ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Μόνο στον Ασπρόπυργο δεν υπάρχει εσωτερική φοίτηση
Ανθή

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Ανθή »

Η κολύμβηση είναι όπως στις εξετάσεις για στρατιωτικές;100 μέτρα σε 2 λεπτά;
ΧΡΗΣΤΟΣ

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Γεια σας, ενδιαφερομαι για να μπω στη σχολη μηχανικων, δεν εχω κανενα προβλημα με καμια σχολη ειμαι διαθετιμενος να παω σε οποιαδηποτε σχολη. Κατα την γνωμη σας ποια σχολη θεωρειτε καλυτερη για να φοιτησω; (καλυτερη σε θεματα φοιτηση οπως πχ καθηγητες). Ευχαριστω!

διονυσης

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από διονυσης »

η ερωτηση του χρηστου με αφορα καιμενα και καθε απαντηση θα μου ηταν πολυ χρησιμη. ποια ειναι η γνωση σας για την αεν κρητης; ως πλοιαρχος οχι μηχανικος.
Giorgos

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Giorgos »

Ανθή έγραψε:Η κολύμβηση είναι όπως στις εξετάσεις για στρατιωτικές;100 μέτρα σε 2 λεπτά;
Οχι η κολυμβηση γινεται μετα την εισαγωγη σου στην αεν σε πισινα που θα σας παει η σχολη και χωρις χρονομετρηση

Giorgos

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Giorgos »

ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:Γεια σας, ενδιαφερομαι για να μπω στη σχολη μηχανικων, δεν εχω κανενα προβλημα με καμια σχολη ειμαι διαθετιμενος να παω σε οποιαδηποτε σχολη. Κατα την γνωμη σας ποια σχολη θεωρειτε καλυτερη για να φοιτησω; (καλυτερη σε θεματα φοιτηση οπως πχ καθηγητες). Ευχαριστω!

Kατα την γνωμη μου για σχολη μηχανικων θα σου προτεινα να πας στην Αεν Κρητης για τους εξης λογους:Aπο προσωπικη εμπειρια απο θεμα καθηγητων, συμπεριφορα απεναντι στους σπουδαστες κτλ η κρητη ειναι πολυ καλυτερα. Οι καθηγητες ειναι ποιο συνεννοησιμοι και πιο προθυμοι να βοηθησουν στα μαθηματα με ευκολα θεματα και να σου δωσουν να καταλαβεις το νοημα και οχι την θεωρια οπως σε Ασπροπυργο και Μηχανιωνα. Φετος φερανε και προσομοιωτη μηχανοστασιου ολοκαινουργιο και υπερσυγχρονο. Τα υπολοιπα εργαστηρια οκευ οπως σε ολες τις αεν ικανοποιητικα.

Απο την αλλη να ξερεις οτι αν πας ασπροπυργο και μηχανιωνα θα κανεις τα σωστικα παντα πρωτος και τις 2 φορες πριν φυγεις για το μπαρκο σου. Της χιου ωραια σχολη με καλους καθηγητες αλλα σαν ζωη η χιος παραμενει ενα μικρο νησι,(απο φιλους σπουδαστες που ειναι στην αεν χιου), σε σχεση με την κρητη που εχει περισσοτερη ζωη.

ΥΓ: Αυτα που λεω για αεν ασπροπυργου, χιου και μηχανωνιας ειναι καθαρα αποψη μου απο πραγματα που μου εχουν πει σπουδαστες απο τις ιδιες τις σχολες.

νεφελη

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από νεφελη »

Καλησπερα σας, θα ηθελα να μαθω αν σε όλες τις ΑΕΝ υπαρχει δυνατοτητα στεγασης γυναικων γιατι καποια στιγμη ειχε παρει το ματι μου οτι δεν ειναι ολες. ευχαριστω εκ των προτερων,

Νεφελη

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Terminator »

νεφελη έγραψε:Καλησπερα σας, θα ηθελα να μαθω αν σε όλες τις ΑΕΝ υπαρχει δυνατοτητα στεγασης γυναικων γιατι καποια στιγμη ειχε παρει το ματι μου οτι δεν ειναι ολες.ευχαριστω εκ των προτερων,

Νεφελη



Μόνο οι ΑΕΝ Μακεδονίας και Ασπροπύργου δεν έχουν στέγαση είναι ανοιχτής φοίτησης όλες οι άλλες έχουν κανονικά.

Manos

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Manos »

Σύμφωνα με τη φετινή προκήρυξη:

"Η φοίτηση στις Α. Ε. Ν. είναι δωρεάν και δυνατότητα ενδιαίτησης για τους σπουδαστές παρέχεται σε όλες τις Α. Ε. Ν. εκτός των Α. Ε. Ν./Ασπροπύργου, Καλύμνου και Μακεδονίας, ενώ για τις σπουδάστριες δυνατότητα ενδιαίτησης παρέχεται μόνο στις Α. Ε. Ν./Κρήτης, Ηπείρου, Κύμης και Οινουσσών."

Ραφ

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Ραφ »

Καλησπέρα!Είμαι φοιτήτρια Α. Ε. Ν.(Γ' εξαμήνου) και πραγματικά έχω απογοητευτεί με τους καθηγητές και με τη σχολή μου. Όσες φορές και να δώσω κάποια μαθήματα, όσο και να διαβάσω, κάποιοι συγκεκριμένοι καθηγητές με κόβουν. Μέχρι και αναβαθμολόγηση γραπτού ζήτησα, άλλα το δίκιο μου δεν το βρήκα. Συνεπώς, σκέφτομαι να κάνω μεταγραφή. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής: Ποια σχολή θεωρείτε πως είναι πιο εύκολη; Δηλαδή, σε ποια σχολή οι καθηγητές είναι πιο επιεικείς με τις βαθμολογίες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από dn24 »

Ραφ έγραψε:Καλησπέρα!Είμαι φοιτήτρια Α. Ε. Ν.(Γ' εξαμήνου) και πραγματικά έχω απογοητευτεί με τους καθηγητές και με τη σχολή μου. Όσες φορές και να δώσω κάποια μαθήματα, όσο και να διαβάσω, κάποιοι συγκεκριμένοι καθηγητές με κόβουν. Μέχρι και αναβαθμολόγηση γραπτού ζήτησα, άλλα το δίκιο μου δεν το βρήκα. Συνεπώς, σκέφτομαι να κάνω μεταγραφή. Η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής: Ποια σχολή θεωρείτε πως είναι πιο εύκολη; Δηλαδή, σε ποια σχολή οι καθηγητές είναι πιο επιεικείς με τις βαθμολογίες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



Και εγώ εάν ήμουν καθηγητής, και έβλεπα ένα γραπτό που δε γράφει το πρώτο πιο σημαντικό μέσα στο σώμα του κειμένου του γραπτού, θα σε έκοβα. Μπορώ λοιπόν να σου προτείνω να πας στη σχολή που είσαι τώρα, καθότι δε γνωρίζω και να θέλω να σε βοηθήσω σε ποια σχολή είσαι. Σκέψου δηλαδή, να σου πω να πας Ασπρόπυργο, και να είσαι στον Ασπρόπυργο.

Θες τη προσωπική μου άποψη; δεν ισχύει αυτό που λες, καθότι εμπάθεια δεν έχει κανείς με κανέναν. Κάτι δε κάνεις καλά. Να καθίσεις να διαβάσεις καλύτερα. Και εγώ δούλευα και πλήρωνα τα ιδιαίτερα μου μόνος στην ΑΕΝ.

Οπότε το ερώτημά σου είναι άτοπο, σε ποια σχολή είσαι λοιπόν;

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ραφ

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Ραφ »

Δεν θα ήθελα να αναφέρω σε ποια σχολή φοιτώ, για ευνόητους λόγους. Οπότε, θα ήταν προτιμότερο να βάλουμε σε μία σειρά τις σχολές, από αυτές που θεωρούνται πιο "εύκολες" εως αυτές που θεωρούνται πιο δύσκολες.

Αν κάτι δεν κάνω καλά, το ξέρω καλύτερα εγώ. Το θέμα είναι, τι δεν κάνουν καλά οι καθηγητές.

Οδυσσέας

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Οδυσσέας »

Καλησπερα, εγραψα 10,500 με αγγλικα, θεωρειται οτι περναω στην αεν κρητης. ειναι φυσιολογικο που δε γραφουν συγκεκριμενα τις περσινές βασεις σε καθε αεν ξεχωριστα και εχουν εναν αοριστο αριθμο μοριων; ποια ειναι η γνωμη σας για την αεν πλοιαρχων κρητης απο αποψη εγκαταστασεων και καθηγητων; ευχαριστω προκαταβολικα!!
Μάριος

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Μάριος »

γεια σας ενδιαφέρομαι να περάσω σχολη πλοιαρχων και δεν εχω αποφασισει ακομα που. Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η καλυτερη αεν για επαγγελματική αποκατάσταση. Για πλοιαρχους παντα. Ευχαριστω εκ των προτέρων
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Terminator »

Δεν επιλέγεις εσύ που θα πάς η ΑΕΝ στο μηχανογραφικό είναι μια απλά οι υποψήφιοι κατανέμονται κατά σειρά προτεραιότητας Στις ΑΕΝ φυσικά με πρώτη επιλογή την ΑΕΝ Ασπροπύργου και την ΑΕΝ Μακεδονίας και πηγαίνει μετά στις άλλες. Παραδοσιακά ΑΕΝ Χίου και Οινουσσών αποτελούν οι καλύτερες ΑΕΝ δεδομένης της γεωγραφικής τους θέσης σε νησιά που έχουν καταγωγή πάρα πολλοί Πλοιοκτήτες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες