Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Δεκ 13, 2022 11:30 pm Φίλε μου, από τι φαίνεται! Οι επιλαχωντες της 6κ 2018 θα μείνουν απέξω. Λόγω αποτέλεσματων της 9κ
Και με τον καινούργιο χρόνο θα βγει κάποια καινούρια 🙄
Εμενα παλι μου φαινεται περιεργο απο τη στιγμη που υπαρχουν επιλαχοντες και οι θεσεις δεν ειναι αγονες να μην κληθει κοσμος. Τι να πω... Παντως για το Δεκεμβριο δεν προκειται να γινει κατι μιας και δεν ειναι στα πλανα του ασεπ να αναζητησει επιλαχοντες σε αυτη την προκηρυξη.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μακάρι φίλε μου να καλέσει επιλαχωντες!
Al1988

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Al1988 »

Οσα κενα εχουν δημιουργηθει στην 6κ θα πρεπει να τα καλυψει απ τους επιλαχοντες της 6κ2018. Αν παρει επιλαχοντες πχ απ τν 9κ για να καλυψει τα κενα της 6κ αυτο νομιζω ειναι παρανομο και επισυρει και νομικες κυρωσει
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα παίδες... Ξέρεις κάποιος τι γίνεται με τους επιλαχών; Γιατί θα μας τρελάνει ο ασεπ - κράτος!
Όταν θα βγάλουν πάλι προκηρυξη για κάποια άτομα μέσα στο 2023!
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Φεβ 02, 2023 5:04 pm Καλησπέρα παίδες... Ξέρεις κάποιος τι γίνεται με τους επιλαχών; Γιατί θα μας τρελάνει ο ασεπ - κράτος!
Όταν θα βγάλουν πάλι προκηρυξη για κάποια άτομα μέσα στο 2023!
Οι επιλαχόντες είναι θέμα του υπουργείου, απλά τους ζητάει απ τον ασεπ και τους στέλνει.
Αν δε θέλει το υπουργείο να τους αναπληρώσει και να βγάλει νέα προκήρυξη είναι δικό του θέμα, το υπουργείο πρέπει να πιέσετε.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μολις επικοινωνησα με το αρμοδιο τμημα του υπουργειου. Με ενημερωσαν οτι εχουν κανει αιτημα στον ασεπ για καλυψη των επιλαχοντων και οτι περιμενουν τα νεα ονοματα. Αλλα δν ηξερε να μου πει ποσο χρονο παρει αυτο!
Kouvadex

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Kouvadex »

Ανάρτηση του προέδρου της πουεφ μετά από συνάντηση που είχε με τον προεδρο του ΑΣΕΠ

Σήμερα είχαμε την ευκαιρία να συναντηθούμε με τον πρόεδρο του ΑΣΕΠ και την γενική διευθύντρια της ανεξάρτητης αρχής και να συζητήσουμε διεξοδικά τους διαγωνισμούς 6κ και 9κ.
Αναλύσαμε στον κύριο πρόεδρο την κατάσταση που επικρατεί στα σωφρονιστικά καταστήματα και εξετάσαμε κάθε προσπάθεια επιτάχυνσης και επέκτασης των διαγωνισμών.
Συμπερασματικά
- 6κ εντός του επόμενου διαστήματος θα κληθούν για διορισμό περίπου 30 επιλαχόντες -ουσες (που έχουν περάσει ήδη επιτροπές) από τις 72 κενές θέσεις που υπάρχουν. Οι υπόλοιποι επιλαχόντες θα κληθούν για επιτροπές τους επόμενους μήνες, μαζί με τις θέσεις που έμειναν κενές από παραιτήσεις.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα ηθελα μια διευκρινηση σε σχεση με το προηγουμενο ποστ. Τι εννοειτε με τα 30 ατομα που εχουν περασει επιτροπες γιατι δεν το γνωριζω. Μηπως οτι εχουν αποστειλει τα δικαιολογητικα για την προσληψη;
Edwwww

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Edwwww »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Φεβ 09, 2023 5:02 pm Θα ηθελα μια διευκρινηση σε σχεση με το προηγουμενο ποστ. Τι εννοειτε με τα 30 ατομα που εχουν περασει επιτροπες γιατι δεν το γνωριζω. Μηπως οτι εχουν αποστειλει τα δικαιολογητικα για την προσληψη;
Άτομα που έχουν περάσει τις ΠΚΕ, αν δεν ξέρεις τι είναι οι ΠΚΕ σημαίνει πως δεν είσαι στους 30 άρα δεν σε ενδιαφέρει.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πκε ειμαι ψυχοτεχνικα και αθληματα απο οσο γνωριζω. Απλα αυτη τη διαδικασια την εχουν περασει και τα 72 ατομα που θα παρουν. Για την ακριβεια ειναι πανω απο 200 επιλαχοντες που την περασαν. Για αυτο μου εκανε εντυπωση για τους 30 που αναφερθηκε ο ασεπ. Υπεθεσα οτι υπαρχει μια εξτρα διαδικασια!
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Το ότι υπάρχουν 200 άτομα στη λίστα δε σημαίνει ότι θα τους καλέσουν όλους.
Κάποιοι είναι στην λίστα με 1 επιλογή μόνο άρα δεν διορίζονται.
Όπως φαίνεται θα καλέσει ξανά αθλήματα στην 6κ
Ο εφιάλτης συνεχίζεται
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι εννοείς φίλε μου, ότι θα καλέσει πάλι για αθλήματα και ψυχοτεχνικα για την 6κ! Αφού έχουν τελειώσει και από την άλλη πήρε άτομα 31 και οι θέσεις ήταν πάνω από 72 που δεν δεκτικαν τον διορισμό! Με τις υπόλοιπες κενές δηλαδή τι έχει ακουστεί!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πιθανως ηταν καποια παρερμηνεια των λεγομενων της πουεφ ή αγνοια. Δν νομιζω οτι θα περασουμε ξανα αθληματα και ψυχομετρικα. Η ερωτηση η δικη μου ομως ειναι η εξης. Αρκετοι απο αυτους που μπηκαν στη λιστα με τα 32 ατομα εχουν γυρω στα 550-750 μορια. Ανηκουν ολοι σε καποια ειδικη κατηγορια ή εχει πειραχθει η καταταξη μιας και η εν λογω προκηρυξη εχει φυγει απο το προσκηνιο;
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Είναι και με ειδικές κατηγορίες.
Δε θα δώσουν αθλήματα όσοι έχουν δώσει ήδη. Αλλά αυτοί που είναι στην λίστα των επιλαχοντων δεν πιάνουν θέση διοριστεου όλοι, επειδή μπορεί να έχουν δηλώσει 1 επιλογή ή μόνο εξωτερικοι.
Για κάποιες κενές θέσεις μάλλον πρέπει να καλέσει ξανά για αθλήματα άλλους επιλαχόντες.
Gian_Arg
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 11:31 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες (6Κ/2018) - ΔΕ Φύλαξης - Εξ. Φρουροί

Δημοσίευση από Gian_Arg »

Ο διασώστης θέλει να πει πως για παράδειγμα εγώ έχω δηλώσει μόνο εξωτερικός στην Κέρκυρα και έχω περάσει όλα τα ΠΚΕ αλλά δεν υπάρχει κενή θέση εκεί που έχω δηλώσει! Άρα είμαι αυτόματα εκτός λίστας! Από τα 200 άτομα που περισσεύουν ίσως μόνο τα 30 έχουν πιθανότητες διορισμού! Για τις υπόλοιπες θέσεις πρέπει να καλέσουν ξανά κόσμο! Αν υπάρχει κόσμος στην 6Κ που δεν έχει κληθεί ακόμα!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες