Τάγμα ΓΕΣ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Noctural
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2012 6:56 am
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Noctural »

Καλησπερα παιδια μολις εμαθα οτι πηρα μεταθεση στο ταγμα Γες.
γνωριζει κανεις τι παιζει εκει απο υπηρεσιες κλπ;
Αντωνης

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Αντωνης »

Ναι ρε παιδια πως τους παει τωρα στο γες; Τι υπηρεσιες και τι εξοδους εχουν; Και γενικα τι παιζει στο γες και ποιος λοχος ειναι καλυτερος;
θανος

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από θανος »

Παιδια εγω ειμαι φανταρος στην νυσιρο και τωρα θα μας πανε μεταθεση στο τμημα στρατολογιας στ ΓΕΣ ξερετε τι παιζει;3 μηνες μου εχουν μεινει ακομα! Πως ειναι εκει; Ειναι αυτο που λεγατε στην κατεχακη;
Dimitar

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Dimitar »

Καλησπέρα κύριοι. Το ΓΕΣ έχει πολλές υπηρεσίες; Είναι δύσκολα γενικά εκεί. Πως πάει από εξόδους; Γιατί πρέπει να τελειώσουμε και μια σχολή...
Άβαταρ μέλους
mechanicarts
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2013 11:34 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από mechanicarts »

Γεια σας παιδια και χρονια πολλά. Πριν φύγω για πάσχα μου ήρθε η μετάθεση 8μήνου για τάγμα ΓΕΣ.

Πώς είναι εκεί από άποψη υπηρεσιών; Στη μονάδα μου τώρα είμαστε κλασσικά στο Χ-1 όπου Χ άγνωστος αριθμός ημερών μέχρι την επόμενη άδεια ή ΕΣΣΟ, οπότε δε μπορεί να είναι τόσο χάλια.

Είμαι γραφέας στη στρατολογία από την πρώτη στιγμή που μπήκα (ΚΕΕΜ) επειδή το ζήτησα, αξίζει να μπω στα γραφεία εκεί; Στο ΚΕΕΜ οι γραφεία ήμασταν ΕΥ όλη μέρα, οπότε άξιζε, αλλά μήπως είναι γραφείο+υπηρεσία όπως στη μονάδα;

Επίσης ΤΙ υπηρεσίες έχει εκεί; Και σε τι λόχο παίζει να μπω με την ειδικότητά μου (τεχν. Αποθ. Γραφέας/άοπλος);

Α και δεν έχω βύσμα για να "διαλέξω" λόχο κλπ.

Άβαταρ μέλους
tsao
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2014 10:27 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από tsao »

Μπραβο που θελεις να πας στα συνορα του ΓΕΣ και συγχαρητηρια που εχεις τοσο μαχημες αποριες.ΕικόναΕικόναΕικόνα
Arianos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 15, 2014 7:54 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Arianos »

ξερει κανεις τη γινεται στο ΓΕΣ; μαλλον περνω μεταθεση για εκει... τη κανει ο φανταρος εκει;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Arianos έγραψε:ξερει κανεις τη γινεται στο ΓΕΣ; Μαλλον περνω μεταθεση για εκει... Τη κανει ο φανταρος εκει;



Καλός πολίτης φίλε Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Arianos έγραψε:ξερει κανεις τη γινεται στο ΓΕΣ; Μαλλον περνω μεταθεση για εκει... Τη κανει ο φανταρος εκει;



Είναι λίγο "προκλητικό" να ρωτάς τι γίνεται στο Τάγμα ΓΕς, η χειρότερη εμπλοκή που μπορείς να φας καλοκαιριάτικα είναι 3 μέσα 1 έξω, όλα παίζουν ρόλο, αν πας σε λόχο διοικήσεως θα είσαι χαλαρός.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Signaller »

tsao έγραψε:Μπραβο που θελεις να πας στα συνορα του ΓΕΣ και συγχαρητηρια που εχεις τοσο μαχημες αποριες.ΕικόναΕικόναΕικόνα
Αχαχα Εικόνα

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
sabz
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2015 8:47 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από sabz »

Ρε φιλε ξερεις πως ειναι τα πραγματα στο γες τωρα;
boss

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από boss »

Καλησπερα μαγκες. υστερα απο 4 μηνες εβρο και παραμεθωριο (φυλακια γεφυρας και πεταλου) παω και σπιτι μου με κατ'εξαιρεση μεταθεση και βγηκε γες. δεν εβαλα βισμα και αυτο με φοβησει με το τι θα αντιμετωπισω εκει. μπορει καποιος να με κατατοπισει για το πως θα την παλεψω απο τα βισματα; ευχαριστω
guest

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από guest »

Καλα ειναι. Οσοι ειναι για κατ' εξαιρεση μεταθεση πανε αρκετοι εκει στο ταγμα γες και δεν χρειαζεται βυσμα. Αλλωστε τωρα τα βυσματα εχουν περιοριστει.μην σε φοβιζει το ταγμα γες.

535 ησουν και πηγαινες γεφυρα; με τον "αγιο" διοικητη; Γιατι αγιος ειναι φιλε κυριολεκτικα. Πολυ καλος ανθρωπος.

boss

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από boss »

536 φιλε.. το 535 πραγματι εχει αγιο διοικητη...
νέος

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από νέος »

Παιδιά έρχομαι. Απο Κω. Τι λέει εκεί; Έχει μόνιμους ; Είμαι νεος
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες