Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
κωστας

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από κωστας »

Υπαρχει περιπτωση να σε κοψουν απο ειδικες δυναμεις και να σε βγαλουν ι2 αν εχεις δυσχρωματοψια, ενω ομως βλεπεις τα βασικα χρωματα?
Άβαταρ μέλους
kosmas10
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 2:34 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kosmas10 »

Καλησπέρα. Εχω διαβάσει κ εγω οτι για να βγες Ι2 θα πρέπει να εχεις έως 4.5 σε κάθε μάτι. Εγώ εχω στο ένα 4.5 και στο αλλο 4.75. Υπάρχει πιθανότητα για 0.25 να με βγάλουν Ι2. Η να πάρω κανα χαρτί από τον οφθαλμίατρο μου που μπορεί να λεεί 4.5 και στα 2 μάτια;

Ευχαριστώ

ARMY_MAN

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ARMY_MAN »

Παιδια καλησπερα, θελω να παω ειδικες δυναμεις στο στρατο αλλα εχω 6 και κατι μυωπια. Ομως θα παω με φακους επαφης και θα το κρυψω. Θελω να ρωτησω:

α) αν ειναι εφικτο να το κρυψω

β) αν με καταλαβουν στη διαρκεια της θητειας τι κυρωσεις θα εχω;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Α) εφικτό αλλά δεν σου προτείνω να κάνεις την θητεία σου με φακούς (χώματα, βρώμικα χεριά κτλπ) β) θα σε διώξουν

Brous

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Brous »

Δε θα σε καταλαβει κανενας φιλε...

Οταν περασεις τη βασικη εκπαιδευση κι ειδικα απο τη μερα που λιγο πολυ θα σε θυμουνται και καπως θα σε γνωριζουν και γυαλια να φορεσεις δεν υπαρχει θεμα. Στο λεω εγω, ομοιοπαθης. Φροντισε μονο να μην κανεις καμια πατατα και πας στο 401 για εξετασεις ματιων κτλ, εαν φυσικα δεν εχεις προβλημα. Τοτε θα σε κοψουν.
typos

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Για το κεντρο δε ξερω, μπορει να χωθεις σε καμια ΜΑΚ ή ΛΟΚ αλλα για αλεξιπτωτα δεν υπαρχει περιπτωση, σου δινουν χαρτι να πας σε γιατρους οι οποιοι δε χαριζουν καστανα.Να προσεχεις παντως, φακους, βρωμιες κτλπ, γιατι ειναι τα ματια σου ρε φιλε, δεν ειναι παιξε γελασε.

ARMY_MAN

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ARMY_MAN »

Δηλαδή αν δεν δηλώσω ότι έχω μυωπία, γλιτώνω το 401;Εικόνα

Γυαλιά και φακοί επαφής στο στρατό (εκεί ρώτα ότι θέλεις)

Γιαννης

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιαννης »

Μαγκες καλισπερα εγω θελω να ροτισω εαν μπορω να μπο ειδικες δυναμεις με 1,25 στο αριστερο και στο δεκση 1,75. Εαν μπορω πειτε μου τι επιλογες εχω Λοκ-Σχ. Αλ κ. Λ. Π
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιαννης έγραψε:Μαγκες καλισπερα εγω θελω να ροτισω εαν μπορω να μπο ειδικες δυναμεις με 1,25 στο αριστερο και στο δεκση 1,75. Εαν μπορω πειτε μου τι επιλογες εχω Λοκ-Σχ. Αλ κ. Λ. Π


Eκτός από αλεξίπτωτα μπορείς να πας στα άλλα

Μηνας

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μηνας »

Παιδια χριαζομαι τη βοηθεια σας στις 1/2 παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο και εχω μυοπια 6,5 στο δεξι και 5,5 στο αριστερο και λιγο αστιγματισμο πειτε μου μια προταση για να με παρουν ειναι θεμα εγωισμου για μενα, οποιος μπορει να βοηθησει και εχει προσωπικη εμπυρια η καποιου γνωστου του τον ευχαριστω
typos

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Μαλλον για κοψιμο πας με τοση μυωπια, εκτος εαν δεν εχουν καθολου κοσμο (πραγμα πολυ αμφιβολο απο αυτα που διαβαζω) και σε δεχτουν.
rocko

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από rocko »

Παιδια μια ερωτηση με laser παιρνουν ειδικες δυναμεις κι αν ναι παιρνουν κι αλεξιπτωτιστες ή υπαρχει προβλημα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

rocko έγραψε:Παιδια μια ερωτηση με laser παιρνουν ειδικες δυναμεις κι αν ναι παιρνουν κι αλεξιπτωτιστες ή υπαρχει προβλημα;


Παίρνουν

diivil88
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2012 3:11 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από diivil88 »

Καλησπερα βγαινω ι2 λογο ορασης αλλα θελω πολυ να παω ειδικες δυναμεις και φοραω φακους. Αν παω με τους φακους και δεν πω τιποτα μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?
typos

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Πες τους το και περιμενε επιεικια, δε μπορεις να κανεις κατι αλλο. Επισης φακοι και καταδρομεις δεν συνισταται λογω του οτι θα εισαι ολη την ωρα εξω και θα εχεις ελαχιστο καιρο να τους αλλαξεις, οποτε βρωμιες κτλπ στο ματι δεν λενε. Τα ματια σου ειναι και πρεπει να τα προσεχεις... Σα τα ματια σου. Απο 'κει και περα οπως θες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης