Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ελληνοκύπριος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Ελληνοκύπριος »

Για πες εσυ που ξέρεις μαθατε ολοι να λετε βλακειες και να νομιζ3τε οτι οτι καποιος πει ισχυει. Ειμαστε αδερφια και πιστευω κανενας κυπριος δεν εχει κατι με ενα ελληνα ουτε το αντιθετο. Απλα καπου θα υπαρχει και μια μειοψηφία. Εχω ελληνικη ιθαγενεια και εχω γεννηθει και μεγαλωσει κυπρο. Εχωυπηρετισει και σπουδασει ελλαδα και τα εχω ακουσει αυτα πολλες φορες. Αυτοι ποι συντηρουν αυτες τις αποψεις ειναι το ποιο λιγο κλειστομυαλοι. Εχω γεννηθει και εχω μεγαλωσει εκει αλλα ουτε εγω μπορω να κανω αιτηση. Περιμενω νεα προκυριξη οπως εσας. Εκπροσδεκτοι ολοι οι ελληνες και καλη επιτυχια. Μακαρι η τυχη να ειναι με το μερος μας
Προσληψεις κυπρος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Προσληψεις κυπρος »

Τετοιες συμπεριφορες υπαρχουν και εντος Ελλαδας σε επαρχεια και νησια απεναντη στους φανταρους. Φιλος μου με κυπριακη καταγωγη που υπηρετησε Ελδυκ ενω ο ρουφιανος ειχε το κυπριακο επιθετο πανω, οι καποιοι κυπριοι σε μαγαζια του εκαναν σκηνη επειδη ηταν Ελδυκαριος. Μην λεμε οτι θελουμε. Μειοψηφια ειναι αυτοι που κανουν τις σκηνες και πιο πολυ εγω πιστευω οτι δεν ειναι επειδη ειναι Ελληνες αλλα φανταροι..
Ελληνοκύπριος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Ελληνοκύπριος »

http://alfanews.com.cy/index.php/politikh/item/25351-3100 ξεπερασαν τις 3100 οι αιτησεις. Ελπιδες τελος.
Άβαταρ μέλους
Τακης1991
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Τακης1991 »

Μενουμε Ελλαδαρα δηλαδη, θα τα ζησουμε ΟΛΑ τα μνημονια.
Δωσε και περικοπες στον 13κ14 μισθο στο Ιδιωτικο τομεα να γουσταρουμε, Στρατό δεν θα μπουμε ποτε μας.
Άβαταρ μέλους
george777
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2012 11:42 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από george777 »

Παιδιά να σας πώ την αλήθεια εγώ υπολόγιζα ότι θα κάνουν άνοιγμα και στην Ελλάδα για +- 500 άτομα τελικά απο ότι φαίνεται έπεσα έξω, το θέμα είναι ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα έπρεπε να έχουμε και απαιτήσεις δέν αφορά εμάς κατα κύριο λόγο... Οπότε δεν θα πρέπει να μας παίρνει απο κάτω, μένει να δούμε τώρα τι θα κάνουν με τους επιλαχόντες... Όσο αναφορά τις 3000 θέσεις πλέον δεν μας αφορούν και τυπικά σαν Ελλάδα...
Ελληνοκύπριος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Ελληνοκύπριος »

Ναι ρε φιλε συμφωνω μαζι σου. Αλλα εγω γεννηθηκα, μεγαλωσα εκει παντρεύτηκα με κυπρια εχω δυο παιδια και ειμαι 29 ετων. Και δεν δικαιουμε λογω υπηκοτητας ενω εχω υπηρετησει την θητεια μου στην ελλαδα (αυλωνα)και μετα κανδηλαπτη) μειωμενη δε αλλα εχω υπηρετισει χωρις να με αναγκαζει κανενας να υπηρετησω μπορουσα να εχω αναβολη επ αοριστον. Ηταν δικη μου επιλογη. Και δεν δικαιουμε να κανω αιτηση. Ειχα ελπιδες για αυτη την θεση στεναχωριθηκα με την καταληξη αλλα υγεια πανω απο ολα. Καλη τυχη να εχουμε ολοι στο μελλον.

Άβαταρ μέλους
george777
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2012 11:42 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από george777 »

Ελληνοκύπριος έγραψε:Ναι ρε φιλε συμφωνω μαζι σου. Αλλα εγω γεννηθηκα, μεγαλωσα εκει παντρεύτηκα με κυπρια εχω δυο παιδια και ειμαι 29 ετων. Και δεν δικαιουμε λογω υπηκοτητας ενω εχω υπηρετησει την θητεια μου στην ελλαδα (αυλωνα) και μετα κανδηλαπτη) μειωμενη δε αλλα εχω υπηρετισει χωρις να με αναγκαζει κανενας να υπηρετησω μπορουσα να εχω αναβολη επ αοριστον. Ηταν δικη μου επιλογη. Και δεν δικαιουμε να κανω αιτηση. Ειχα ελπιδες για αυτη την θεση στεναχωριθηκα με την καταληξη αλλα υγεια πανω απο ολα. Καλη τυχη να εχουμε ολοι στο μελλον.



Φίλε πραγματικά σε καταλαβαίνω, αλλά ποιός είπε πώς το άδικο λείπει απο αυτή τη ζωή; Οι περιπτώσεις αδικίας στην καθημερινότητα είναι πολλές η δική σου είναι ακόμα μία, εγώ έχω να πώ υγεία όπως λές κι εσύ σε όλους μας, απο εκεί και πέρα όπως τα φέρνει η ζωή με τα άδικα και τα δίκαιά της...

Διονύσης

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Διονύσης »

Καλησπέρα σας, δυστυχώς και εγώ δεν φέρνω καλά νέα καθώς σήμερα τηλεφώνησα και εγώ στα τηλέφωνα που δίνουν στην Κύπρο και εκεί με συνέδεσαν με έναν Ταξίαρχο ο οποίος μου είπε ξεκάθαρα πως αν καλυφθούν οι 3.000 θέσεις (όπως και έγινε απ'ότι φαίνεται) από τους Κύπριους, ΔΕΝ θα απευθύνουν έκκληση προς τους Ελλαδίτες. Τον ρώτησα αν είναι σίγουρο αυτό και μου είπε 100% σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες. Κρίμα παιδιά, εγώ ξενέρωσα πάαααρα πολύ πάντως Εικόνα
Άβαταρ μέλους
george777
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2012 11:42 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από george777 »

Διονύσης έγραψε:Καλησπέρα σας, δυστυχώς και εγώ δεν φέρνω καλά νέα καθώς σήμερα τηλεφώνησα και εγώ στα τηλέφωνα που δίνουν στην Κύπρο και εκεί με συνέδεσαν με έναν Ταξίαρχο ο οποίος μου είπε ξεκάθαρα πως αν καλυφθούν οι 3.000 θέσεις (όπως και έγινε απ'ότι φαίνεται) από τους Κύπριους, ΔΕΝ θα απευθύνουν έκκληση προς τους Ελλαδίτες. Τον ρώτησα αν είναι σίγουρο αυτό και μου είπε 100% σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες. Κρίμα παιδιά, εγώ ξενέρωσα πάαααρα πολύ πάντως Εικόνα


Διονύση έπρεπε όμως να ρωτήσεις τον ταξίαρχο για το ενδεχόμενο να πάρουν Ελλαδίτες ώς επιλαχόντες νούμερο 500 άτομα που είχε πεί το υπουργείο ότι ακόμα και να καλυφθεί το νούμερο 3000 απο κύπριους οι 500 επιλαχόντες θα είναι απο Ελλάδα...

Διονύσης

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Διονύσης »

Και γιατί δεν παίρνεις να ρωτήσεις εσύ ρε μόρτη;
Προσληψεις κυπρος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Προσληψεις κυπρος »

Πολυ ασχημα νεα, αλλα παιδια γνωριζουμε κατα ποσο εχει γινει ελεγχος στις αιτησεις; μπορει να τα εχουν κανει και απο Ελλαδα πχ νομιζοντας οτι μπορουν. Αυτο που λετε για 500 Ελληνες επιλαχοντες μου φενεται πολυ περιεργο. Δηλαδη θα τα εχουν κανει 4000 Κυπριοι πχ και θα παρουν 500 Ελληνες επιλαχοντες; Λιγο παραλογο..
Άβαταρ μέλους
george777
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2012 11:42 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από george777 »

Δέν σου είπα να πάρεις ξανά τηλέφωνο, αλλά σου είπα ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο γιατί το είχανε πεί στην αρχή και ότι καλό θα ήταν να το είχες ρωτήσει και αυτό μέσα σε όλα τα αλλά μιά που είχες πάρει τηλέφωνο, άν ήταν να πάρω για το συγκεκριμένο ερώτημα θα είχα πάρει ήδη... Καλημέρα.
Ελληνοκύπριος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Ελληνοκύπριος »

Παιδια δεν εχουν ελεξει ακομα αλλα και νς τις ελεξουν ποσοι απο τους αιτητες θα κοπουν; Δεν νομιζω να ειναι τοσος ο αριθμος ωστε να δινει εστω και καποιες ελπιδες. Ελληνες να εχουν κανει αιτηση εινςι απιθανο γιατι αν βαλεις ελληνικη υπηκοτητα στην αιτηση δεν σε αφηνει να προχορισεις. Και αυτο απιθανο σεναριο. Μην ξεχνατε οτι υπαρχουν 10 μερες ακομα για την προθεσμια. Οι αιτησεις θα ξεπεραστουν κατα πολυ. Ζωντας στην κυπρο ηξερα οτι θα γινει χαμος αλλα διατηρουσα καποιες κρυφες ελπιδες στο πισω μερος του μυαλου μου. Υπομονη παιδια. Μακαρι τα παιδια που θα προσληφθουν να το εχουν αναγκη οπως το ειχα και εγω. Καλη συνεχεια και ο θεος μαζι σε ολους τους ελληνες που ψαχνουν μια δουλεια για να ζησουν. Τους ευχομε οτι καλυτερο παιδια.
akyro

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από akyro »

Και πόσο σίγουροι είστε όλοι πως οι αιτήσεις που θα γίνουν πληρούν τα κριτήρια ή γίνονται για τα μάτια του κόσμου για να μην πάρουν καθόλου Έλληνες;
Ελληνοκύπριος

Προσλήψεις συμβασιούχων Οπλιτών στην Εθνική Φρουρά

Δημοσίευση από Ελληνοκύπριος »

Τωρα το πας μακρια. Μην ψαχνουμε λογους για να παρηγοριθουμε

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης