Τάγμα ΓΕΣ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωστας1993
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Ιουν 24, 2020 1:54 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Κωστας1993 »

Μαγκες μου βγηκε κι εμενα η μεταθεση για εκει.. αλλα λεει εως 31 αυγουστου να εχω παρουσιαστει.. ξερετε τι σημαινει αυτο ακριβως; δηλαδη μπορει να ερθω και νωριτερα και απο τι κρινεται;
Pspol

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Pspol »

Μαγκες, ταγμα ΓΕΣ τι παιζει; Γνωριζει κανεις;
GiorgosB
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μαρ 02, 2020 3:41 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από GiorgosB »

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω, εμένα μου βγήκε η μετάθεση μου στο τάγμα ΓΕΣ. Τι λένε τα πράγματα εκεί; Είναι καλά;
?eeio

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από ?eeio »

GiorgosB έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω, εμένα μου βγήκε η μετάθεση μου στο τάγμα ΓΕΣ. Τι λένε τα πράγματα εκεί; Είναι καλά;


Δεν ξέρω λεπτομέρειες γιατί είμαι ΓΕΕΘΑ αλλά αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι ότι δεν υπάρχει κανόνας. Εξαρτάται από τον λόχο στον οποίο θα κατανεμηθείς και το πόστο που θα πάρεις. Μπορεί να σε πηγαίνει από 3-4:1 έως και να κοιμάσαι κάθε βράδυ σπίτι σου και ΣΚ να μη πατάς. Άμα είσαι στο ΕΓΑ (επιτελικό γραφείο αρχηγού) θα περάσεις καλά.

sanmames

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από sanmames »

Καλησπέρα σε όλους γράφω εδώ γιατί δεν βρήκα κάποιο θέμα που να αναφέρετε σε συγκεκριμένα στρατόπεδα. Εχω πάρει κατ εξαίρεση μετάθεση για το τάγμα ΓΕς, λόγω πολύ σοβαρού προβλημάτος υγείας γονεα, στο στρατολογικό γραφείο του στρατοπέδου που βρίσκομαι έμαθα για την μετάθεση ότι είμαι με απόσπαση στο γραφείο ένωσης αποστρατων αξιωματικών. Γνωρίζει κανείς τι παίζει από υπηρεσίες εκεί; Αν Εκτός από δουλειά γραφείου θα κάνω και τις υπηρεσίες;

στ εσσο 2020

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από στ εσσο 2020 »

Γνωρίζει κάποιος πως είναι τα πράγματα στο τάγμα ΓΕΣ?
Κωστας

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Κωστας »

Εξαρταται απο τι λοχο εισαι φιλε μου στο Ταγμα ΓΕΣ και αν θα μπεις σε ποστο σε καποιο γραφειο. Αλλα γενικα το πιο ζορικο που μπορεις να δεις ειναι το 1-1.
στ εσσο 2020

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από στ εσσο 2020 »

Στο λόχο επιτελείου με έβαλαν αλλά ακόμα ξέρω ελάχιστα πράγματα. Ξέρεις πως τους πάει εκεί; Να σημειώσω ότι είμαι αοπλος.
Loukas100M
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 02, 2021 7:35 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Loukas100M »

Καλησπέρα!

Ξέρει κανείς πως είναι τα πράγματα στο τάγμα ΓΕΣ;

Ευχαριστώ

Φανταρος 369

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Φανταρος 369 »

Λουκά πήρες τώρα μετάθεση; Ποι σειρά είσαι?
Loukas100M
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 02, 2021 7:35 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Loukas100M »

Όχι τον Απρίλιο λογικά θα πάω εκεί
369

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από 369 »

Καλησπερα μαγκες, ξερετε πως ειναι τα πραγματα τωρα στο ταγμα ΓΕΣ?
Mims

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Mims »

Καλησπέρα μάγκες τι παίζει τάγμα γες ξέρει κανείς πως είναι τώρα πληροφορίες ;
Ράμπο

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Ράμπο »

Όλοι κάνουν κάποιου είδους υπηρεσία εκτός από ΕΓΑ που κάνουν μια 24ωρη μια φορά την εβδομάδα σε γραφείο, όλοι έχουμε πάει λόχο επιτελείου με τη μόνη διαφορά αυτοί που έχουν πόστο επιτελείο και αυτοί που ανοίκουν στο λόχο,1-6 πάει προς το παρόν τα βύσματα επάνω στα γραφεία και 1-3,1-4 τους υπόλοιπους. Άμα είσαι νέος, μπορεί να μπεις και 3 φορές την εβδομάδα υπηρεσία (κάθε μέρα μπαίνεις μέχρι 15:00). Μετά άμα ανέβεις γραφείο Και δε κανείς υπηρεσίες κλασικές,(σκοπός θαλντογκ etc) Θα κανείς 1-1 ή 1-2 ανάλογα τα άτομα και το γραφείο, υπασπιστήριο που κάθεσαι μέχρι τις 8:00 αλλά μπορεί να μη μπεις το πρωί etc. Ή υπάρχει και περίπτωση να κάτσεις και 16ωρο 6-10 άμα είσαι χρεωμένος σε κανένα από τα «άσχημα γραφεία» αυτό όμως αν δεν έχεις πάει ΕΓΑ μάλλον είναι και εκτός ελέγχου σου να το αλλάξεις. Θα δεις και όταν πας. Καλός πολίτης.
Mims

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Mims »

Καλησπέρα εγώ παρουσιάζομαι 25 του μηνός τ/γες και πέφτει Κυριακή τι φάση ξέρει κανείς να με βοηθήσει θα κοιμηθώ εκεί το βράδυ να ξέρω τι να πάρω μαζί μου δεν μου έχουν κει ούτε ώρα που πρέπει να παρουσιαστώ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες