Ερώτηση για όσους υπηρετησαν ΛΟΚ Κύπρου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
elinokypraia
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2016 3:06 am
Επικοινωνία:

Ερώτηση για όσους υπηρετησαν ΛΟΚ Κύπρου

Δημοσίευση από elinokypraia »

Γεια σας,

Απο 11 ετων με βριζει και μου επιτιθεται ο γαμπρος μου ο οποιος ειναι ενθερμος υποστηρικτης καθε στρατιωτικης μοναδας, ειδικα ΛΟΚ, και ειναι Κυπριος (εγω δεν ειμαι).

Παντρευτηκε την αδερφη μου και απο τοτε μου επιτιθεται λεκτικα, βαραιε πορτες, φωναζει ''πουστοκαλαμαραδες!'' (παλιο ελληνες δηλαδη).

Τελοσπαντων τωρα εχουν περασει πολλα χρονια, εγω μεγαλωσα, διεκδικησα το πατρικο μου σπιτι πισω απο αυτον τον ανθρωπο (αν μπορω να τον πω ανθρωπο) και αυτος τωρα ζει σε νεοκτιστο δικο του σπιτι μαζι με την αδερφη μου.

Τον Ιανουαριο του ειπα να πληρωσει καποια απο τα εξοδα ανακαινισης διοτι τοσα χρονια εμενε δωρεαν στο πατρικο μου και το επεστρεψε σε κατασταση απιστευτα διαλυμενο, επιτηδες μαλλον. Οταν ειδα την καταστροφη που εχει κανει στο πατρικο μου οπου ζουσε 16 χρονια, ηταν τεραστια και δεδομενου οτι ηξερε οτι μια μερα θα επιστραφει το πατρικο μου σε εμενα, το εκανε τοσο τρωγλη, που δεν βλεποταν, μεχρι και τρυπες αναμεσα στα πατωματα ειχε, σπασμενα σχεδον ολα τα τζαμια, μεχρι και τωρα που καθομαι και γραφω εδω, ενω εχω ανακαινισει αρκετα πραγματα, οι πορτες εχουν τρυπες απο τις κλωτσιες του.

Τον Μαιο, λιγους μηνες μετα τον Ιανουαριο οπου του ζητησα 'τα ρεστα', ειχα 3 επιθεσεις με δυναμιτιδα στο σπιτι μου οπου κατοικω μονη με την γρια μανα μου (δεν ειμαι παντρεμενη).

Την πρωτη φορα καποιοι σκαρφαλωσαν στον φραχτη στην πισω πλευρα του σπιτιου και πεταξαν την δυναμιτιδα κοντα στην πορτα της κουζινας οπου εσκασε βγαζοντας πολυ φως και κροτο και τυφλωνοντας για λιγο τη μανα μου.

Την δευτερη και τη τριτη φορα εριξε δυναμιτιδα απλως στην εισοδο της οικειας μου περνωντας με ενα Nissan March ασημι.

Βαζοντας τους αριθμους της πινακιδας στο ιντερνετ, βρισκω οτι καποιος πουλαει αυτο το συγκεκριμενο νισσαν, και αυτος ο καποιος ΕΙΝΑΙ ΛΟΚΑΤΖΗΣ στην Κυπρο και αρκετα νεαρος (δηλαδη φρεσκος φρεσκος ΛΟΚ).

Τωρα, δεν μπορω να συνδεσω απευθειας τον ΛΟΚ που πεταξε 3 φορες δυναμιτιδα σπιτι μου με τον γαμπρο μου που με μισει απο τοτε που ημουν 11 ετων απλως και μονο επειδη ειμαι απο Ελλαδα... Αλλα πιστευω οτι δεν ειναι τυχαιο οτι αυτος που επιτεθηκε στην οικια μου εχει υπηρετησει προσφατα ΛΟΚ και ολοι οι φιλοι του στο ιντερνετ απο την ερευνα που εκανα στο ΦΚ ειναι επισης ΛΟΚ και γενικως φαινεται να ειναι ηρωας των ΛΟΚ! Εχω δει και αλλους να ειναι ΛΟΚ στο Φεισμπυκ αλλα αυτος ο νεαρος ειναι πορωμενος με το ΛΟΚ, ολες οι φωτο στον λογαριασμο του ειναι απο την υπηρεσια του στο ΛΟΚ, και ολοι οι φιλοι του ειναι ΛΟΚ και ουτω καθεξης.

Εχουν την ορεξη και τη δυναμη οι ΛΟΚ να διαταζουν αλλους ΛΟΚ να κανουν επιθεσεις μαφιοζικες; Θελω να πω, ο γαμπρος μου ειναι σιγουρο οτι εχει πολλους φιλους και κουμπαρους ΛΟΚ στην Κυπρο, μπορει να εχει ''διαταξει'' ενα φιλο του να βαλει νεαρους ασχετους ΛΟΚ να επιτεθουν στο σπιτι μου;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ερώτηση για όσους υπηρετησαν ΛΟΚ Κύπρου

Δημοσίευση από Nassos »

Καταγγελία στην Αστυνομία για το περιστατικό δεν καταθέσατε;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες