174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ElefK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2018 9:12 pm
Επικοινωνία:

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από ElefK »

Παιδιά Καλημέρα, ψάχνοντας για τη συγκεκριμένη μονάδα δε βρήκα καμία καταχώρηση αλλά ούτε και διεύθυνση στον χάρτη για το που βρίσκεται. Μετά την κατάταξή μου στις Φέρες έχω ως μονάδα τοποθέτησης την 174 μεα/απ. Γνωρίζει κανείς τί παίζει εκεί, που βρίσκεται κλπ;
ElefK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2018 9:12 pm
Επικοινωνία:

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από ElefK »

Απ ' ότι βλέπω δεν υπάρχει άνθρωπος να ξέρει τί παίζει μ 'αυτήν τη μονάδα.
Skti

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Skti »

Φίλε μπαίνω στο 174 ΜΕΑ/ΑΠ μήπως μπορείς να μου πεις που είναι;18 Σεπτεβρη παρουσιάζομαι Κάβησο και μετά με στένουν εκει
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από oldsoldier »

Στο στρατόπεδο Ιωάννου είναι η 174 ΜΕΑ/ΑΠ. Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι από τη θητεία μου στην Αλεξανδρούπολη πριν τέσσερα χρόνια, αν και ήμουν σε άλλο γειτονικό στρατόπεδο. Νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει κάτι!

Δεν ξέρω αν σας μεταφέρουν μετά την παρουσίαση και την ορκομωσία με δικά τους μέσα, όπως γινόταν παλαιότερα, αλλά αν δεν ισχύει πλέον αυτό θα πας στην Αλεξανδρούπολη στο ΚΤΕΛ και θα πάρεις ένα ταξί να σε πάει στο στρατόπεδο γιατί θέλει αρκετό περπάτημα το συγκεκεκριμένο, αλλά και τα υπόλοιπα τέσσερα στρατόπεδα της πόλης.
Skti

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Skti »

Ευχαριστω πολυ! Ενας φιλος μπαινει 138 μεα. Και αυτο λεει στρατοπεδο ιωαννου ειναι. Μου φανηκε περιεργο να είμαστε στο ιδιο για αυτο ρωτησα. Εχεις καμια ιδεα για το πως ειναι εκει ;
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από oldsoldier »

Ήξερα ότι το 2014 ήταν από τα πιο χαλαρά στρατόπεδα στο νομό Έβρου. Εξαρτάται τι διοικητής υπάρχει, τι στελέχη υπάρχουν κλ. Αυτά κατά καιρούς αλλάζουν.

Σε ένα στρατόπεδο μπορεί να υπάρχουν μέσα πολλές μονάδες. Έτσι γίνεται και στο Ιωάννου και στα υπόλοιπα στρατόπεδα της Αλεξανδρούπολης (Ζήση, Κανδηλάπτη, Γιαννούλη, Πατσούκα) γι'αυτό και θα είναι κι ο άλλος στο ίδιο στρατόπεδο άσχετως αν είναι σε άλλη μονάδα. Ισχύει αυτό που λες ότι και η 138 ΑΚ/ΜΜΠ εκεί είναι!
Sketos

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Sketos »

Παιδιά εγώ το 2009 ήμουν στην 174 μεαπ και είχαμε άλλες δύο μονάδες μέσα απλά δεν θυμάμαι ποιες ήταν είναι στο στρατόπεδο ιωάννου και είναι κολλητά με του ζήση.
Somak

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Somak »

Φίλε το 14 ήμουν και εγώ 330 σειρά Ποιος είσαι μπας και κάναμε μαζί θητεία
Alexpolis

174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Alexpolis »

Sketos έγραψε:Παιδιά εγώ το 2009 ήμουν στην 174 μεαπ και είχαμε άλλες δύο μονάδες μέσα απλά δεν θυμάμαι ποιες ήταν είναι στο στρατόπεδο ιωάννου και είναι κολλητά με του ζήση.
Και το στρατόπεδο Γιαννούλη απέναντι πού εχει κ αυτο μοναδες πυροβολικου

dack94
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 04, 2023 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: 174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από dack94 »

Έχει κανείς επικαιροποιημένες πληροφορίες σχετικά με το τι παίζει γενικά στο στρατόπεδο Ιωάννου και ειδικά στην εν λόγω μονάδα; Φαϊ, εγκαταστάσεις, υπηρεσίες, στελέχη; Δεν μπορώ να βρω τίποτα, ούτε καν στους χάρτες δε το βρίσκω.
Επισκέπτης

Re: 174 ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μην παίζετε με την τύχη σας γιώταδες πρήζεται παπάρια δύο μονάδες πυροβολικού είναι στην Αλεξανδρούπολη ΜΕΑ/ΑΠ - Αλεξανδρούπολη του Ιωάννου και Γιαννούλη που είναι μονάδες πυροβολικού οπότε σταματήστε να ρωτάτε ανοησίες
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες