατάλαβα σωστά

1) απαιτείται πτυχιο Αγγλικών και υπολογιστών για όλες τις ειδικοτητες η μόνο γι αυτες που αναγράφεται; Σαν Τ/ΜΗΧ χρειαζονται;

2) απ ότι φαίνεται η στρατιωτική θητεια δεν μετράει σαν προυπηρεσια αν η ειδικότητα ήταν συναφη

3) Βεβαίωση ΙΕΚ ΔΕΝ μοριοδοτειται πλεον όπως το 2009. Χρειαζεται πιστοποιηση απ τον ΕΟΠΠΕΠ.

4) Οι μήνες της θητείας θα μετρήσουν;

Μεγάλη απογοήτευση

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τώρα που βγήκε το ΦΕΚ δεν διακρίνω διάφορες ιδιαίτερες σε σχέση με το 2009 ως προς τις προϋποθέσεις για τις ειδικότητες. ΑΕΝ, Συναφή πτυχία, ΙΕΚ και ΕΠΑΛ ειδικότητας θα κερδίσουν τις θέσεις και όπου δεν συμπληρωθούν θα έπονται οι απόφοιτοι όλων των τύπων λυκείου.

Η προϋπηρεσία θα δίνει μόρια όπου θα ζητείται αλλά δεν είναι προϋπόθεση συμμετοχής.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες