Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fsafsa

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από fsafsa »

Lk έγραψε:Καλησπερα σε όλους σας,Για να καταλάβω, θα κάνει προσλήψεις μέσα στον Φεβρουάριο υποτίθεται 2000ατομα εποπ κ όλα μόνο ειδικές δυνάμεις; Καταλαβαίνω την αγωνία όλων.

Αλλά βρε παιδιά είμαι γυναίκα, άρα μας αποκλείει εμάς τις γυναίκες. Σίγουρα δεν έχω τα μόρια των οβα ή ειδικών δυνάμεων αλλά επαιρναν έστω και λίγες γυναίκες. Τώρα τίποτα δλδ; Βέβαια αν έκαναν προσλήψεις και για γυναίκες, αν έπαιρνα μόρια θα έπαιρνα μόνο αν μετρούσαν Lower, πτυχίο Κοινωνιολογίας και ecdl (κάνω κ μεταπτυχιακό αλλά είμαι ακόμη πρώτο έτος).

Μακάρι να πάρουν και εποπ εκτός ειδικών δυναμεων (και για να προλάβω κάποιους κακοπροαιρετους ή μισογυνηδες, το πτυχίο το πήρα για να έχω ένα χαρτι, το μεταπτυχιακό το κάνω με πάρα πολύ δυσκολία, και επίσης πάντα ήθελα να μπω σε ενστολο σώμα απλά δεν είχα τα μόρια. Δεν λέω να είναι όλες γυναίκες, αλλά βρε παιδιά έστω ένα ποσοστό. Και δεν θα έμπαινα απλά για τα λεφτά, διότι δύσκολα τα βγάζεις μακρυά από το σπίτι σου. Τι θέμα είναι να γουστάρεις πραγματικά αυτά τα σώματα και να τιμάς την στολή που φορας)



Κοινωνιολογία καλή σχολή με αρκετά μόρια, σίγουρα έμπαινες ΣΜΥ ή ΣΜΥΝ.

guest

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από guest »

fsafsa τώρα στην κρίση θυμούνται όλοι να πάνε
μ

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από μ »

Γιατι όριο 28 έτη ρε παιδιά; Ειδικά για μη μάχημες ειδικότητες όπως νοσηλευτές, χρηματικό κλπ γιατι σώνει κ καλά 28 έτη; Έλεος πια. Κάνουνε 10 χρόνια να βγάλουνε προκήρυξη και θέλουν και όριο 28; Δηλαδη οι 29 30 πάμε για σύνταξη.
fsafsa

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από fsafsa »

guest έγραψε:fsafsa τώρα στην κρίση θυμούνται όλοι να πάνε


Μην τα λες σε εμένα αρχηγέ, σε αυτούς να τα λες που προσπαθούν να κοροϊδέψουν όλους τους άλλους λέγοντας βλακείες περί τιμής και στολής.

Lk

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lk »

Επειδή νομίζετε πωσ όλα τα ξέρετε, ανέκαθεν ήθελα να μπω σε τέτοια σώματα απλά δεν έπιανα μόρια με τίποτα. Ήμουν θεωρητική χωρίς να έχω δώσει μαθηματικά φυσική κλπ και δεν πέρασα Αθήνα οπότε τα μόρια είναι πολύ λιγότερα απ ότι σμυ κ σμυν που λέτε. Οπότε δεν ισχύει αυτό που λέτε με την κρίση. Σίγουρα υπάρχουν πολλές τέτοιες περιπτώσεις απλά δεν ισχύει στην περίπτωση μου.

Και είναι δικαίωμα του καθενός να δώσει για εποπ αν τελικά βγάλει είτε είναι γυναίκες είτε άντρες. Μην τα γενικεύουμε όλα, πωσ όλες οι γυναίκες καταστρέφουν τα σώματα κλπ το μόνο που μπορώ να δικαιολογήσω είναι πως μια γυναίκα πτυχιούχος με καλό απολυτήριο ξένες γλώσσες κ ecdl μπορεί να φάει την θέση κάποιου άνδρα γ αυτό κ φοβούνται μάλλον κάποιοι, διότι μπορεί τόσα χρόνια να μην έχουν κάνει κτ ούτε σπουδές ούτε τπτ κ να ψάχνονται μόνο για κάποια στολή. Έχει τόσα χρόνια να βγάλει προκυρηξη, δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε να στηρίζεται μονάχα σε αυτό.

Πρέπει να κρατάμε και μια "πισινή" γιατί μπορεί να μην διοριστεί κάποιος ποτέ σε τέτοια σώματα. Οπότε γ αυτό και το πτυχίο το δικό μου που είμαι γυναίκα αλλά κ τα πτυχία πολλών ανδρών. Πρέπει να έχουμε εναλλακτικές στην ζωή μας κ όχι να στηριζομαστε μονάχα σε μια πιθανή προκηρυξη.

guest

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από guest »

fsafsa έγραψε:
guest έγραψε:fsafsa τώρα στην κρίση θυμούνται όλοι να πάνε


Μην τα λες σε εμένα αρχηγέ, σε αυτούς να τα λες που προσπαθούν να κοροϊδέψουν όλους τους άλλους λέγοντας βλακείες περί τιμής και στολής.

και που τα λέω, τζάμπα πάνε
Ελεανα7
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2019 8:32 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Ελεανα7 »

Καλησπέρα. Στις προηγούμενες προκ για εποπ ήθελαν μονο απολυτήριο Λυκείου ή και πτυχίο;
Andr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 1:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Andr »

Εξαρτάται την ειδικότητα, μερικές ήθελαν πτυχίο και σε άλλες ήταν προαιρετικό
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

guest έγραψε:αφού γράφω μηνύματα γιατί δεν τα δημοσιεύεται; Κάνετε προπαγάνδα!


Γιατι εισαι ο Δημητρης98 και ο Greek_ Army και ο D.Y.K και ο Νασσος σου εχουν πει να μη ξαναγραψεις εδω μεσα. Σου εκαναν μπαν τα αλλα 2 ψευτικα προφιλ που ειχες το καλοκαιρι και συνεχιζεις να γραφεις ασκοπα και κακοπροαιρετα. Σου ερχεται κι αλλο μπαν.
guest

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από guest »

Με μπερδεευεις με αλλον
Andr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 1:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Andr »

Λένε ότι θα πάρουν και ΟΒΑ βάση ΦΕΚ αλλά και ΕΠΟΠ, τόσο χρήμα θα πέσει; η έχουν ήδη κατοχυρώσει τις θέσεις των εποπ τα βύσματα;
στεφανος

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από στεφανος »

Andr έγραψε:Λένε ότι θα πάρουν και ΟΒΑ βάση ΦΕΚ αλλά και ΕΠΟΠ, τόσο χρήμα θα πέσει; Η έχουν ήδη κατοχυρώσει τις θέσεις των εποπ τα βύσματα;


εποπ φετος δυσκολο

Άβαταρ μέλους
Ranger94
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 13, 2019 5:08 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Ranger94 »

guest,panos, πανος, στεφανος, ανωνυμος,jimis, δημητρης98, ειναι το ιδιο προσωπο που μας πριζει εδω και καιρο και απανταει ειρωνικα!Καντε τον μπαν να τελειωνουμε μς την κοπρια!

Π.Α.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Π.Α. »

Ρε παιδια μη τα γενικευουμε ολα και μην τρωγομαστε μεταξυ μας. Δηλαδη σαν γυναικες να πάμε στα σκουπιδια; Δεν λεω πολλες δεν αξιζουν ν ναιναι μεσα σύμφωνη και πλς μπηκαν για αραλικη αλλα αλλοι τοσοι αντρες εκαναν το ιδιο. Για όνομα δηλαδη τωρα.

Τελος παντων εγω δεν θελω να πω κατι παραπανω για αυτο γτ είναι ενα θεμα που δεν θα ληξει ποτε απλα περιμένω οπως και εσεις τα νεα.

Και σύμφωνω με αυτο που ειπε κάποιος για την ηλικια και συγγνώμη που δεν θυμαμαι ονομα μετα απο δεκα χρονια προκήρυξη αν τα ορια ειναι ιδια με τοτε απλα. αποκλυει μια γενια που δεν ειχε ποτε την ευκαιρία να μπει. Θα δειξει μακαρι να εχουμε νεα συντομα!!!

guest

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από guest »

@Π. Α

ας το πανε 40 το οριο ηλικιας

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες