ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Legion θα μπορουσα να κανω μια παρατηρηση οσο αφορα τις οινουσες! Εγω μαλλον θα παω χιο γιατι 2 λογους!1. Εχω ακουσει οτι ειναι η καλυτερη σχολη για πλοιαρχους (ασπροπυργο δε ξερω, αν και ειμαι διπλα) και 2. Οι περισσοτερες ελληνικες εταιριες τις εχουν χιωτες! Δε νομιζω να αφησει ασυγκηνητο εναν χιωτη να με επιλεξει αν δει απολυτηριο (σαφως καλο) απο την χιο! Πες μου την γνωμη σου legion!
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Legion »

Η Παροιμια λεει... Αν θες πτυχιο να πας στην Χιο γιατι στην Μηχανιωνα θα κανεις εναν αιωνα
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Legion »

πειραιωτης έγραψε:Οποτε συμφωνεις μαζι μου!

Ναι φιλε μου συμφωνω απολυτα ειναι η καλυτερη σχολη εκει γιατι εχω ακουσει οτι και οι καθηγητες ειναι οκ...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
HellenicEagle
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 11:13 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από HellenicEagle »

Άρα απ ότι ακούω καλύτερα Χίο... Έχω ενα φιλαράκι Ασπρόπυργο και μου είπε όλα μια χαρά(μηχανικός όμως)... Εγώ για πλοίαρχος θέλω... Και μάλλον για Ασπρόπυργο θα την κάνω, ευχαριστω για τις απαντίσεις σας
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από πειραιωτης »

ναι! Καλυτερα να πας χιο γιατι αν δουν απολυτηριο απο την σχολη της χιου μετραει αρκετα!

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Γιατι μη ξεχνας οτι πολλες ελληνικες ναυτιλιακες εταιριες τις εχουν χιωτες! Ειναι και καλη σχολη! Οποτε καλυτερα εκει!
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από greko_27 »

Το θεμα δεν ειναι σε ποια σχολη θα παρεις πιο ευκολα το πτυχιο αλλα ποια ειναι η καλυτερη σε θεμα εκπαιδευσης. Η αεν/μηχανιωνας σαφως ειναι η πιο δυσκολη αλλα ειναι πρωτη σε θεμα επιλογης δοκιμων απο τις ναυτιλιακες εταιρειες. Επισης πανω απο 5 ναυτ. Εταιριες Τη χρηματοδοτουν καθε χρονο ενω ειναι η μονη σχολη που εχει προσομιωτη μηχανοστασιου, αλλα η επιλογη της σχολης εξαρταται βεβαιως και απο τη χλμ αποσταση του τοπου σου [αν εισαι αθηναιος καλυτερα ειναι να φοιτεις στον ασπροπυργο]. Για το θεμα πλοιαρχος Ή μηχανικος Καλυτερα Μηχανικος γιατι, αν και πιο Δυσκολο, εχεις μεγαλυτερες ελπιδες να δουλεψεις στην στερια οπως στα ελλ. Πετρελαια, σε εργοστασια και αλλου, ενω αν εισαι πολυ καλος στη δουλεια σου μπορεις πιο ευκολα να Γινεις αρχιμηχανικος και να πας σε γραφειο ενω αντιθετα για να γινεις αρχικαπετανιος πρεπει να εισαι και λιγο... Ρουφ@@@@@@@@@@. ΕικόναΕικόναΕικόνα
Anonymous

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας ηθελα να ρωτησω ποια κατα τη γνωμη σας ειναι η καλυτερη σχολη πλοιαρχων; σας ευχαριστω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Απο ποια αποψη φιλε μου;

Απο αποψη εγκαταστασεων - μαθηματων - καθηγητων;
Anonymous

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε δυκ απ ολα αυτα που ανεφερες, πες μου και τι προτεινεις γιατι μαλλον θα παω εμπορικο ναυτικο
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από stef_by_me »

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω οπως και αλλο ενα παιδι ρωτησε, ποια κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερη σχολη (για πλοιαρχους) απο αποψη καθηγητων (δηλαδη σε ποια σχολη γινεται καλο κια σωστο μαθημα) και εγταταστασεων. Ευχαριστω!
ripper
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2009 6:05 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από ripper »

Ποια κατα τη γνωμη σας ειναι η καλυτερη σχολη πλοιαρχων απο αποψη εγκαταστασεων καθηγητων μαθηματων γιατι ενδιαφερομαι για εμπορικο ναυτικο. Παρακαλω απαντηστε μου γρηγορ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αυτό είναι σχετικό φίλε μου. Εγώ π. Χ που ήμουν στον ασπρόπυργο δεν είχα κανένα παράπονο απο όλα τα παραπάνω που αναφέρεις. Παντως γνώμη μου είναι ότι οι καλύτερες σχολές είναι οι εξής Ασπρόπυργος

Κρήτη

Κεφαλλονιά.

stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Ποια θεωρείται καλύτερη σχολή;

Δημοσίευση από stef_by_me »

Α, επειδή μένω ηράκλειο κρήτης λέω να παω χανιά, είναι καλή σχολή ξέρεις;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες