Κατάθλιψη και Βοήθεια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Jim447
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2016 12:41 am
Επικοινωνία:

Κατάθλιψη και Βοήθεια

Δημοσίευση από Jim447 »

Λοιπον, ενας παιδικος μου φιλος τωρα αντιμετωπιζει πρόβλημα με κατάθλιψη. Σε μικρη ηλικια εχασε τον πατέρα του και αυτο τον επηρεασε αρκετα, τώρα τελευταια αρχισε να επιδεινώνεταιη καταστασή του.
Εγω σαν φιλος, περα απο το να του προτείνω επαγγελματικη βοηθεια, τι μπορω να κανω για να τον βοηθησω ; Εστω να τον κανω να χαρει λιγο.
Ευχαριστω εκ των προτέρων
🇬🇷 ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ🇬🇷
Titou24

Κατάθλιψη και Βοήθεια

Δημοσίευση από Titou24 »

Πολυ σωστο εκ μερους σου αυτο που του προτεινες :)

Βγαινε μαζι του συχνα πυκνα για ποτο και τετοια... ταξιδια αναψυχης... γκομενες(?)ψυχοθεραπευτης(?!)

Εσυ σαν φιλος του τον ξερεις... συζητα μαζι του και θα βρεις την λυση ;) !

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάθλιψη και Βοήθεια

Δημοσίευση από Nassos »

Να πάει σε ειδικό πριν να είναι αργά και να τον πιέσεις να πάει.
Άβαταρ μέλους
Kari
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Μαρ 28, 2017 3:19 am
Επικοινωνία:

Κατάθλιψη και Βοήθεια

Δημοσίευση από Kari »

Εγώ είχα σχέση με κοπέλα που είχε κατάθλιψη... Δυστηχώς μόνο το 10-15% τον Ανθρώπων θεραπεύονται... Θα σε φτάσει στα όρια της τρέλας ο φίλος σου... Εγώ με αυτή την κοπέλα κόντεψα να πάθω και εγώ κατάθλιψη... Συμβουλή ... Καλύτερα να αποστασιοποιηθής όσο είναι καιρός... Θα σε τρελάνει η συμπεριφορά του... Εγώ πήγα σε γιατρό δικό μου και στον γιατρό της κοπέλας (μόνος μου) και μου είπαν και οι δύο " Δυστηχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι... Εκεί που την βλέπεις καλά ... Ξαφνηκά θα πέφτει πάλι στην κατάθλιψη" Ασε το φίλο σου... Δεν μπορείς να τον βοηθήσεις... Ας πέρνει τα φαρμακά του και... Από μακρυά και αγαπημένοι.-
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες