Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Dyk, άφησε 1% περιθώριο μήπως κοιμηθούμε ήσυχοι κανα βράδυ χαχα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιώργο,

Κάπου τα έχετε μπερδέψει και "κλαίτε" τη μοίρα σας προκαταβολικά χωρίς λόγο.

Δεν είπε κανείς ότι δεν έχετε πιθανότητες να περάσετε. Αυτό δεν κρίνεται μόνο από έναν παράγοντα αλλά από πολλούς.

Ψυχραιμία και όλα καλά.

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Εχεις δίκιο εντάξει. Απλα επειδή εχεις βρεθεί και συ στη θέση μας, καταλαβαίνεις οτι το καθε τι μας επηρεάζει. Τέλος πάντων, ειδομεν
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θύμισε μου τι χαρτιά έχεις. Με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχεις κάνει τη θητεία σου εσύ.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για τις ειδικές δυνάμεις θα ζητάει τουλάχιστον απολυτήριο λυκείου. Ωστόσο όσοι δεν είχατε υπηρετήσει στις καταδρομές δεν έχετε καμία ελπίδα. Το ξεκαθαρίζω για να γνωρίζετε.

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Εγω αρχικά Γενάρη μπαίνω μεγάλο πεύκο. Λογικά θα εχω τελειώσει την εκπαίδευση της σχαλ για να πάρω τον μπερε μεχρι να βγει η προκήρυξη. Σπουδαζω οικονομικά ακόμα, απολυτήριο 16 γενικού λυκείου και αγγλικά lower.

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Το θέμα dyk μου είναι αν θα ζητήσει σαν ΕΠΟΠ όπλα-σώματα και οχι μονο τεχνίτες. Εκει ειναι το θεμα για εμενα κ για τους υπόλοιπους εδω.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

George_Trls έγραψε:Εγω αρχικά Γενάρη μπαίνω μεγάλο πεύκο. Λογικά θα εχω τελειώσει την εκπαίδευση της σχαλ για να πάρω τον μπερε μεχρι να βγει η προκήρυξη.Σπουδαζω οικονομικά ακόμα, απολυτήριο 16 γενικού λυκείου και αγγλικά lower.



Το " λογικα " απεχει πολυ απτο να τελειωσεις τη Σχαλ. Ακομα δεν μπηκες (1 μηνα Μεγαλο Πευκο) , δεν πηρες μπερε (3,5 βδομαδες 1 σχολειο) , αθληματα απο Σχαλ (παλια ηταν 4 βδομαδες σε εμας), δεν εκανες σχοινακια, καταλληλος για πτωση μετα τον Πυργο (λιωνεις με τις ωρες) και θα χεις τελειωσει κιολας;

Μη προτρεχεις, εξω απτον χορο ολα ευκολα ειναι. Περιμενε να μπεις με το καλο και βλεπεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Τετ Οκτ 28, 2020 11:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Το λεω γιατί συνήθως άνοιξη-καλοκαίρι βγαίνουν οι προκηρύξεις. Δηλαδή μεσολαβούν 4 μηνες; Μπορεί να κανω και λάθος, εσένα θα ακούσω εννοείται. Αλλα δεν θα πτοηθω, θα τα κάνω και θα προσπαθήσω και για τις επόμενες χρονιές. Το θέμα είναι πως θα κινηθεί η προκήρυξη και αν θα εχω τα μόρια χωρίς τις ειδικές δυνάμεις.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

George_Trls έγραψε:Το λεω γιατί συνήθως άνοιξη-καλοκαίρι βγαίνουν οι προκηρύξεις. Δηλαδή μεσολαβούν 4 μηνες; Μπορεί να κανω και λάθος, εσένα θα ακούσω εννοείται. Αλλα δεν θα πτοηθω, θα τα κάνω και θα προσπαθήσω και για τις επόμενες χρονιές. Το θέμα είναι πως θα κινηθεί η προκήρυξη και αν θα εχω τα μόρια χωρίς τις ειδικές δυνάμεις.


Δεν στο ειπα κακοπροαίρετα να ξερεις ... Απλα επειδη τα περασα κι εγω αυτα πριν χρονια, θελει μια Α' διαδικασια και ειναι και χρονοβορα. Μακαρι να προλαβεις και μακαρι να μπορεις να κανεις και τα χαρτια σου. Αν εισαι μικρος, εχεις πιθανοτητες κι για μελλοντικες προκηρυξεις οποτε αν βασταει η τσεπη σου και η υπομονη σου, θα ελεγα να πας Δοκιμος στις Ε. Δ ωστε να παρεις διπλα μορια.
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Για ΕΠΟΠ δεν μετράνε. Για αλλες προκηρύξεις δυστυχώς εχω ύψος 1.68 (καλα εχω δει αστυνόμο στο ύψος μου με μπότες αλλα οκ) οπότε δεν βρισκομαι σε καλο σημείο. Το σκεφτομουν και για εκει, το ειχα συζητήσει με dyk. Ειναι άλλα στη μέση που δεν μπορουμε να τα πουμε σε αυτο το νημα γιατι θα βγουμε εκτος. Ολα καλα πάντως, δέχομαι τηβ καθε γνώμη ειδικά απο ατομα που τα εχουν περάσει.(Σε μπερδεψα με dyk να ξέρεις γιατι δεν τσεκαρα ονομα χαχα).
Άβαταρ μέλους
M.A.R.C.H.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 29, 2020 3:36 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από M.A.R.C.H. »

Αρα για να καταλάβω, το 09 έμπαινε οποίος είχε συγκεντρώσει τα περισσότερα μορια στην ειδικότητα ενω τωρα πάνε να το κάνουνε συγκεκριμένο τύπο πτυχίου κ γνώσεων για την κάθε ειδικότητα; Και αν ναι, ξεχνάμε τον υπολογισμό μορίων αθροιστικά;
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

George_Trls έγραψε:Για ΕΠΟΠ δεν μετράνε. Για αλλες προκηρύξεις δυστυχώς εχω ύψος 1.68 (καλα εχω δει αστυνόμο στο ύψος μου με μπότες αλλα οκ) οπότε δεν βρισκομαι σε καλο σημείο. Το σκεφτομουν και για εκει, το ειχα συζητήσει με dyk. Ειναι άλλα στη μέση που δεν μπορουμε να τα πουμε σε αυτο το νημα γιατι θα βγουμε εκτος. Ολα καλα πάντως, δέχομαι τηβ καθε γνώμη ειδικά απο ατομα που τα εχουν περάσει.(Σε μπερδεψα με dyk να ξέρεις γιατι δεν τσεκαρα ονομα χαχα).


Ποτε δεν ξερεις πως θα τα φερει ο χρονος, οπως ειπα αν εχεις την υπομονη και τη τσεπη να πας και για Δοκιμος, τα μορια ειναι πολλα ! Οσο για το υψος ... Ξερω αρκετα ατομα που μπηκαν κατω απο 1.70 σαν Ε. Φ στην ΕΛ. ΑΣ το 2019 οποτε μην απογοητευεσαι κι εκει.

Οσο για το οτι με μπερδεψες με τον ΔΥΚ ... Ε οχι κι ετσι, εγω ειμαι ελαχιστα Πιο γλυκουλης Εικόνα
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:

Ποτε δεν ξερεις πως θα τα φερει ο χρονος, οπως ειπα αν εχεις την υπομονη και τη τσεπη να πας και για Δοκιμος, τα μορια ειναι πολλα ! Οσο για το υψος ... Ξερω αρκετα ατομα που μπηκαν κατω απο 1.70 σαν Ε. Φ στην ΕΛ. ΑΣ το 2019 οποτε μην απογοητευεσαι κι εκει.

Οσο για το οτι με μπερδεψες με τον ΔΥΚ ... Ε οχι κι ετσι, εγω ειμαι ελαχιστα Πιο γλυκουλης Εικόνα
Και ο αδερφός μου που μπήκε τωρα συνοριοφύλακας, μου λεει μπήκαν αρκετοί κατω απο 1.70 να μην αγχωνομαι, αλλα πέφτει το βυσματακι χαχα τέλος πάντων θα δουμε

Χαχαχα η αλήθεια είναι οτι κατάλαβα μια διαφορά και λεω τι εγινε;(πλακα κανω dyk 😋)

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες