Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
apostolisK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:03 am
Τοποθεσία: Σμηνίτης
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από apostolisK »

giwrgos έγραψε:Καλησπέρα οι τρίτεκνοι κανουν 9μηνο;


Ναι!

Giwrgos

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Giwrgos »

Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι στην αεροπορία. αυτή τη στιγμή σπουδάζω στην ξανθη και έχω μεταφέρει τα δικαιώματα μου στην ξανθη από στερεά Ελλάδα (μεταδημοτευση εδώ και καιρο). Όταν τελειώσει η εκπαιδευση αν δήλωσω ξανθη που θεωρείται παραμεθωριος θα είναι 9μηνο;

Άβαταρ μέλους
Asterix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 24, 2018 10:26 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Asterix »

Καλησπέρα, πρόκειται να υπηρετήσω στην αεροπορία, είμαι πατέρας 1 παιδιού οπότε δικαιούμαι 9 μήνες θητεία, η ερώτηση μου είναι αν μπορώ μετά την εκπαίδευση στην Τρίπολη να υπηρετήσω το υπόλοιπο της θητείας στην Αθήνα κοντά στην οικογένεια μου.
LoneWolf_24
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Παρ Απρ 05, 2013 2:51 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από LoneWolf_24 »

Θα πρέπει να το αναφέρεις και να κάνεις αίτηση. Επίσης ρωτά τη στρατολογία. Αυτή είναι η δουλειά τους να σε ενημερώνουν
stv
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 05, 2018 4:47 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από stv »

Καλησπέρα. Γνωρίζετε μήπως τι ειδικότητες υπάρχουν για τους στρατεύσιμους μετά την 124 ΠΒΕ;
Andrikos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 21, 2018 8:18 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Andrikos »

Καλησπέρα.. Θεωρειτε ότι είναι εφικτό μετατην ορκομωσια(τριπολη πολεμικη αεροπορια) να κατεβω αμεσως κρητη ή ειναι δύσκολο;
Άβαταρ μέλους
Asterix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 24, 2018 10:26 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Asterix »

Εφικτό είναι για την πολεμική αεροπορία
Χρήστος

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλησπέρα παιδιά μου έδωσαν ειδικοτητα οδηγού στην μονάδα μου. Εγώ δεν την γουστάρω τρελά αυτήντην ειδικότητα αν τους πω ότι δεν θέλω να οδηγώ και να με βάζουν να κάνω οτιδήποτε άλλο λέτε να το δεχτούν ;
Στέλιος

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Στέλιος »

Καλησπέρα, η αεροπορία στον αραξο είναι κέντρο νεοσυλλεκτον; μπορείς να καταταγεις εκεί ;

Άβαταρ μέλους
Stelios66
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 12:13 am
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Stelios66 »

Καλησπέρα παιδιά μπαίνω στρατο νοεμβριο και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Πρώτον όσους πάρουν στην αεροπορία θα παρουσιαστουν τριπολη; δεύτερον τα σκουλαρικια επιτρέπονται ; και τριτον εχω δίπλωμα β κατηγοριας ποσες πιθανοτητες έχω για να με βαλουν οδηγό; Συγγνώμη άμα κούρασα.
Γιαννης

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Γιαννης »

Δεν ισχυει το πρωτο. Είμαι πατέρας ενός παιδιου και δικαιούμαι 9μηνο, ήρθα όμως και Αθήνα για να είμαι κοντά στην οικογένεα
paschalisb
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 5:53 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από paschalisb »

Stelios66 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά μπαίνω στρατο νοεμβριο και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Πρώτον όσους πάρουν στην αεροπορία θα παρουσιαστουν τριπολη; Δεύτερον τα σκουλαρικια επιτρέπονται ; Και τριτον εχω δίπλωμα β κατηγοριας ποσες πιθανοτητες έχω για να με βαλουν οδηγό; Συγγνώμη άμα κούρασα.


Ναι, όλοι όσοι πάνε αεροπορία παρουσιάζονται Τρίπολη. Τα σκουλαρίκια δεν επιτρέπονται, θα πρέπει να τα βγάλεις αν έχεις και φαίνονται. Το μόνο κόσμημα που επιτρέπεται είναι η βέρα αν είσαι παντρεμένος και ο σταυρός αρκεί να είναι μέσα απ τη φανέλα. Η ΕΣΣΟ Νοεμβρίου θα είναι μεγάλη όσον αφορά την αεροπορία και φαντάζομαι πολλοί θα δηλώσουν για οδηγοί, δύσκολο να τους πάρουν όλους.

KamiRai
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2018 2:53 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από KamiRai »

Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εξοδους στην αεροπορια. Θα μπω νοεμβρη και φιλος που ειναι αεροπορια απο σεπτεμβρη και ειναι 3 μεσα 5 εξω, αυτες τις 5 δεν παρουσιαζεται καν στο στρατοπεδο, ειναι λες και εχει αδεια οποτε γυρναει σπιτι του κανονικα! Ειναι απλα μεγαλο το βισμα του ή ισχυει τιποτα τετοια στην αεροπορια; Πολυ ακραιο μου ακουγεται
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Nassos »

Έτσι είναι στην Αεροπορία. Παλαιότερα ήταν και 2 μέσα 10 έξω. Για τα δε βύσματα μπορεί να πήγαινε και 2 μέσα 15 έξω.

Έχω γνωστό με πτυχίο μετερεολογίας που όταν υπηρετούσε Ρόδο τον πήγαινε 3 μέσα 20 έξω! Ούτε φοιτητική ζωή να είχε!
KamiRai
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2018 2:53 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από KamiRai »

Ναι το ξερω οτι ειναι αρκετες μερες "εξω" αλλα πιστευα πως ειναι οπως στην ξηρα που βγαινεις μεσημερι και μπορεις να πας το επομενο πρωι αν ειναι κοντα το σπιτι σου και κοιμηθεις εκει. Στην αεροπορια δεν χρειαζεται τις μερες της εξοδου να παρουσιαζεσαι στο στρατοπεδο?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες