Η κοπέλα μου είναι άθεη

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Alister
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2017 10:14 am
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Alister »

Δεν δέχομαι μαθήματα σε ένα έθνος που φτιάχτηκε από επανάσταση Ελλήνων Ορθοδόξων και όχι από άθεους...
Alister
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2017 10:14 am
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Alister »

Πως θα την κάνω να πάψει να είναι άθεη;
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Ο άνθρωπος δεν επικοινωνεί με το περιβάλλον. Εκεί τον χαβά του.

Πέτα την στο υπόγειο με ελάχιστο νερό και φαγητό όπως στο Game of Thrones που κάνανε οι Sparrows στους άπιστους.

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.

Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Soap »

Χωρισε την αγαπητε... Χαραμιζεται, με ειλικρινεια στο λεω.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
AtomicYeti
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2015 5:34 pm
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από AtomicYeti »

Alister έγραψε:Δεν δέχομαι μαθήματα σε ένα έθνος που φτιάχτηκε από επανάσταση Ελλήνων Ορθοδόξων και όχι από άθεους...


Alister έγραψε: Πως θα την κάνω να πάψει να είναι άθεη;


Δεν δέχεσαι μαθήματα και μετα ρωτας για να μάθεις. Οκ, φαντάσου οτι ήσουν άθεος. Τι θα περίμενες απο τους άλλους Για να αλλάξεις τον εαυτό σου; Βία; Πειθώ; Επιχειρήματα; Εμπειρίες ζωης; Μόνη της θα αλλάξει αν θέλει, τίποτα δεν μπορείς να κάνεις εσύ. Τελευταία φορά που το κοίταξα, θέλει και λίγο ταπεινότητα, ε;

Destiny comes to those who listen,the rest will meet their fate!
Jim447
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2016 12:41 am
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Jim447 »

Alister έγραψε:Πως θα την κάνω να πάψει να είναι άθεη;


Άμα νιώθεις πως η απιστία της σου κάνει πνευματικά κακό, χωρισε την, ο Ιησους συμβολικα ειπε... "Και αν το χέρι σου ή το πόδι σου σε σκανδαλίζει, κόψε το εντελώς και ρίξε το μακριά από εσένα. Είναι καλό για σένα να εισέλθεις στη ζωή κουλός ή χωλός, παρά να έχεις δύο χέρια ή δύο πόδια και να ριχτείς στη φωτιά την αιώνια. " ...br>

Μπορεί να νιώθεις πως δε θα ξαναβρέις άλλην σα κι αυτην, αλλα εχε πιστη και εμπιστοσυνη στο θεο, δε θα σαφησει,
στα λογια του Γεροντος Παισιου:
"Ο Θεός δεν επιτρέπει καμιά θλίψη και κανένα κακό, αν μέσα απ' αυτά δεν βγει κάτι καλύτερο από αυτό που εμείς ανθρώπινα θεωρούσαμε ότι είναι το παν! "
🇬🇷 ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ🇬🇷
Άβαταρ μέλους
luchy
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2016 1:00 am
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από luchy »

Alister έγραψε:Σοβαρό πρόβλημα. Είμαι 20 ετών η κοπέλα μου κι αυτή 20 ετών φοιτήτρια. Κουκλάρα πολύ όμορφη κτλ αλλά ένα πρόβλημα που προέκυψε. Είναι άθεη. Στο σχολείο μαθήτρια του 20 αριστούχος, διάβαζε και Καζαντζάκη (όποιος κατάλαβε) θρησκευτικά διάβαζε μόνο για βαθμό οι γονείς της ήρθαν πριν δύο χρόνια μόλις κοντά στην εκκλησία μέχρι τότε ήταν τυπικοί χριστιανοί μια φορά τον χρόνο εκκλησία και μόλις ήρθαν πιο κοντά στην θρησκεία είχε κατασταλάξει προσωπικότητα. Βέβαια παλιότερα είχε σχέση με ένα αγόρι που ήταν αγνωστικιστής και μάλλον έπαιξε κι αυτός τον ρόλο του. Έχει Proficiency στα Αγγλικά και Γερμανικά η κοπέλα μου είναι έξπυνη αλλά μόλις πάω να της μιλήσω για θρησκεία μου αντιλέει ότι δεν πιστεύει σε αυτά τα ''παραμύθια''. Τι να κάνω για να πάψει να είναι άθεη; Αν ένας Τ΄ούρκος είναι άθεος αυτό δεν με ενοχλεί αν όμως βλέπω Έλληνα άθεο μου αναβουν τα λαμπάκια. Πόσο μάλλον αν είναι η κοπέλα μου.
κοιτα να περασεις καλα, μην ασχολησε με ασημαντα ζητηματα Εικόνα
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από TiTou24 »

Μωρε μπραβο στεναχωριες... στα 20 τα χρονια!
Άβαταρ μέλους
Freddo Espresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2016 5:33 pm
Τοποθεσία: Μπαρίστα
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Freddo Espresso »

Με όνομα Alister (προφανώς Crowley) σας τρολάρει όλους!
2α ΜΑΛ 2012 ΣΤ' ΕΣΣΟ
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από TiTou24 »

Και εδω μεσα ηρθε να κανει τρολ?! ! Εικόνα

Ρε το παιδι τραβαει στεναχωριεςςς εχει πεσει σε "σχημα" αθεης πλανης ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα και ειναι και τοσο "κομματαροςςς" που δηλωνει "εγω θα την φερω στο ισιαδι με νυχια και με δοντια" βοηθατεεεε!!!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα εεε ρε λουτραρισμα τις καλιοπιτσες που θελει!!! ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
psofos
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2016 1:30 pm
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από psofos »

Λοοοολ!
TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από TiTou24 »

Οοοο ναιιι
Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Mitharadir
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 01, 2017 10:22 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Mitharadir »

Φίλε είμαι 19 ετών και ο πατέρας μου είναι παπάς και είμαι πιστός ΧΟ. Εχω κοπέλα αθεη φεμινίστρια με την οποία δοσφωνουμε σε κάποια θέματα αλλά περνάμε υπέροχα σε όλα τα άλλα. Απόλαυσε την κοπέλα σου κσι μην ανησυχεις. Πρώτα ο Θεός λογικά καποιαμέρα θα πιστέψει.

Jim447
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2016 12:41 am
Επικοινωνία:

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Jim447 »

Συμφωνω μαζι σου, αρκει να μην επηρεάζει αρνητικα με την πιστη
🇬🇷 ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ🇬🇷
Αντιμεταφυσικαλιστής

Η κοπέλα μου είναι άθεη

Δημοσίευση από Αντιμεταφυσικαλιστής »

Στις Αβρααμικές θρησκείες (και όχι μόνο), ο Θεός είναι πρόσωπο (a person). Η Βίβλος ρητά αναφέρει ότι ο Θεός μιλά, αγαπά, μισεί, διδάσκει, τιμωρεί, σκοτώνει και εμφανίζει σειραϊκή χρονική βιωματικότητα (συχνά παρακολουθεί και επεμβαίνει σε βιβλικές σκηνές). Η απολύτως ανθρωπομοφική φύση του Θεού, αποτελεί εξαναγκασμένη υπερσυμπύκνωση της υποτιθέμενης κοσμικής αυτενέργειας (agency: Η ικανότητα κίνησης των σωμάτων αλλά κυρίως η αιτία και η κινητήρια δύναμη της ζωής). Στον κόσμο γύρω μας το κάθε αντικείμενο από τους αστέρες μέχρι τα βακτήρια, έχει έναν δικό του ιδιαίτερο εσωτερικό μηχανισμό (βλ.philosophical mechanics). Ο ισχυρισμός ότι η ανθρώπινη δομή και ουσία (ή επιστημονικά βιολογική λειτουργία) είναι η σημαντικότερη και μάλιστα ότι ο Θεός έχει ανθρώπινη συμπεριφορά και βιωματικότητα, δεν δύναται να θεωρηθεί απλώς αυθαιρεσία αλλά ναρκισσισμός και χυδαιότητα. Ακόμα και η ίδια η λέξη Θεός, είναι άστοχη, διότι εσφαλμένα και χωρίς στοιχεία, υπονοεί κάποια υπερσυμπύκνωση αυτενέργειας. Δεν έχει αποδειχθεί ούτε ότι κάποια τμήματα (σε μεγάλη τάξη μεγέθους ώστε να επέλθει κανονικοποίηση τον διακυμάνσεων πυκνότητας) του Σύμπαντος είναι σημαντικότερα για την λειτουργία και την δομή του, ούτε ότι υφίσταται αυτενέργεια ή αυτενεργός δύναμη (πχ. Του Αγίου Πνεύματος) παρά ισχύουν παντού οι νόμοι της φυσικής.

https://archive.fo/QOIeE/86e4caa9e7f2cec847b9b1635d29da8efc9a1906.jpg

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες