Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μιχαήλ

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Μιχαήλ »

Τι σημαίνει το που έχει σαν απόφθεγμα η Πυροσβεστική Ακαδημία ; Εικόνα
Geor24

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Geor24 »

Καλησπέρα μάγκες. Είμαι επιτυχών. Θέλω, Αν γνωρίζει κάποιος ποιες είναι οι βασικές διαφορές κάποιου πυροσβέστη παραγωγικής σχολής και κάποιου μη παραγωγικής. Για παράδειγμα υπάρχει μισθολογική διαφορά η διαφορά στην βαθμολογική εξέλιξη ;
Kostas

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Kostas »

Θα ήθελα να μου πείτε Μια γνώμη Σχετικα με την Πυροσβεστική Ακαδημια-Ανθυποπυραγων.

Βλέπω βιντεακια αλλά δεν γνωρίζω εάν μου αρέσει η δουλειά. Εχετε καμία άποψη πανω σε αυτήν την εργασία καθημερινότητα, μισθός κλπ.

Γερόλυκος
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:08 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Γερόλυκος »

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γερόλυκος την Δευ Μαρ 21, 2022 9:39 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Stavros3
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 02, 2022 10:17 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Stavros3 »

Καλησπέρα σας,

Είμαι υποψήφιος για τις πυροσβεστικες σχολες και πέτυχα 17560 μόρια, οπότε κατά πάσα πιθανότητα είμαι επιτυχών (ελπίζω). Θέλω να σας κάνω τις παρακάτω ερωτήσεις:

Μετά την αποφοίτηση τοποθετείσαι σε σταθμούς του νόμου Αττικής. Μετά από ποσα χρόνια σου δίνεται η δυνατότητα να φύγεις και πόσο εύκολο είναι να γυρίσεις στον τόπο συμφερόντων σου μετα την υποχρεωτική παραμονή σου στην Αθήνα;

Τι ακριβώς ισχύει με τις υπηρεσίες. Κάνεις ένα 24ωρο μέσα και 2 έξω; Εκτός από τα πυροσβεστικά καθήκοντα σαν ανακριτικος μπορείς να κάνεις αξιωματικός υπηρεσίας ή γραμματέας;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Armyforce »

Αν θες διάβασε τον τροποποιημένο κανονισμό μεταθέσεων του ΠΣ στον παρακάτω σύνδεσμο. Κεφάλαιο Γ από το άρθρο 148 και μετά θα βρεις διάφορα για το θέμα που σε ενδιαφέρει.

http://www.e-nomothesia.gr/kat-politike-prostasia-psea-pallaike-amyna/nomos-4662-2020-phek-27a-7-2-2020-2.html

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Armyforce την Παρ Ιούλ 08, 2022 1:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Konstantinos_l
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2022 2:28 am
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Konstantinos_l »

Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την σχολή πυροσβεστών. Οποίος γνωρίζει, ας με βοηθήσει.1) Τα μαθήματα της σχολής είναι δύσκολα, δηλαδή επιπέδου πανεπιστημίου ή πάνω κάτω ότι είχαμε στην τρίτη λυκείου (φυσική, χημεία, κ. Λ. Π.)

2) Ισχύει ότι οι 5 πρώτοι περνάνε στην σχολή Αξιωματικών, όπως και με την αστυφυλάκων ; Αν ναι, είναι δύσκολο να το καταφέρει κάποιος ;

3) σχετικά με την ανωτατοποίηση από 2.5 σε 4 χρόνια, τι όφελος έχουν οι σπουδαστες από αυτό ;

4) Άκουσα ότι θα γίνει σαν τη ΣΜΥ. Αυτό θα γίνει από τους φετινούς σπουδαστές ή απλά το έχουν στα σχέδια τους για το μέλλον. Αν όμως δεν γίνει φέτος, θα αφορά και τους ήδη σπουδαστές;

Συγνώμη για τα πολλά ερωτήματα, απλά δεν γνωρίζω από που να βρω πληροφορίες για τα ερωτήματα μου. Οποίος έχει χρόνο, θα το εκτιμούσα αν μου έδινε μια απάντηση. Σας ευχαριστώ.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες