Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Ikaropoulos1997
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 1:48 pm
Τοποθεσία: Captain
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Ikaropoulos1997 »

Επειδή τυχανει να ξέρω οι σκυλαδες είναι πολυ καλη ειδικότητα. Ναι μεν έχεις ευθυνη για το σκυλο αλλά παιζεις με βαρδιες 24ωρες υπηρεσίες και δεν έχει πολλες μεταθέσεις
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Γιατί νομίζετε όλοι εδώ ότι εγώ ή οποιοσδήποτε είμαι άσχετη; Δείτε κ προηγούμενες προκηρύξεις τι λέγανε γ συγκεκριμένες ειδικότητες. Για πολλούς είναι καλή θέση αυτή με τα σκυλιά κ γτ τους αρέσουν κ γτ από άποψη μεταθέσεων κλπ είναι πολύ κλ. Κ είτε μας αρέσει είτε όχι, πολλές ειδικότητες σχεδόν στην αεροπορια που δν θέλουν πτυχίο κιόλας, τις θέλουν πλ! Κ είτε μας αρέσει είτε όχι η αεροπορια είναι πλ βυσματικη γενικότερα.

Κ για να λήξει το θέμα γτ πάλι κάνα 2 εδώ με μένα θ τα βάλουν κλασσικά. Λετε να ξέρουν όλοι εδώ κλτερα από συγγενεις μου υψηλόβαθμους σε τέτοια επαγγελματα; Το λέω μπας κ ηρεμήσετε λίγο γιατι νταξει δεν μπορώ να ακούω όλο αυτό, ότι όσοι ρωτάνε εδώ δν ξέρουν. Εγώ αυτό που δεν ήξερα ήταν σχετικό με μια ειδικότητα κ μου απάντησε κάποιος σε προσωπικό μνμ κ τον ευχαριστώ γ αυτό!

Loxias316
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 8:29 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Loxias316 »

Που είναι οι παλιές καλές εποχές... Έμπαινες με έναν τενεκέ λάδι - τυρί... Με τελάρο πορτοκάλια... Άντε και με κάνα δύο κοτόπουλα στην μασχάλη!
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Από που κ ως που η ειδικότητα με τς σκύλους δεν είναι περιζήτητη; Διαβάστε κ προηγούμενα φόρουμ κ δείτε. Όπως τ λέει το παιδί από πάνω, έτσι είναι. Ναι μεν έχεις ευθύνη αλλά έχεις άλλες ευκολίες.

Επίσης, είτε μας αρέσει είτε όχι η αεροπορια είναι κυρίως βυσματικη. Δεν είπαμε ότι δν θα μπουν άτομα με μόρια, αλλά σίγουρα βύσμα θα πεσει σε πολλούς (κ δν είναι μόνο στα αθλήματα) γτ ξέρω τέτοιες περιπτώσεις, δν τα έβγαλα από το μυαλό μ.

Εσείς βγάλτε από τ μυαλό σας ότι είστε κάνα δυο μόνο που τα ξέρετε όλα κ ότι όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι. Εγώ εξήγησα πως κ από που ξέρω τι.

Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Loxia, όντως Στην εποχή των γονιών μας Κ πιο πριν, κάπως έτσι έμπαιναν.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Lk94 έγραψε:Γιατί νομίζετε όλοι εδώ ότι εγώ ή οποιοσδήποτε είμαι άσχετη; Δείτε κ προηγούμενες προκηρύξεις τι λέγανε γ συγκεκριμένες ειδικότητες. Για πολλούς είναι καλή θέση αυτή με τα σκυλιά κ γτ τους αρέσουν κ γτ από άποψη μεταθέσεων κλπ είναι πολύ κλ. Κ είτε μας αρέσει είτε όχι, πολλές ειδικότητες σχεδόν στην αεροπορια που δν θέλουν πτυχίο κιόλας, τις θέλουν πλ! Κ είτε μας αρέσει είτε όχι η αεροπορια είναι πλ βυσματικη γενικότερα.

Κ για να λήξει το θέμα γτ πάλι κάνα 2 εδώ με μένα θ τα βάλουν κλασσικά. Λετε να ξέρουν όλοι εδώ κλτερα από συγγενεις μου υψηλόβαθμους σε τέτοια επαγγελματα; Το λέω μπας κ ηρεμήσετε λίγο γιατι νταξει δεν μπορώ να ακούω όλο αυτό, ότι όσοι ρωτάνε εδώ δν ξέρουν. Εγώ αυτό που δεν ήξερα ήταν σχετικό με μια ειδικότητα κ μου απάντησε κάποιος σε προσωπικό μνμ κ τον ευχαριστώ γ αυτό!



Αυτα που σου ειπα, δεν τα εβγαλα απτο μυαλο μου, ουτε τα διαβασα σε κανενα νημα ή internet. Γνωριζω πολυ καλα για τη συγκεκριμενη ειδικοτητα απο πρωτο χερι. Οσο γιατι τα βαζουμε με σενα. Εγω προσωπικα εχω να γραψω 1 χρονο εδω μεσα, περα απο 1-2 μηνυματα πριν 2-3 μερες οποτε δεν παρακολουθω καν, το τι λες. Διαβασα το μηνυμα σου και θεωρησα σωστο να σου πω 2-3 πραγματα παραπανω που γνωριζω. Απο εκει και περα δεν σου επιτεθηκα επι προσωπικου ουτε τον ξερολα θελω να κανω. Οσο για το συγγενεις υψηλοβαθμους νομιζω ηταν " χαζο " στο να το αναφερεις, διοτι οπως προ ειπα γνωριζω απο πρωτο χερι οποτε καταλαβαινεις.Καλη σου επιτυχια.
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Το είπα αυτό μπας κ καταλάβετε ότι δεν είμαι άσχετη! Κ επίσης μια χαρά μίλησα. Εσύ είχες ύφος απέναντι μου. Βέβαια είναι όλα απροσωπα εδώ οπότε λογικό να μην καταλαβαίνει καποιος πως μιλάει ο άλλος. ✌️

Τώρα αυτό γ το φόρουμ το είπα για παράδειγμα. Γτ κ γω απ όσους ξέρω, δεν έχουν να πουν τπτ κακό γ αυτή την ειδικότητα, όπως κ άλλες πολλές στην αεροπορια.

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Lk94 έγραψε:Το είπα αυτό μπας κ καταλάβετε ότι δεν είμαι άσχετη!Κ επίσης μια χαρά μίλησα. Εσύ είχες ύφος απέναντι μου. Βέβαια είναι όλα απροσωπα εδώ οπότε λογικό να μην καταλαβαίνει καποιος πως μιλάει ο άλλος. ✌️

Τώρα αυτό γ το φόρουμ το είπα για παράδειγμα. Γτ κ γω απ όσους ξέρω, δεν έχουν να πουν τπτ κακό γ αυτή την ειδικότητα, όπως κ άλλες πολλές στην αεροπορια.



Η συγκεκριμενη ειδικοτητα ειναι απλα περιεργη, αναλογα το στρατοπεδο που εισαι εχεις πχ Δευτερα -Τεταρτη μεσα 24ωρα και πχ Πεμπτη ολη εξω (εκτος απροοποτου, χαπι, κριση πανικου σκυλου κτλπ) . Ειναι πολλα, αλλα ειναι ασχετα και οχι επι του θεματους για να τα πω και να κουραζω.
Οσο για το υφακι που λες, κανενα υφος δεν εχω. Οπως ειπες, ειναι ενα φορουμ οπου μιλαμε ολοι απροσωπα, διχως να γνωριζουμε ποιος ειναι ο απεναντι, τι επαγγελλεται κτλπ. Οποτε λογικο να υπαρχουν παρεξηγησεις αλλα για να σπασω λιγο τον παγο, μιας που με πηρες με στραβο ματι ας πως ... Σπαζεσαι ΝΕΟΣ;Εικόνα (χαριτολογωντας παντα και με καλη διαθεση) .Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Παρ Οκτ 23, 2020 10:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Εσυ πλεον εχεις γνωστους σε αστυνομια στρατιωτικους συνοδους σκυλους ναρκαλιευτες προσπαθεις να αποδειξεις οτι ξερεις 2 πραγματα και καταληγεις να εκτιθεσαι. Απλα σταματα το και περιμενε να βγει η προκηρυξη γιατι με αυτα που γραφεις δεν μπορουν μην σου απαντησουν με υφος, ειναι κοτσανες πως να το κανουμε τωρα; Καλη επιτυχια
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Χάχα Λευτέρη μου αλήθεια σορρυ αν παρεξηγήθηκες απλά σε κάποιο σημείο πριν το μνμ σου δεν μαρεσε και αρπαχτηκα. Όλα κλ αφού κάνεις κ χιουμορ✌️όπως είπαμε είναι απροσωπα εδώ όλα κ είναι λίγο περίεργο.

Απλά απ όσο ξέρω δεν έχουν πει κτ κακό γ αυτή την ειδικότητα. Μπορεί όπως λες να είναι περίεργη γ κάποιους αλλά άλλοι την θέλουν πολύ. Είναι πλ μεγάλη ευθύνη το ζώο, κ πάνω απ όλα πρέπει να το αγαπάς. Γιατί αν το δεις πχ μόνο σαν μια μηχανή για την ειδικότητα αυτή. Ε έχεις χάσει την μπάλα. Αλλά όντως ας μην κουράζουμε το φόρουμ με συγκεκριμένη ειδικότητα.

Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Χρήστο αγόρι μου τι κόμπλεξ έχεις απέναντι μου, αλήθεια; Σαρεσει δν σαρεσει τέτοιους συγγενείς κ γνωστούς έχω, τι να κάνουμε; ! . Η ειρωνεία σου με ναρκαλιευτες κλπ είναι αστοχες. Όπως επίσης άστοχο είναι ότι δεν ξέρω τπτ. Όπως είπα. Αυτό π δν ήξερα ήταν μια ειδικότητα κ μου λύθηκε η απορία με προσωπικό μνμ. Κ με τον Λευτέρη από πάνω όλα κομπλέ, κάνουμε κ χιουμορ. Τώρα αν εσύ αρπάζεσαι δικό σου προβλημα
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Αν παρακολουθουσε την συζητηση ο ανθρωπος οχι χαβαλε το πολυ πολυ να σε μπλοκαρε αν υπηρχε η δυνατοτητα. Εχεις κουρασει πραγματικα με την ξερολιαση σου γιαυτο κατα καιρους σου επιτιθενται τοσα ατομα (δεν ειναι τυχαιο ε;)
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Το βλέπεις ότι αυτός π μου επιτίθεται μονίμως είσαι εσύ ε; Κ ότι με όλους μετά τ βρίσκω κ κάνω χιούμορ. Δεν είναι "ξερολιαση"οπως λες. Ξέρω κ τα λέω. Τώρα αν νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα εσύ κ ότι είμαι άσχετη. Ε πίστευε το
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Σταματησα να διαβαζω στο ''ξερω και τα λεω'' απο το γελιο. Να σαι καλα. Γεια !
Lk94
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:47 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk94 »

Δεν ήξερα για μια ειδικότητα απλά! Τ άλλα που με ενδιαφέρουν τα ήξερα. Λες άνθρωποι με 30χρονια υπηρεσίας να ξέρουν λιγότερο από σένα; ! Πρόσεξε μην δαγκώσεις την γλώσσα σου ε! Τα φιλιά μου
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες