ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Terminator »

Καλά έχει πολλά άλλα μέσα στις ΑΕΝ όπως π έλλειψη θέρμανσης Και να σε τώρα π. Χ ΑΕΝ Πρέβεζας ή ΑΕΝ μακεδονίας και έξω να βρέχει και να χιονίζει χειμωνιάτικα.
θ

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από θ »

Ναι ρε φίλε εντάξει η θέρμανση. Ντύνεσαι και δεν κρυώνεις. Εγώ έτσι και αλλίως με κρύο νέρο κάνω μπάνιο οπότε... Εμένα το φαγητό με νοιάζει γιατί δεν μπορώ κάθε μέρε να χαλάω λεφτά. Δηλαδή μέσα στις αεν δεν έχει τίποτα κάτι σαν κυλικείο που να μπορούμε να αγοράσουμε έστω ένα τόστ να φάμε ένα μεσημεριανό;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Terminator »

Νομίζω δεν υπάρχει πάντως σε ΑΕΝ οινουσών και ΑΕΝ κύμης είχαν υπάρξει καταγγελίες οτι οι ταβέρνες και τα μαγαζιά εστίασης κάνουν χρυσές δουλειές...
Άβαταρ μέλους
Vasilis_Ch
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2016 10:13 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Vasilis_Ch »

Δωρεάν σίτιση δυστυχώς δεν υπάρχει.Η ΑΕΝ Χίου κάνει μια σύμβαση για ορισμένες μερίδες με την Μητρόπολη και δίνετε δωρεάν μεσημεριανό γεύμα για τους σπουδαστές.

Επίσης ο σύλλογος σπουδαστών κάνει σύμβαση με μαγαζιά ώστε να τρώνε οι σπουδαστές πλήρες γεύμα (μεριδα, σαλατά κλπ) με 4,5-5,0 ευρώ.

Έχει και εσωτερικά πλυντήρια και στεγνωτήρια χωρίς χρέωση.

Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από teooyk »

Vasilis_Ch έγραψε:Δωρεάν σίτιση δυστυχώς δεν υπάρχει.Η ΑΕΝ Χίου κάνει μια σύμβαση για ορισμένες μερίδες με την Μητρόπολη και δίνετε δωρεάν μεσημεριανό γεύμα για τους σπουδαστές.

Επίσης ο σύλλογος σπουδαστών κάνει σύμβαση με μαγαζιά ώστε να τρώνε οι σπουδαστές πλήρες γεύμα (μεριδα, σαλατά κλπ) με 4,5-5,0 ευρώ.

Έχει και εσωτερικά πλυντήρια και στεγνωτήρια χωρίς χρέωση.

φίλε αυτό ισχύει για όλες τις ΑΕΝ ή μόνο για της Χίου;

Άβαταρ μέλους
Vasilis_Ch
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2016 10:13 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Vasilis_Ch »

Μόνο για ΧΙΟ. Το τόνισα για μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.Και εννοώ μόνο για ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΧΙΟΥ.

Νίκος

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Νίκος »

Σχετικά με την εσωτερική φοίτηση στην ΑΕΝ Σύρου, υπάρχουν γνώμες σχετικά με το επίπεδο της; Υπάρχουν όλες οι παροχές, ζεστό νερό, πλυντήρια, καθαριότητα, ησυχία;
ελενη

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από ελενη »

Στην ΑΕΝ ΚΡΗΤΗΣ εχω τον γιο μου δευτερη χρονια φετος Και αρχισαμε δυσκολα με το που μπηκαν οι τετραετεις κλειδοσαν τα πλυντηρια και δεν επιτρεπουν στους υπολοιπους σπουδαστες να τα χρεισημοποιησουν αυτο ειναι απαραδεκτο Θα περιμενω 1 βδομαδα ακομα να δω η δοιηκηση τι θα κανει

Μαρια

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Μαρια »

Τι έγινε τελικα με τα πλυντήρια. Τι συνθήκες επικρατούν στην αεν κρητης?
Κωνσταντίνος

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Καλησπέρα είμαι πλοίαρχος στην ΑΕΝ Κρήτης τι θα γίνει με το θέμα των στόλων και την τελετή υποδοχής ;
Ανδρεας

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Ανδρεας »

Για σας. Μπορείτε να μου πείτε λίγα λόγια για την σχολή της Πρέβεζας;
Ν.α

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Ν.α »

Γεια σας. Σκοπευω να μπω ΑΕΝ Κρητης για πλοιαρχος. Απ'οσο ξερω πρεπει να δηλωσουμε ολες τις σχολες αναγκαστικα. Εχω διαβασει αρκετα σχολια για τις περισσοτερες σχολες αλλα αυτα που διαβαζω ερχονται σε συγκρουση. Μπορει καποιος να μου πει την τρεχουσα κατασταση στις σχολες; Και ποια θεωρειται καλυτερη ως προς εγκαταστασεις, καθηγητες, εστιες και ευκολια ευρεσης εταιριας για πρακτικη κτλπ. Τελος, ποσο ευκολο θα ειναι για μια γυναικα να βρει εταιρια για την πρακτικη; Γιατι μια φιλη μου θελει να μπει και αυτη αλλα εχει αμφιβολιες ως προς αυτο το θεμα. Ειναι πολλα οποτε οποιος μπορει να μου απαντησει αντικειμενικα εστω και σε μερικα απο αυτα θα του ειμαι ευγνωμων.
Νίκος βολανακης

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Νίκος βολανακης »

Ως απάντηση στην κοπέλα παραπάνω για την αεν Κρήτης. Πέρασα και εγώ φέτος στήθη σχολή, δήλωσα μηχανικών καθώς δεν με ενδιαφέρει η πλοιάρχων. Παρόλο που πέρναγα Αθήνα ( έγραψα 13.301 πανελλήνιες από γελ) , αποφάσισα να πάω Κρήτη γιατί 1) έχει πολύ καλές εγκαταστάσεις σε σχέση με Ασπροπυργο ,2) Η Κρήτη έχει φοβερούς καθηγητές. Το ξέρω από φίλους στην σχολή. Όσο αφορά τις γυναίκες , έχω γνωρίσει κοπέλα μηχανικό που είχε τελειώσει την σχολή και δεν έβρισκε να μπαρκάρει. Γενικά παίζει ρατσισμός αλλά αν είσαι καλή νομίζω ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Καλή δύναμη , και τα λέμε στην σχολή σε 2 μήνες !
Άβαταρ μέλους
Vasilis_Ch
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2016 10:13 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Vasilis_Ch »

Οι σχολές με την καλύτερη αποκατάσταση (πλοιάρχων που ζητάς εσύ) είναι σίγουρα οι Οινούσσες. Οι μεγαλύτεροι εφοπλιστές είναι Χιώτες και δίνουν βάρος στις σχολές της καταγωγής τους... Αλλά είναι μόνο για θέμα αποκατάστασης. Οι εγκαταστάσεις είναι σχετικά καλές αλλα θα είσαι σε ένα πολύ μικρό νησί του Αιγαίου δίπλα βέβαια στη Χίο.Αν είσαι καλή και το κυνηγήσεις θα βρεις δουλειά σίγουρα. Δεν θα είναι τόσο εύκολο όσο για τους άνδρες συναδέλφους σου αλλά δεν θα μείνεις χωρίς δουλειά.

Καλή επιτυχία

ΕΛΕΝΑ

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΑ »

Γεια σας,

θα ηθελα να μαθω καποιες πληροφοριες για την αεν πρεβεζας εγκαταστασεις, καθηγητες, μαθηματα, εαν το πτυχιο εχει την ιδια βαρυτητα με τα υπολοιπα, πως ειναι η ζωη στη σχολη και αν για μια κοπελα θα ειναι δυσκολα στην συγκεκριμενη σχολη σε αυτη την πολη. Ειναι πολλες οι αποριες απλα ειναι το αγχος της στιγμης. Οποιεσδηποτε αντικειμενικες απαντησεις αληθεια θα μου ηταν πολυ χρησιμες! Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες