Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από costasss »

expedition έγραψε:

1) ... Η διαφορά των 150 υπάρχει στο βασικό μισθό σε ένα νεο υπαστυνομο σε σχέση με το νεο αστυφύλακα και όσο προχωρούν οι βαθμοί αυξάνεται.

2) ... Είναι ύψιστη τιμή για κάποιον να του έχει εμπιστευτεί η πατρίδα Ξίφος!


1) Δηλαδή δεν κατάλαβες... Υποπλοίαρχος με 25 χρόνια Υπηρεσίας 1450 ευρώ

Επικελευστης με 15 χρόνια Υπηρεσίας 1300 ευρώ

Γιαυτό θα φύγουμε όλοι... Όσοι μπορόυν δηλαδή...

Η παραπάνω διαφορά των 150 ευρώ Είναι τρίχες κατσαρές Για τις ευθυνες των 2 ενστόλων

2) ... Χμ...

Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από expedition »

costasss έγραψε:
expedition έγραψε:

1) ... Η διαφορά των 150 υπάρχει στο βασικό μισθό σε ένα νεο υπαστυνομο σε σχέση με το νεο αστυφύλακα και όσο προχωρούν οι βαθμοί αυξάνεται.

2) ... Είναι ύψιστη τιμή για κάποιον να του έχει εμπιστευτεί η πατρίδα Ξίφος!


1) Δηλαδή δεν κατάλαβες... Υποπλοίαρχος με 25 χρόνια Υπηρεσίας 1450 ευρώ

Επικελευστης με 15 χρόνια Υπηρεσίας 1300 ευρώ


1. Όχι δε κατάλαβα είμαι λίγο χαζός ξέρεις και περιμένω να μου το εξηγήσεις εσύ που είσαι γατόνι.

2. Όποιος προβληματίζεται για αυτό είτε δεν ανήκει στο χώρο των ενόπλων δυνάμεων είτε εαν ανήκει δε του αξίζει.

Υστερόγραφο:
Όποιος έχει τη δυνατότητα να μπει αξιωματικός ας το κάνει με κλειστά τα μάτια. Θα του ανοίξουν δρόμοι και δυνατότητες στη πορεία της καριέρας του που άλλα στελέχη ούτε καν τα φαντάζονται όσο για αυτούς που είτε βαριούνται να δουλέψουν ή δεν έχουν τις δυνατότητες για κάτι τέτοιο έχω να πω ότι: "όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από costasss »

expedition έγραψε:... Έχω να πω ότι: "όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".


Και εγώ εχω να πω Ότι : ΄΄ όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει΄΄

Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από expedition »

costasss έγραψε:

Και εγώ εχω να πω Ότι : ΄΄ όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει΄΄

Συμφωνώ απολύτως.
TASOS M.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2012 1:18 am
Τοποθεσία: ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚ
Επάγγελμα: ΑΞ/ΚΟΣ ΠΟΛ. ΝΑΥΤΙΚΟ
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από TASOS M. »

costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από costasss »

TASOS M. έγραψε:


Πολύ σωστά συνάδελφε! Αυτό είπα εξαρχής είναι άτοπη η σύγκριση των 2 αυτών κατηγοριών.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από dn24 »

costasss έγραψε:

Πολύ σωστά συνάδελφε! Αυτό είπα εξαρχής είναι άτοπη η σύγκριση των 2 αυτών κατηγοριών.



+1 Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από expedition »

TASOS M. έγραψε:
Επειδή γνωρίζω πολύ καλά τη ΣΝΔ έτσι είναι ακριβώς.
XristosSar
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Απρ 24, 2017 6:26 pm
Επικοινωνία:

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από XristosSar »

Είμαι τρίτη λυκειου και γουστάρω τρελά να μπω στην ΕΚΑΜ. Εχω δυνατότητες να περάσω και αστυφυλάκων και Αξιωματικών αλλά εδώ δημιουργειτε το προβλημα μου. Η μονάδα αστυφύλακες παίρνει πιο πολλους. Από την άλλη αξιωματικούς παίρνει ελάχιστους ως και κανέναν. Αλλά σαν αξιωματικός έχει μέλλον στον σώμα και δεν ξέρω. Εσείς θα προτεινατε αστυφύλακας και κυνηγάω ένα όνειρο που δεν ξέρω αν θα το πετύχω αλλά έχω τις δυνατότητες ή αξιωματικος που το να πετύχω τι ονειρο μου θα είναι αδύνατο αλλά θα έχω κάτι σίγουρο και σταθερό για το μέλλον;
Dennis88

Re: Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από Dennis88 »

Καλησπέρα και συγνώμη για τα ελληνικά μου. Είμαι από νέα υορκη αλλά έζησα και λίγο στην αθηνα. Τυχαία είδα τα ποστ, λέτε ότι ο αστυφύλακας με τον διοικητή έχει διαφορά 150 ευρώ; Παίρνει μόνο 1450 ευρώ; Η έχει και κάποια έξτρα χρήματα; Εδώ εάν εγώ κάνω βασικό 105 χιλιάδες δολάρια το χρόνο ο καπτεν ξεκινά με 130 περίπου που είναι διοικητης και με υπερωρίες ξεπερνά ίσως τα 200. Η άλλη ερώτηση είναι, έχετε στην αστυνομία ντετέκτιβς; Ευχαριστώ
mixalis45

Re: Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Δημοσίευση από mixalis45 »

Dennis88 έγραψε: Παρ Αύγ 25, 2023 1:21 pm Καλησπέρα και συγνώμη για τα ελληνικά μου. Είμαι από νέα υορκη αλλά έζησα και λίγο στην αθηνα. Τυχαία είδα τα ποστ, λέτε ότι ο αστυφύλακας με τον διοικητή έχει διαφορά 150 ευρώ; Παίρνει μόνο 1450 ευρώ; Η έχει και κάποια έξτρα χρήματα; Εδώ εάν εγώ κάνω βασικό 105 χιλιάδες δολάρια το χρόνο ο καπτεν ξεκινά με 130 περίπου που είναι διοικητης και με υπερωρίες ξεπερνά ίσως τα 200. Η άλλη ερώτηση είναι, έχετε στην αστυνομία ντετέκτιβς; Ευχαριστώ
Γεια σου φιλε μου, ναι η αστυνομια εχει ντετεκτιβ θεσεις, ειναι οι αστυνομικοι της ασφαλειας (δλδ διωξη ναρκωτικων κλπ.). Τωρα μισθοι δεν ξερω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες