ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
lambros1995
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2014 8:43 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από lambros1995 »

Αρα λετε να παω εφεδρος και να ρισκαρω; Οι να παω μονο ειδικες δυναμεις που ειναι 9 μηνες?
Άβαταρ μέλους
MANΩΛΗΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2014 8:54 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από MANΩΛΗΣ »

Αναλογως και την υπομονη στο θεμα στρατου που εχεις... Εγω μπορει να πω πηγαινε για εφεδρος το θεμα ειναι τι θες εσυ
Άβαταρ μέλους
tzotzos88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:08 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos88 »

MANΩΛΗΣ έγραψε:Αδερφε μ εγω παλι λυκειο δν μπορω να παω λογω οτι τελειωσα γενικο... Τωρα αυτο που λες για τα διπλωματα απο οσο ξερω μοριοδοτειται το ερασιτεχνικο αυτοκινητου με 100 μορια το επαγγελματικο με 200... Το μοτοποδηλατο με 100 και η μοτοσυκλετα με 300... Τα αλλα δν ξερω αν παιρνουν καποια μοριοδοτηση... Αν κανω λαθος διορθωσε με
μπορεις να πας σε επαλ σου λεω. Θα ξεκινισεις απο τη δευτερα λυκειου και θα κανεις μονο τα μαθηματα ειδικοτητασ
Teras
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 11:34 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Teras »

Άποψη μου είναι να πας έφεδρος. Είναι παραπάνω μήνες ναι δε λέω αλλά αν θες τα 500 έξτρα μόρια πρέπει να πας.

Αν καταφέρεις και πας δόκιμος ΕΔ καλός αν πάλι δε τα καταφέρεις έχεις τα 500 σίγούρα.

lambros1995
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2014 8:43 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από lambros1995 »

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ολους!
Άβαταρ μέλους
tzotzos88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:08 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos88 »

Teras έγραψε:Το θέμα είναι ότι και εκείνα τα αθλήματα να περάσει, οι δόκιμοι που θέλουν να είναι και δόκιμοι ΕΔ θα περάσουν και άλλο σχολείο μετά (για να μπορούν δηλαδή να φορέσουν το πράσινο) που δεν είναι καθόλου εύκολο δε θυμάμαι όμως πως λέγετε. Τις λεπτομέρειες δεν τις ξέρω γιατί έχει περάσει και κάποιος καιρός και εγώ είμουν μόνο ΕΔ όχι δόκιμος.
την ρεντινα περνανε. Σχολη ανορθοδωξου πολεμου
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εντελώς πληροφοριακά οι υποψήφιοι ΔΕΑ των ΕΔ καλούνται να περάσουν το Σ. Β. Ε. Κ (Σχολείο Βασικής Εκπαίδευσης Καταδρομών) που διαρκεί 4 εβδομάδες στο ΚΕΑΠ στην Ρεντίνα! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Dea_Lok »

expedition έγραψε:Ξεκίνησαν οι αντιδράσεις:

Άναψε φωτιές η πρόσληψη των 500 φρουρών

Αναμενόμενο.
Θελω και μπορώ !
Άβαταρ μέλους
observer
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 12, 2013 12:53 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από observer »

Δεν ειναι δυνατον οι επιτυχοντες απο το 2013 (οι οποιοι ειναι στην αναμονη λογω της συμφωνιας με την τροικα για παγωμα προσληψεων ενστολου προσωπικου τα ετη 2013 και 2014) να μπουν αργοτερα απο επιτυχοντες του 2014 για το ιδιο σωμα ασφαλειας και ιδιο υπουργειο. Οποτε προκυρηξη για ειδικους φρουρους (2014) να περιμενετε μονο αν υπαρξει επισημη αποφαση αρσης του διετους παγωματος προσληψεων και απορροφηση των επιτυχοντων (2013). Ευχομαι να γινουν και τα δυο. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tzotzos88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:08 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos88 »

observer έγραψε:Δεν ειναι δυνατον οι επιτυχοντες απο το 2013 (οι οποιοι ειναι στην αναμονη λογω της συμφωνιας με την τροικα για παγωμα προσληψεων ενστολου προσωπικου τα ετη 2013 και 2014) να μπουν αργοτερα απο επιτυχοντες του 2014 για το ιδιο σωμα ασφαλειας και ιδιο υπουργειο. Οποτε προκυρηξη για ειδικους φρουρους (2014) να περιμενετε μονο αν υπαρξει επισημη αποφαση αρσης του διετους παγωματος προσληψεων και απορροφηση των επιτυχοντων (2013). Ευχομαι να γινουν και τα δυο.Εικόνα
δεν εχει λογικη αυτο που λες. Αν θελουν φρουρους θα τους παρουν αμεσα. Δεν εχει καμια σχεση η αντιδραση των αστυφ... Το υπουργειο θελει αμεσα ανθρωπινο δυναμικο. Μονο με φρουρους μπορει να γινει αμεσα αυτο. Τα παιδια απο πανελληνιες το ηξεραν απο πριν τις εξετασεις πως θα μπουνε στις σχολες το 2015. Εγω ενα εχω να πω. Εγεινε η ζηλια ψωρα...
Άβαταρ μέλους
observer
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 12, 2013 12:53 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από observer »

tzotzos88 έγραψε:
observer έγραψε:Δεν ειναι δυνατον οι επιτυχοντες απο το 2013 (οι οποιοι ειναι στην αναμονη λογω της συμφωνιας με την τροικα για παγωμα προσληψεων ενστολου προσωπικου τα ετη 2013 και 2014) να μπουν αργοτερα απο επιτυχοντες του 2014 για το ιδιο σωμα ασφαλειας και ιδιο υπουργειο. Οποτε προκυρηξη για ειδικους φρουρους (2014) να περιμενετε μονο αν υπαρξει επισημη αποφαση αρσης του διετους παγωματος προσληψεων και απορροφηση των επιτυχοντων (2013). Ευχομαι να γινουν και τα δυο.Εικόνα
δεν εχει λογικη αυτο που λες. Αν θελουν φρουρους θα τους παρουν αμεσα. Δεν εχει καμια σχεση η αντιδραση των αστυφ... Το υπουργειο θελει αμεσα ανθρωπινο δυναμικο. Μονο με φρουρους μπορει να γινει αμεσα αυτο.Τα παιδια απο πανελληνιες το ηξεραν απο πριν τις εξετασεις πως θα μπουνε στις σχολες το 2015. Εγω ενα εχω να πω. Εγεινε η ζηλια ψωρα...
και ποιος ειναι ο λογος υποψηφιε ειδικε φρουρε που ενω επιτυχαμε το 2013 θα μπουμε το 2015; Η συμφωνια του 2012 μεταξυ κυβερνησης και τροικας που λεει "κατα τα ετη 2013 και 2014 δεν θα υπαρξουν προσληψεις ενστολου προσωπικου στο προ. Πο και απο το 2015 και επειτα αυτες θα ανελθουν σε 580 κατ'ετος".οποτε αφησε στην ακρη τις αερολογιες και καταλαβε οτι δεν γινεται να αρθει αυτο το παγωμα και να μπουν μονο ειδικοι φρουροι.αν αρθει Θα αρθει για ολους ;) οσο για το γεματο Κακεντρεχεια σχολιο σου "εγεινε η ζηλια ψωρα" θα σου απαντησω στο ιδιο πνευμα και απλα θα σου πω οτι εγω ειμαι επιτυχων αστυφυλακας (με απεριοριστες δυνατοτητες ανελιξης σε αξιωματικο κτλπ) παννεληνιων και με νομο της κυβερνησης ο οποιος στην χειροτερη θα αρχισει την εκπαιδευση του του χρονου (2015) ενω εσυ ενας υποψηφιος ειδικος φρουρος (χωρις καμια δυνατοτητα εξελιξης) απελπισμενα κρεμασμενος απο μια αμφιβολου πραγματοποιησης υποσχεση της κυβερνησης. Ποιος ακριβως ζηλευει ποιον;
310LELE
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1304
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2010 8:50 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 310LELE »

Παιδιά δεν χρειάζεται να μαλώνετε και επίσης εδω δεν είναι το Αστυφύλακες VS Ειδικοί φρουροί. Μπαίνω να διαβάσω κανένα νέο για την προκήρυξη (ΑΝ ΒΓΕΙ) και αντ' αυτού βλέπω κοκορομαχίες... Άντε ηρεμήστε λίγο... Νταήδες...
Άβαταρ μέλους
tzotzos88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:08 pm
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos88 »

observer έγραψε:
tzotzos88 έγραψε:
observer έγραψε:Δεν ειναι δυνατον οι επιτυχοντες απο το 2013 (οι οποιοι ειναι στην αναμονη λογω της συμφωνιας με την τροικα για παγωμα προσληψεων ενστολου προσωπικου τα ετη 2013 και 2014) να μπουν αργοτερα απο επιτυχοντες του 2014 για το ιδιο σωμα ασφαλειας και ιδιο υπουργειο. Οποτε προκυρηξη για ειδικους φρουρους (2014) να περιμενετε μονο αν υπαρξει επισημη αποφαση αρσης του διετους παγωματος προσληψεων και απορροφηση των επιτυχοντων (2013). Ευχομαι να γινουν και τα δυο.Εικόνα
δεν εχει λογικη αυτο που λες. Αν θελουν φρουρους θα τους παρουν αμεσα. Δεν εχει καμια σχεση η αντιδραση των αστυφ... Το υπουργειο θελει αμεσα ανθρωπινο δυναμικο. Μονο με φρουρους μπορει να γινει αμεσα αυτο.Τα παιδια απο πανελληνιες το ηξεραν απο πριν τις εξετασεις πως θα μπουνε στις σχολες το 2015. Εγω ενα εχω να πω. Εγεινε η ζηλια ψωρα...
και ποιος ειναι ο λογος υποψηφιε ειδικε φρουρε που ενω επιτυχαμε το 2013 θα μπουμε το 2015; Η συμφωνια του 2012 μεταξυ κυβερνησης και τροικας που λεει "κατα τα ετη 2013 και 2014 δεν θα υπαρξουν προσληψεις ενστολου προσωπικου στο προ. Πο και απο το 2015 και επειτα αυτες θα ανελθουν σε 580 κατ'ετος".οποτε αφησε στην ακρη τις αερολογιες και καταλαβε οτι δεν γινεται να αρθει αυτο το παγωμα και να μπουν μονο ειδικοι φρουροι.αν αρθει Θα αρθει για ολους ;) οσο για το γεματο Κακεντρεχεια σχολιο σου "εγεινε η ζηλια ψωρα" θα σου απαντησω στο ιδιο πνευμα και απλα θα σου πω οτι εγω ειμαι επιτυχων αστυφυλακας (με απεριοριστες δυνατοτητες ανελιξης σε αξιωματικο κτλπ) παννεληνιων και με νομο της κυβερνησης ο οποιος στην χειροτερη θα αρχισει την εκπαιδευση του του χρονου (2015) ενω εσυ ενας υποψηφιος ειδικος φρουρος (χωρις καμια δυνατοτητα εξελιξης) απελπισμενα κρεμασμενος απο μια αμφιβολου πραγματοποιησης υποσχεση της κυβερνησης. Ποιος ακριβως ζηλευει ποιον;
πρεπει να καταλαβεις πως αν εξερεθουν οι ειδικοι φρουροι απο το παγωμα θα γινει γιατι οι ειδικοι φρουροι θα θεωρηθουν οχι μονιμοι αλλα συνβασιουχοι. Παιζει ρολο αυτο που σου λεω. Οσο αφορα τωρα το εγεινε η ζηλια ψωρα εγω το εγραψα οχι για να προσβαλω εσενα, αλλα επειδη νομιζα πως και εσυ εισαι εν δυναμη υποψηφιος ειδικος φρουρος. Απο τη στιγμη που δεν εισαι τι δουλεια εχεις σε αυτο το θεμα του forum; Τελος μην νομιζεις πως θα μπεις στο σωμα και θα γινεις ταξιαρχος θεωχαρης. Χαχαχαχαχα. Οι βαθμοι να ξερεις δεν ειναι τπτ μπροστα στην αξια του ατομου. Αν ειχες παει στρατο θα τα ηξερες αυτα... Για αυτο και δεν σε κακολογο. Περαστικα. Με το καλο να μπεις στη σχολη το 2015.
Άβαταρ μέλους
observer
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 12, 2013 12:53 am
Επικοινωνία:

ΚΨΜ για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από observer »

Φιλε 310 λελε δες το πρωτο μου μηνυμα οπου γραφω κατι αντικεινικα λογικο και δες πως απανταει. Πρωτον δεν καταλαβαινει την βαση του επιχερηματος (δεν εξεταζω ποιον εχει αναγκη η ποιος θα ειναι ετοιμος σε...10 μερες αλλα τι λεει η λογικη οτι 500 ατομα εχουν επιτυχει το 2013 και δεν αρχιζει η εκπαιδευση τους λογω δεσμεσης για παγωμα προσληψεων να αρθει το παγωμα αυτο το 2014 για να μπουν...500 αλλοι... Χωρις πρωτα να αποροφηθουν οι του 2013) και κατα δευτερον εγω στο τελος ευχομαι να μπουν και οι δυο ενω αυτος γραφει για ζηλιες ψωρες. Οκ μπορει να τον τυφλωνει η αναγκη του να βρει δουλεια αλλα δεν μπορω να μην απαντησω. ΤΖΟΤΖΟ η συμφωνια γραφει δυστυχως για σενα (παλι φανταζεσαι κατι που σε συμφερει) για παγωμα ενστολου πρωσοπικου οχι για παγωμα μονιμου ενστολου προσωπικου. Τα περαστικα στα επιστρεφω και οτι ειμαι απο παννεληνιες ενημερωτικα στο λεω δεν σημαινει οτι δεν εχω παει και στρατο το οριο ηλικιας για συμμετοχη στην προκυρηξη αστυφυλακων/αξιωματικων ειναι εως 25 ετων. Ξαναλεω μακαρι να βγει και για την ανεργια που υπαρχει αλλα και θα σημαινει οτι θα αποροφηθουν οι 580 επιτυχοντες του 2013 (με τον ενα η τον αλλο τροπο).
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες