Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ηλιας

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλιας »

D.Y.K έγραψε:Δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε τώρα. Μην ανησυχείς.


Ευχαριστω παρα πολυ. Θυμαμαι που μας ειπαν οτι αν εχεις κατω απο 4,5 στο καθε ματι (ή συνολικα, δεν θυμαμαι επ΄ακριβειας) δεν θα εχεις προβλημα αρκει να εχεις γυαλια, απλα δεν ειμουν σιγουρος αν το ιδιο ισχυει και για ΟΒΑ.

Αν και σε περιπτωση που δεν ισχυει θα το αναφερω εδω για τυχον αλλους που απορουν (λογικα θα παω στο 424 την Δευτερα).

GRAMRMY

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GRAMRMY »

Καλησπερα θελω να παω σε στατιοτικη σχολη ειδικων δυναμεων εχω 4.25 μυωπια και στα δυο ματια και σκοπευω να κανω διωρθοση λειζερ θα με δεχτουν στην σχολη αμα μπω με 4.25 μυωπια και μετα κανω επεμβαση λειζερ;

kostas

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kostas »

Καλησπερα, ειμαι 24 χρονων τελειωσε η αναβολη μ παρουσιαζομαι τν νοεμβριο και στοχος μ ειναι τα αλεξιπτωτα ομως στο αριστερο ματι η μυωπια ειναι 1.90 οσο για το δεξι τα πραγματα ειναι πιο συνθετα, εχω χειρουργηθει μικρος για καταρακτη δημιουργωντας τωρα γλαυκωμα (αυξημενη πιεση ματιου) με αποτελεσμα να ριχνω καποια κολληρια, ξερω οι πιθανοτητες δν ειναι με το μερος μου και καποιος αν ξερει την καταταξη (Ι)
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

kostas έγραψε:Καλησπερα, ειμαι 24 χρονων τελειωσε η αναβολη μ παρουσιαζομαι τν νοεμβριο και στοχος μ ειναι τα αλεξιπτωτα ομως στο αριστερο ματι η μυωπια ειναι 1.90 οσο για το δεξι τα πραγματα ειναι πιο συνθετα, εχω χειρουργηθει μικρος για καταρακτη δημιουργωντας τωρα γλαυκωμα (αυξημενη πιεση ματιου) με αποτελεσμα να ριχνω καποια κολληρια, ξερω οι πιθανοτητες δν ειναι με το μερος μου και καποιος αν ξερει την καταταξη (Ι)


Αδερφε και να σε παρουν ΜΑΛ οταν ερ8ει η ωρα να μπειτε ΣΒΕΑ και σας στειλουν για εξετασεις στο 414 θα σε κοψουν. Οποτε τσαμπα κοπος να περασεις ενα σχετικα πιο δυσκολο ΤΠΕΝ και να μην μπεις ΣΒΕΑ.

gr_ar

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gr_ar »

kostas έγραψε:Καλησπερα, ειμαι 24 χρονων τελειωσε η αναβολη μ παρουσιαζομαι τν νοεμβριο και στοχος μ ειναι τα αλεξιπτωτα ομως στο αριστερο ματι η μυωπια ειναι 1.90 οσο για το δεξι τα πραγματα ειναι πιο συνθετα, εχω χειρουργηθει μικρος για καταρακτη δημιουργωντας τωρα γλαυκωμα (αυξημενη πιεση ματιου) με αποτελεσμα να ριχνω καποια κολληρια, ξερω οι πιθανοτητες δν ειναι με το μερος μου και καποιος αν ξερει την καταταξη (Ι)


Έχεις κοπεί και μην τολμήσεις και το αποκρύψεις όταν σας ρωτήσουν την πρώτη ημέρα για προβλήματα υγείας.

Θάνος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Θάνος »

Καλησπέρα εχω 2.75 μειωπια στο καθένα ματι και θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε αν μπορεί αυτο να σταθεί εμπόδιο για τα αλεξίπτωτα. Ευχαριστώ
cuervo

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

Θάνος έγραψε:Καλησπέρα εχω 2.75 μειωπια στο καθένα ματι και θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε αν μπορεί αυτο να σταθεί εμπόδιο για τα αλεξίπτωτα. Ευχαριστώ


Ναι δεν θα γίνεις δεκτός.

Θανάσης

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Θανάσης »

Θα Ήθελα να μάθω πιο ειμαι το όριο μυωπίας για να γινω δεκτός στα αλεξίπτωτα. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Θανάσης έγραψε:Θα Ήθελα να μάθω πιο ειμαι το όριο μυωπίας για να γινω δεκτός στα αλεξίπτωτα. Ευχαριστώ.


Μπες στο σιτε του στρατου και δες το

Νομιζω ειναι 8/10 σε καθε ματι χωρις γυαλια, δηλαδη κατω απο 1 βαθμο μειωπιας σε καθε ματι

Γιωργος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μπω στα αλεξίπτωτα γιατί έχω μυωπια 3 στο αριστερό και 3,75 στο δεξί;
cuervo

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

Γιωργος έγραψε:Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να μπω στα αλεξίπτωτα γιατί έχω μυωπια 3 στο αριστερό και 3,75 στο δεξί;


Όχι δεν μπορείς.

Μιχάλης

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μιχάλης »

1) Αν με τα γυαλιά η όραση μου ειναι 10/10 περνάω για καταδρομέας2) Αν χωρις τα γυαλια στο ένα ματι εχω 10/10 και στο αλλο 7/10 θα με παρουν;

Χρήστος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Χρήστος »

Γεια σας

Έχω δυσχρωματοψία (μόνο δεν έχω μυωπία), και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνανεις, είναι το όνειρο που έχω από παιδί. Και κάτι ακόμη μήπως οι εξετάσεις που γίνονται δεν είναι τόσο απαιτητικές και θα μπορούσε με κάποιο τρόπο να παραβλεφθεί αυτό το πρόβλημα που έχω.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Antonio

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Antonio »

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιο όριο στο βαθμό μυωπίας όσον αφορά τις ειδικές δυνάμεις;
στρατος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από στρατος »

καλησπερα εχω και μυωπια με αστιγματισμο αρεκτη μπορω να μπω ειδικες δυναμεις εκτος απο τα αλεξιπτωτα με φακους ή γυαλια ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες