Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από gimitrop »

tonythex έγραψε:Κριμα που δεν ειδα το μηνυμα σου και δεν μπορεσα να σου απαντησω και εγω εγκαιρα.
Εγω που παρουσιαζομαι αυριο, ξοδεψα περιπου 180-200? σε ρουχα, εσωρουχα, τσαντα, αξεσουαρ, πατους, φαρμακα κλπ.
Εμεις εδω Θεσσαλονικη εχουμε την Αμερικανικη αγορα, οπου εχει παρα πολλα μικρα μαγαζια που πουλανε στρατιωτικα ειδη.
Εκει, οπως εκανα και εγω, μπορεις να παζαρεψεις με τον μαγαζατορα, για να κατεβασει λιγο τις τιμες.



Φίλε μου, έχω την εντύπωση ότι ξόδεψες πολλά. Ρούχα δεν χρειάζεσαι, ειδικά στο κέντρο θα βγεις μόνο 2 φορές, εκτός και αν έδωσες πολλά για μπλουζάκια στρατιωτικά. Εσώρουχα γιατί καινούργια, πήρες παραλλαγής; Δεν χρειαζόταν :D, αξεσουάρ δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς, πάτους σιλικονάτους βρίσκεις με 20 ευρώ, φάρμακα δεν επιτρέπονται εκτός αν έχεις συνταγή γιατρού για κάποιο συγκεκριμένο. Αν θες, εξήγησέ το λίγο πού ξόδεψες τόσα λεφτά. Πάντως, να έχεις μια καλή θητεία!:)

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

Καλησπέρα παιδιά,

για ΠΝ ξέρει κάποιος τι χρειάζεται να πάρεις.
οκ έχω άσπρες φανέλες/εσωρουχα/καλτσες όπως νομιζω έχει ο καθένας μας, αυτό που δεν ξέρω είναι αν χρειάζεται να αγοράσω κάτι συγκεκριμένο που δεν θα μου παρέχεται από εκεί.
neos

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από neos »

Ρε παιδια sleeping bag ειναι απαραιτητο να παρουμε μαζι; ΚΕΥΠ μπαινω στην λαμια. οσοι παιρνετε sleeping bag το παιρνετε μονο για το κρυο ή και για την μπιχλα;

sad_army

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από sad_army »

Ρε παιδια πραγματικα ποσα ξοδεψατε; Εγω ειχα ηδη καποια πραγματα και μου εφυγαν 150 ευρω
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Signaller »

neos έγραψε:Ρε παιδια sleeping bag ειναι απαραιτητο να παρουμε μαζι; ΚΕΥΠ μπαινω στην λαμια.οσοι παιρνετε sleeping bag το παιρνετε μονο για το κρυο ή και για την μπιχλα;


Το sleeping bag το παίρνουμε για παντού. Για τον ύπνο γενικότερα.
Είναι πολύ εξυπηρετικό
Γλυτώνεις και τα διπλώματα - ξεδιπλώματα φακέλους Υποφακέλους κλπ.
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Κυριως για την μπιχλα αδερφε

Αν θες ομως μετα να μπεις ΚΕΕΔ απαγορευονται.(προς ενημερωση και για αλλους νεοσυλλεκτους)

Καλη θητεια
Drakon

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Drakon »

Παιδιά ποια είναι μια λογική τιμή για μπλούζα κοντό μανίκι παραλλαγής;
steve0
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 7:03 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από steve0 »

Αναλογα που θα πας αλλα μια λογικη τιμη θα ηταν 2,5 με 3 ευρω για τα κοντομανικα. Αν σου ζηταει παραπανω (οπως σε αρκετα καταστηματα στο μοναστηρακι) θα σου προτεινα να το ψαξεις λιγο περισσοτερο.
Ptsdrs

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Ptsdrs »

Παιδιά καλησπερα αυτο το σπρει που εχετε αναφέρει στις αρχες του ποστ που μπορουμε να το βρούμε
Ptsdrs

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Ptsdrs »

Το σπρει για τους ψιλους
σμ

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από σμ »

στα φαρμακεία, ειναι για κοριούς και ακάρεα
linkin2895
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2018 8:12 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από linkin2895 »

Καλημέρα κι από εμένα. Μπορώ να μπω με πολιτικό σάκο ; Έχω έναν στρατιωτικό αλλά είναι πολύ μικρός γεμίζει ο μισός μόνο με το sleeping bag. Ο πολιτικός που λέω είναι από τους κλασσικούς με ρόδες , αρκετά μεγάλος και δεν μπαίνει στη πλάτη.

Επίσης όσον αφορά το πλύσιμο ρούχων, πουλάνε στο ΚΨΜ κάνα tide ξέρω γω η να πάρω μαζί; Εψαξα σε σούπερ για τέτοια σκόνη σε φακελάκια για να μη κουβαλάω ολόκληρο κουτί αλλά δε βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.

Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Δημοσίευση από Vasss »

Μπορείς να πάρεις πολιτικό σάκο. Απορρυπαντικό δεν βλέπω τον λόγο να χρειαστείς.2 μπλούζες,1 τζιν κι ένα ζευγάρι παπούτσια σε βγάζουν μια χαρά για τις 2 εξόδους που θα έχεις. Γενικά μην φορτώνεσαι πολλά πράγματα, θα μείνουν αχρησιμοποίητα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες