Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΛΑΖΑΡΟΣ

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΛΑΖΑΡΟΣ »

Απο οτι φενεται εχω δυσχρωματοψια αλλα γενικα βλεπω μια χαρα και ξεχωριζω τα βασικα χρωματα (απλως δεν βρισκω μερικα απο τα νοιυμερα μεσα στους κυκλους και κατα τα αλλα τα ματια μου ειναι μια χαρα. τι επιλογες εχω για το στρατο?
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Απο οτι φενεται εχω δυσχρωματοψια αλλα γενικα βλεπω μια χαρα και ξεχωριζω τα βασικα χρωματα (απλως δεν βρισκω μερικα απο τα νοιυμερα μεσα στους κυκλους και κατα τα αλλα τα ματια μου ειναι μια χαρα. Τι επιλογες εχω για το στρατο;


οτι γουσταρειςΕικόνα

Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Dhmhtrhs

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Dhmhtrhs »

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 έγραψε: δεν θα σε απασχόληση μόνο για μια σχολή

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Απο οτι φενεται εχω δυσχρωματοψια αλλα γενικα βλεπω μια χαρα και ξεχωριζω τα βασικα χρωματα

Τιμή και δόξα στους νεοσύλλεκτους! Εύχομαι να μην υπάρξει τέτοιος συμβιβασμός.
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Dhmhtrhs έγραψε:
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 έγραψε: δεν θα σε απασχόληση μόνο για μια σχολή
ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Απο οτι φενεται εχω δυσχρωματοψια αλλα γενικα βλεπω μια χαρα και ξεχωριζω τα βασικα χρωματα
Τιμή και δόξα στους νεοσύλλεκτους! Εύχομαι να μην υπάρξει τέτοιος συμβιβασμός.
Εσυ τωρα αστιευεσαι;
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
ΛΑΖΑΡΟΣ

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΛΑΖΑΡΟΣ »

Δεν καταλαβα την απαντηση στο ερωτιμα μου: ποες σχολες μπορω να ακολουθυησω ενω εχω δυσχρωματοψια;
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:Δεν καταλαβα την απαντηση στο ερωτιμα μου: Ποες σχολες μπορω να ακολουθυησω ενω εχω δυσχρωματοψια;


δηλωσε εσυ οτι θες. Και βλεπεις αν σε κοψουν στα ιατρικα εκεινη την ωρα! Ελεος να ασχολησε με τα τεστ απο το ιντερνετ. Εικόνα. Μπορει να εισαι καλα βρε.

Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
ΛΑΖΑΡΟΣ

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΛΑΖΑΡΟΣ »

Το θεμα ειναι οτι ειμαι 15 χρονων (1 λυκειου) και ο μονος λογος που θελω να ακολουθησω τεχνολογικη κατευθηνση ειναι οτι θελω να μπω στο στρατο. Για αυτο ρωταω. Αν ειναι ν μην εχω προσβαση σε καμια στρατιωτικη σχολη να ακολουθησω αλλη κατευθηνση...
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Και εγω θεωρητικη ημουν. Και για το στρατο πηγα τεχνολογικη. Απο τεχνολογικη μπαινεις παντου. Εκτος σσας στρατολογικο και ψυχολογων. Αναλογα φυσικα και το μαθημα που θα διαλεξεις για τις πανελλαδικες εχεις παραπανω επιλογες
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
ΛΑΖΑΡΟΣ

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΛΑΖΑΡΟΣ »

Για αυτο ρωταω τοσο επιμονα. Αν δεν μπορω να μπω στον επαγγελματικο στρατο, τουλαχιστον να μην παω τεχνολογικη...
kalos123
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 10:40 pm
Επικοινωνία:

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από kalos123 »

Αμα πας 3η γυμνασιου θα δωσεις Με νεο συστημα οποτε δεν εχουν να σου πουν οι τωρινοι πολλα
ΛΑΖΑΡΟΣ

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΛΑΖΑΡΟΣ »

1 λυκειου παω. εσεις μπορειτε να μου πειτε με ποιον τροπο σε εξετασαν; Πρπει να τους πεισ για να σε εξετασουν η γινεται εξεταση ετσι και αλλιωσ?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΛΑΖΑΡΟΣ έγραψε:1 λυκειου παω. Εσεις μπορειτε να μου πειτε με ποιον τροπο σε εξετασαν; Πρπει να τους πεις για να σε εξετασουν η γινεται εξεταση ετσι και αλλιωσ;


Θα σε εξετάσουνε έτσι κι'αλλιώς είναι μια από τις διαδικασίες επιλογής
Αποστόλης

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αποστόλης »

Καλημέρα σας! Έχω την εξης απορία, εχο δυσχρωματοψία ως προς αποχρώσεις του ροζ και του καφε. Υπαρχει περίπτωση να απορριφθω απο την Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων; Και οταν λενε οτι εξεταζουνε εάν ξεχωρίζεις ερυθρο πρασινο και κιτρινο, υπάρχει καποιος συγκεκριμενος αριθμός των πινάκων ISHIHARA που πρέπει να περνάω ; Π. Χ να αναγνωρίζω 7 στα 10 νούμερα ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
GIORGOS96PATRA

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Με τη δυσχρωματοψια τι παιζει; Εχω και λιγο απο αυτο και θελω να μου πειτε αν μπορω Να κανω τιποτα... Ειναι κριμα παντως. Βγαζω 19, παω στιβο και τα αθλητικα τα εχω ανετα... Μονο τα καταραμενα τα ματια μου με εμποδιζουν!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες