Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

HΜουν στη ΕΣΣΟ του σεπτεμβριου και δεν εγινε καμια οφθαλμολογικη εξεταση σε ατομο το οποιο δεν φορουσε γυαλια. Απλα μας εδωσαν ενα χαρτι και ρωτουσαν αν εχετε προβλημα ορασης.Αργοτερα ενας ανθυπολοχαγος μας ειπε οτι οσοι εχετε μειωπια και θελετε αλεξιπτωτα να μην πατε γιατι θα περασετε οφθαλμιατρο.

Παντως ακομα και τωρα, δηλαδη μετα την ορκομωσια και πριν παρουσιαστουμε στις μοναδες δεν εγινε κανενας ελεγχος

Γιαννης

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιαννης »

Ρε παιδιά, είμαι 16 χρόνων και εδώ και μήνες έχω πρόβλημα με τα μάτια μου. Συγκεκριμενα, κοιταζω κάποια αντικείμενα και όταν τραβηξω το βλέμμα μου τα βλέπω να αναπαρίστανται με μπλε λάμψεις. Αυτη ή εμπειρία δεν συμβαίνει μόνο με φωτεινά αντικείμενα. Τωρα τελευταία έχω εμφανίσει δακρυρροια και πόνο στα ματια
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teooyk »

Γιαννης έγραψε:Ρε παιδιά, είμαι 16 χρόνων και εδώ και μήνες έχω πρόβλημα με τα μάτια μου. Συγκεκριμενα, κοιταζω κάποια αντικείμενα και όταν τραβηξω το βλέμμα μου τα βλέπω να αναπαρίστανται με μπλε λάμψεις. Αυτη ή εμπειρία δεν συμβαίνει μόνο με φωτεινά αντικείμενα. Τωρα τελευταία έχω εμφανίσει δακρυρροια και πόνο στα ματια
ρε αδερφέ πήγες σε γιατρό και ρωτάς σε φόρουμ και μάλιστα για ειδικές δυνάμεις;

spartan7

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από spartan7 »

Καλησπερα παιδια. Προσφατα εκανα επεμβαση λειζερ για μυωπια κ πρεπει για 2 μηνες να βαζω καποια κωλυρια στα ματια. Μπαινω κεεδ σε 15 μερες. Θα μ επιτρεψουν να βαζω τα κολυρια ή θα τα παρουν κ θα με στειλουν για εξετασεις; Με χαρτι γιατρου τα δεχονται;

slalom

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από slalom »

spartan7 έγραψε:Καλησπερα παιδια. Προσφατα εκανα επεμβαση λειζερ για μυωπια κ πρεπει για 2 μηνες να βαζω καποια κωλυρια στα ματια. Μπαινω κεεδ σε 15 μερες. Θα μ επιτρεψουν να βαζω τα κολυρια ή θα τα παρουν κ θα με στειλουν για εξετασεις; Με χαρτι γιατρου τα δεχονται;

Φίλε τα κολλύρια δεν θα σου τα πάρουν, αλλά είναι λίγο επικίνδυνο να υπηρετήσεις τόσο πρόσφατα, τα στρατόπεδα έχουν σκόνες, βρωμιές, μάλλον θα ταλαιπωρηθείς.
Leonidas737
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2017 10:15 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Leonidas737 »

Καλησπέρα!Εικόνα Είμαι 17 χρονών και πρόκειται να μπω στον στρατό μετά το καλοκαίρι. Έχω επιλέξει να πάω καταδρομέας αλλά δυστυχώς έχω υπερμετρωπία 4 βαθμών και στα δύο μάτια. Μπορώ να μπω ειδικές δυνάμεις ή θα με κόψουν ; Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tziva
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 27, 2017 3:09 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Tziva »

Καλήσπερα είμαι 17 χρονών, ενδιαφερομαι για ειδικες δυναμεις. Και δεν εχω καταλαβει κατι με την οραση... Οταν λενε 4,30 στο καθε ματι για να μπορεσουν να σε δεχτουν αφορα και μυωπια και αστιγματισμο μαζι, δηλαδη προστιθονται, η απλα μονη της η μυωπια; Εικόνα
AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από AlexG7 »

Δεν ξερω αλλα οσο και να εχεις θα σε παρουν, δε θα σου κανουν εξετασεις εκτος αν πας αλεξιπτωτα, εννοειται στο χαρτι που θα συμπληρωσεις κ θα σε ρωταει καπου αν εχεις μυωπια και ποσο μη βαλεις τα πραγματικα νουμερα βαλε λιγοτερο
gr_ar

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gr_ar »

Εμένα η απορία μου είναι που διάβασε για το 4,30... Εικόνα
Γιώργος

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Εχω 1,5 βαθμο μυωπια μοναχα στο δεξι ματι παραμενω Ι1 ; Θελω να παω ειδικες δειναμης πεζοναυτον
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

Γιώργος έγραψε:Εχω 1,5 βαθμο μυωπια μοναχα στο δεξι ματι παραμενω Ι1 ; Θελω να παω ειδικες δειναμης πεζοναυτον

NAI

Ηλιας

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλιας »

Γνωριζει κανεις αν για ΟΒΑ θα υπαρχει διαφορα; Δεν ειχα αποκρυψει την μυωπεια μου (που ειναι... 5 σε καθε ματι) και δεν ειχα κανενα προβλημα στην θητεια μου.
Ηλιας

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλιας »

Ηλιας έγραψε:Γνωριζει κανεις αν για ΟΒΑ θα υπαρχει διαφορα; Δεν ειχα αποκρυψει την μυωπεια μου (που ειναι...5 σε καθε ματι) και δεν ειχα κανενα προβλημα στην θητεια μου.


Εκανα ενα μεγαλο λαθος λογο απροσεξίας. Εννουσα 1.5 σε καθε ματι, οχι 5.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε τώρα. Μην ανησυχείς.
noname

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από noname »

Ρε παιδια διαβαζω ποσα αρθρα και ο καθενας λεει τα δικα του για την μυωπια στα αλεξιπτωτα. Καποιος που να εχει παει εκει ακομα και με μυωπια που εχει κοπει δεν υπαρχει ν απαντησει; Στη σελιδα του στρατου λεει 8/10 σε καθε ματι χωρις γυαλια. Ποσο αντιστοιχει σε μυωπια αυτο;

διαβαζω κατι ποστ του τυπου εχω 0,25 μυωπια ή 2 και δεν ξερω αν θα με παρουν στις Ε. Δ... Ελεος σοβαρευτειτε... Διαβαστε τι παιζει πρωτα και μετα γραψτε... Και ημαρτον με την συνηθεια του ελληνα να κοροιδεψει στα παντα. Τα ορια τα βαζουν για την ασφαλεια των ατομων και οχι επειδη εχουν κατι προσωπικα με σας. Μην αγχωνεστε αν θελετε να κανετε περιφανους τους εαυτους σας υπαρχουν αλλα πραγματα πιο σοβαρα.

P.S. Και πανω απ ολα μην αμολατε φιδια στο φορουμ υπαρχουν ατομα που οντως καιγονται γιατι ειναι θεμα ημερων ή βδομαδων που παρουσιαζονται.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης