Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από Terminator »

armylover έγραψε:Καθε χρονια υπαρχουν ατομα που δινουν για σωματα ασφάλειας χωρις ομως να το επιθυμουν 100% εγω πχ θα δηλωσω ΜΟΝΟ δυο σχολες πυροσβεστων και ναυτιλιακα πειραια. Στην συγκεκριμενει περιπτωση τ ναυτιλιακα ειναι " καβατζα" δηλαδη αν δεν. Περασω εκει που πραγματικα θελω (πυροσβεστικη) θα παω εκει. Ετσι λοιπον πολλοι βαζουν τα σωματα ασφάλειας ως καβατζα επειδι εχουν σιγουρο μισθο κλπ... Υτοι λοιπον που βαζουν τα σωματα ασφαλειας ετσι συνηθως δεν νοιαζονται και πολυ για την σχολη οποτε δεν την "ψαχνουν" αρα πολλοι απο αυτους θα την " ανακαλυψουν" οταν φτιαξουν μηχανογραφικο και δνε θα ειναι καταλληλα προετημασμενοι πχ αθληματα... Οποτε μειωνετε σημαντικα η πιθανοτητα ν περασουν... Αυτο ενοοω δλδ θα δηλωθει απο πολλους λιγοι ομως θα το γνωριζουν εξαρχεις ωστε να προετημαστουν καταλληλα στο σχολειο μου ειμαστε δυο ατομα κανεις αλλος δεν ξερει οτι εχει μπει μεσα η πυροσβεστικη ολοι θα δηλωσλυν ομως στρατο και αστυνομια μηπως περασουν... Ελπιζω να σας καλυψα



Εαν δεν έχουν στείλει απο τον μαίο τα χαρτιά τους στην σχολή δεν θα μπορέσουν τον ιούλιο να συμπληρώσουν στο μηχανογραφικό την συγκεκριμένη σχολή.
armylover
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 12, 2014 5:33 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από armylover »

Γτ δινουν πρωτα τα αθληματα; Πρωτα δεν δηλωνουν κακ μετα δηλωνουν αθληματα?
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από Terminator »

armylover έγραψε:Γτ δινουν πρωτα τα αθληματα; Πρωτα δεν δηλωνουν κακ μετα δηλωνουν αθληματα?0


Τα έγγραφα στην σχολή αποστέλνονται πριν ακόμα να δώσεις πανελλήνιες δλδ αρχές μαίου στην συνέχεια τέλη μαίου με αρχές ιουνίου δίνουν πανελλήνιες τέλη ιουνίου βγαίνουν τα μόρια που έχεις γράψει συμπληρώνεται το μηχανογραφικό δελτίο και δίνουν αθλήματα ιούλιο αντε Το πολύ αρχές αυγούστου και τέλη αυγούστου βγαίνουν οι βάσεις. Εαν εσύ πας ιούλιο να συμπληρώσεις πυροσβεστική και τον μάιο δεν έχεις αποστείλει αυτά που σου ζήταγε η προκήρυξη δεν μπορείς να δηλώσεις την σχολή

ΥΓ μοναδική εξαίρεση είναι ότι πλέον οι πανελληνιες θα δωθούν μέσα ιουνίου γτ πλέον δίνεις πρώτα ενδοσχολικές όπως όλα φαίνονται

Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από marsupilami »

Πράγματι ισχύει θα οι πανελλήνιες τον ιουνιο που σημαίνει πως οοοολλαα πάνε ένα μηνα μπροστά δηλαδή τα αποτελέσματα δεν θα δωθουν τέλος Ιουνίου ούτε οι βάσεις τέλος Αυγούστου άρα ούτε και οι μεταγραφές Σεπτέμβριο ούτε τα μαθήματα Οκτώβριο άραγε τα σκέφτηκε αυτά κάνεις όταν ψήφιζαν το μετρό; Και δεν πιστεύω πως το σύστημα θα δουλέψει τοοοσο γρήγορα ώστε να είναι όλα στην ώρα τους...
AnnaCitizen
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2015 8:59 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από AnnaCitizen »

Συγγνώμη αν η ερώτησή μου θα φανεί σε πολλούς πολύ χαζή αλλά επειδή είμαι απόφοιτη και επειδή αύριο θα μάθω από τη φιλόλογό μου για τις σχολές της πυροσβεστικής, θα ήθελα να μου πείτε, εάν τελικά οι σχολές της πυροσβεστικής, θα είναι στο μηχανογραφικό δελτίο των πανελλαδικών εξετάσεων του 2016; Για τα όρια της ηλικίας σας έχουν αναφέρει στο λύκειο οτιδήποτε;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από marsupilami »

Καθόλου χαζή ερώτηση η πυροσβεστική ναι θα είναι στο μαχανογραφικο του 2016 δεν μας έχουν πει κάτι για την ηλικία περιμένουμε την προκήρυξη για να δούμε... Πολύ πιθανόν να είναι τα ίδια με της αστυνομίας
AnnaCitizen
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2015 8:59 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από AnnaCitizen »

Η προκύρηξη πότε αναμένεται να βγει;
armylover
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 12, 2014 5:33 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από armylover »

Temrinator... Ολα αυτα που λες ειναι. Ολοσωστα μας εχουν. Πει ομως πως θα αλλαξουν δεν ξερουν ακκμα τις αλλαγες... Απλα. Ξέρουν οτι θα γινουν αλλαγες... Ευχαριστω παμτως για την απαντηση σου

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από Terminator »

armylover έγραψε:Temrinator... Ολα αυτα που λες ειναι. Ολοσωστα μας εχουν. Πει ομως πως θα αλλαξουν δεν ξερουν ακκμα τις αλλαγες... Απλα. Ξέρουν οτι θα γινουν αλλαγες... Ευχαριστω παμτως για την απαντηση σου



Ολα θα ακολουθήσουν ενα συγκεκριμένο σχεδιάγραμμα δεν γίνεται να μετατοπιστούν όλες οι διαδικασίες 1 μήνα μπροστά γιατί τότε ουσιαστικά η κατάταξη θα γίνει τον οκτώμβριο αλλά θα πρέπει να πιεστούν οι καθηγητές για να βαθμολογήσουν τα γραπτά όσον το δυνατόν γρηγορότερα έτσι ώστε τέλη ιουνίου τουλάχιστον μέχρι τις πρώτες Μέρες του ιουλίου να είναι όλα έτοιμα
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από marsupilami »

Δεν ξέρω αν μπορεί να επιτευχθεί αυτό ήδη οι καθηγητές πιέζονται στην διόρθωση γιατί διορθώνουν για πολλές ώρες καθημερινά από την άλλη για να γίνει αυτό θα πρέπει να βιαστούν στην διόρθωση και δεν θέλω να ξέρω την αξιολόγηση τους... Έτσι όπως το υπολογίζω οι ενδοσχολικες τελειώνουν 14 Ιουνίου που σημαίνει οι πανελλήνιες γύρω στις 20 έστω και 10 Ιουλίου να δωθουν οι βαθμοί οι Βάσεις θα δωθουν τέλος Αυγούστου; Δεν ξέρω μακάρι αλλά πιστεύω πως θα παρουσιαστουν δυσλειτουργιες... Ίσως να ξεκινήσουμε τις ενδοσχολικες νωρίς... Δεν ξέρω
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από Terminator »

Θα το δούμε οσο για την προκύρηξη Θα πρέπει ο διευθυντής να σας ενημερώσει όταν αυτη βγεί.
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από marsupilami »

Έχουμε ακόμη πολύ καιρό βέβαια αλλά εντάξει κοιτάζω και μόνος μου για νέα πάνω στιςσχολές και μέσω του φόρουμ και από αλλαsites για την πυροσβεστική θα βγει την ίδια περίοδο με τις στρατιωτικές η με τις αστυνομικές?
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από Terminator »

marsupilami έγραψε:Έχουμε ακόμη πολύ καιρό βέβαια αλλά εντάξει κοιτάζω και μόνος μου για νέα πάνω στιςσχολές και μέσω του φόρουμ και από αλλαsites για την πυροσβεστική θα βγει την ίδια περίοδο με τις στρατιωτικές η με τις αστυνομικές;


Τον ίδιο μήνα θα κολληθούν στο πίνακα αλλά σε διαφορετικές ημερομηνίες
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από marsupilami »

Ακόμη ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το Αριθμό εισακτέων στην πυροσβεστική ακαδημία?
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Δημοσίευση από Terminator »

marsupilami έγραψε:Ακόμη ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι σχετικά με το Αριθμό εισακτέων στην πυροσβεστική ακαδημία;


Αυτό θα το ρυθμίσει το Υπουργείο Παιδειας με το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες