Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΕΛΕΟΣ

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ΕΛΕΟΣ »

johnny13 αγόρι μου σταμάτα να γράφεις ότι να΄ναι σε όλα τα TOPIC. Είτε είναι Αστυνομικό, είτε Πυροσβεστικό είτε των Σωφρονιστικών. Περίμενε να πας 3η λυκείου και μέχρι τοτε σου συνιστώ να κάτσεις να μάθεις τι είναι το κάθε σώμα/υπηρεσία γιατί πετάς ΜΟΝΟ μαλακίες. ΤΖΙΤΖΙΚΑΚΟS εσύ πάλι τι καινούριο φρούτο είναι το ΕΠΟΠ που κυκλοφορεί κιόλας και για τα 3 σώματα; Κυκλοφορεί μόνο μια προκύρηξη ΟΒΑ για το Στρατό. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΟΠ στην Αστυνομία ούτε στο Π. Σ. Υπάρχουν μόνο Ειδικοί Φρουροί (για την αστυνομία) Που έχει να βγάλει προκύρηξη κοντά στα 6 χρόνια και στο Π. Σ πέραν απο τις προκυρήξεις για τελειόφοιτους ΑΕΙ/ΤΕΙ, προσλήψεις γίνονται μονον ΜΕΣΩ πανελληνίων αρχής γενομένης απο ΠΕΡΣΙ. Σταματήστε τις ***** και σοβαρευτείτε γιατί λέτε ό, τι να'ναι και ο κόσμος που μπαίνει στο Site να ενημερωθεί, εν τέλει παραπληροφορείται.
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

ΕΛΕΟΣ δεν μου αρέσει το ύφος που γράφεις.
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Δίκαιο έχει πάντως, αλλά ναι ίσως μπορούσε να το εκφράσει με καλύτερο τρόπο.
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από johnny13 »

ΕΛΕΟΣ το ψευδωνυμο ΕΛΕΟΣ λεω και εγω που διαβασα το μηνυμα σου. Ρε αγορι μου αν το εχεις καταλαβει σε λιγοτερο απο ενα μηνα επιλεγω κατευθυνση. Το να ψαχνομαι ειναι κατι που κανουν ΟΛΑ τα παιδια στην ηλικια μου. Σε 2 χρονια ακριβως θα ξεκιναν οι πανελλαδικες για μενα. Οταν παω Γ Λυκειου θα εννοειτε οτι εχω ΗΔΗ επιλεξω που θελω να παω και το εχω κλειδωσει. Στην Γ Γυμνασιου ας πουμε δεν με ενδιεφερε ουτε λιγο το που θα περασω. Τωρα που μπηκα Λυκειο και κοντευω Β Λυκειου (Αν περασω την Α) με εχει φαει το αγχος...
gr_ar

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από gr_ar »

johnny13 έγραψε:ΕΛΕΟΣ το ψευδωνυμο ΕΛΕΟΣ λεω και εγω που διαβασα το μηνυμα σου. Ρε αγορι μου αν το εχεις καταλαβει σε λιγοτερο απο ενα μηνα επιλεγω κατευθυνση. Το να ψαχνομαι ειναι κατι που κανουν ΟΛΑ τα παιδια στην ηλικια μου. Σε 2 χρονια ακριβως θα ξεκιναν οι πανελλαδικες για μενα. Οταν παω Γ Λυκειου θα εννοειτε οτι εχω ΗΔΗ επιλεξω που θελω να παω και το εχω κλειδωσει. Στην Γ Γυμνασιου ας πουμε δεν με ενδιεφερε ουτε λιγο το που θα περασω. Τωρα που μπηκα Λυκειο και κοντευω Β Λυκειου (Αν περασω την Α) με εχει φαει το αγχος...


Δεν ξέρω τι έχει παιχτεί στα προηγούμενα μηνύματα εγώ στέκομαι σε αυτά που γράφεις τώρα, δεν είσαι σίγουρος αν περάσεις την Α Λυκείου και θέλεις να μπεις στη Πυροσβεστική που θέλει 16-17.000 μόρια;

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από johnny13 »

Γιατι πολυ απλα δεν ειμαι καλος στα Μαθηματικα, ε δεν με χωνευει με εριξε εκει 2 9αρια ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΑΤΩ... Εγω θεωρητικη θα παω τα εχω γραψει εδω και ΧΡΟΝΙΑ τα Μαθηματικα οποτε... Και να ξες οι βαθμοι δεν παιζουν κανεναν ρολο με τις πανελληνιες. Ξερω ατομα που ισα ισα περνουσαν την ταξη και περασαν σε υψηλοβαθμες σχολες...
gr_ar

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από gr_ar »

johnny13 έγραψε:Γιατι πολυ απλα δεν ειμαι καλος στα Μαθηματικα, ε δεν με χωνευει με εριξε εκει 2 9αρια ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΑΤΩ... Εγω θεωρητικη θα παω τα εχω γραψει εδω και ΧΡΟΝΙΑ τα Μαθηματικα οποτε... Και να ξες οι βαθμοι δεν παιζουν κανεναν ρολο με τις πανελληνιες. Ξερω ατομα που ισα ισα περνουσαν την ταξη και περασαν σε υψηλοβαθμες σχολες...


Οι βαθμοί το γνωρίζω πως δεν παίζουν ρόλο. Αλλά αν έχεις πολλά κενά. Δεν γίνεται να τα καλύψεις όσο και αν λιώσεις στην Γ Λυκείου στο διάβασμα. Ειδικά σε μαθήματα όπως Μαθηματικά και Φυσική.

Για Θεωρητική δεν ξέρω μεγάλε, δεν ξέρω πως μπορείς να περάσεις στη Πυροσβεστική από την συγκεκριμένη κατεύθυνση. Αλλά και πάλι. Στη σχολή μέσα θα βρεις μαθηματικά-φυσικές-χημείες. Εκεί πως θα ανταποκριθείς. Αυτό να σε τρομάξει.

Τασος

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Τασος »

http://panelladikes24.blogspot.gr/2017/04/blog-post_25.html?m=1
On

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από On »

Δινω δευτερη φορα παννεληνιες στα 25 μου ετη φετος για να μπω πυροσβεστικη ή αστυνομια. Το εκανα γτ το νεο συστημα με τα 4 μαθηματα ειναι πιο βατο... ειμαι θεωρητικη και τα μαθηματικα οικονομια π ειχα παρει αναγκαστικα στα 18 μου με εριξαν στο πατο γιατι δε μπορουσα να τα διαβασω. Τα απεχθανομαι γενικα. Λογικα φετος πρωτα ο Θεος πιστευω θα πετυχω και αυτο που εχω να σου πω ειναι πως αν εξαιρεσεις το αγνωστο που θελει καποιες βασεις τα υπολοιπα μαθηματα εξαρτωνται εντελως απο σενα τον ιδιο. Στη θεωρητικη θες 7ωρο ποιοτικο διαβασμα για να ανταποκριθεις στις απαιτησεις των μαθηματων. Τα θεματα των παννεληνιων πλεον ειναι πιο "εξυπνα" και οι παπαγαλοι δεν εχουν καμια τυχη. Καλη αποστηθιση να χεις, συγκεντρωση, προσηλωση και ορεξη για διαβασμα αν επιλεξεις τελικα την θεωρητικη...
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από johnny13 »

Το ορεξη για διαβασμα ειναι ενα θεματακι. Για ολους εμας τους εφηβους. Καλα η Ιστορια σιγα. Αποστηθιση... Δεν θελει και πολυ ωρα. Εχω ταλεντο στην αποστηθιση... Λατινικα ακομη δεν ξερω. Εκθεση ειμαι καλος. Αρχαια ειναι το ζορι. Πιστευω οτι την ποιο πολυ ωρα διαβασματος την σπαταλας στα Αρχαια που ειναι φρικτο μαθημα... Αλλα γενικα 7 ωρες διαβασμα στην Γ Λυκειου ριχνουν ΟΛΟΙ σιγουρα... Φρικτη χρονια... Δραματικη εμπειρια
Άβαταρ μέλους
glock
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2015 2:22 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από glock »

http://policenet.gr/article/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82-2017-%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%AE%CF%81%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%B2%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE
Γιαννης

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Γιαννης »

Φ ετος που θα βρισκεται η σχολη Πυροσβεστων πάλι στην Πτολεμαιδα;
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Γιαννης έγραψε:Φ ετος που θα βρισκεται η σχολη Πυροσβεστων πάλι στην Πτολεμαιδα;
ναι δυστηχως
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από osfp7 »

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/paideia/161707/panellinies-2017-ksekinoyn-oi-aitiseis-gia-tin-eisagogi-stin-pyrosvestiki?m=1
Γιάννης

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Γιάννης »

Περσι με 17 600 Και 10% φετος για αξιωματικων αστυνομιας -ανθυποπυραγων - πυροσβεστων Τι πιστευετε οτι θα πιασω;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες