Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
typos

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Ως Αθηναιος μπορει να βρεθεις σε οποιαδηποτε απο τις 2 ΜΑΛ, δεν υπαρχει συγκεκριμενος προορισμος.
george

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από george »

Μετα απο ποσο καιρο απο την ορκωμοσια μαθαινεις που θα μετατεθεις;
typos

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

3 μηνες.

ρε φίλε αντε ψαξε λιγο στο φορουμ.
Πετρος

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Πετρος »

Καλησπέρα και καλες Γιορτές. Έχω μια ερώτηση. Παρουσιάζομαι στο μεγαλο πευκο στις ειδικες δυνάμεις. Θελω να πάω πεζοναύτης και με καλύψατε σχετικά με το τι πρέπει να κάνω και οτι δεν χρειάζεται να περάσω αθλήματα επειδή παρουσιάζομαι στο κεεδ. Η ερώτηση μου είναι οτι θέλω να παω μετα στο βόλο επειδή ακουσα και ειδα σε σχόλια οτι έχουνε αρκετές ασκήσεις, Αν το ζητήσω γίνεται και πόσες πιθανότιτες εχω να με στειλουν εκει. Ειμαι απο αθηνα και ειδα σε χολια οτι τους αθηναίους τους πάνε αυλώνα.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

Πετρος έγραψε:Η ερώτηση μου είναι οτι θέλω να παω μετα στο βόλο επειδή ακουσα και ειδα σε σχόλια οτι έχουνε αρκετές ασκήσεις, Αν το ζητήσω γίνεται και πόσες πιθανότιτες εχω να με στειλουν εκει. Ειμαι απο αθηνα και ειδα σε χολια οτι τους αθηναίους τους πάνε αυλώνα.


Οι πιθανότητες έχουν να κάνουν με τις υπηρεσιακές ανάγκες. Αυτές τις 2 λέξεις να τις θυμάσαι στον στρατό, θα τις βρείς μπροστά σου. Αλήθεια είναι οτι τους Αθηναίους τους στέλνουν Αυλώνα, όμως αν θες να είσαι σίγουρος βάλε βίσμα ή πές το στον Δκτή σου. Το καλύτερο μέσο στον στρατό είναι ο Δκτής.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
typos

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Συμφωνω για τις υπηρεσιακες αναγκες, αλλα δε θα περιμενα τιποτα απο τον Διοικητη. Απλα ζητα να πας Βολο και θα πας. Το πιο πιθανο ειναι να σε παρουν γιατι ειναι μεγαλο στρατοπεδο και τουλαχιστον απο τη σειρα μου πηραν πολλους Αθηναιους.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

typos έγραψε:Συμφωνω για τις υπηρεσιακες αναγκες, αλλα δε θα περιμενα τιποτα απο τον Διοικητη. Απλα ζητα να πας Βολο και θα πας. Το πιο πιθανο ειναι να σε παρουν γιατι ειναι μεγαλο στρατοπεδο και τουλαχιστον απο τη σειρα μου πηραν πολλους Αθηναιους.



Θα πρότεινα να μην το προτείνουμε στον άνθρωπο σαν τόσο σίγουρο πως αν το δηλώσει θα πάει. Πολλοί αλλού δήλωσαν κ αλλού πήγαν.σαφώς κ είναι πιθανό να πάει, αλλά επειδή στρατός είναι κ οργάνωση μηδέν, όπως προείπα "για να ναι σίγουρος" ας το σπρώξει. Και αυτό με τον Δκτή επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Βοηθάνε κ είναι το καλύτερο βίσμα, αρκεί να μην έχει δώσει κάποιος δικαιώματα, και να εξηγήσει τους λόγους. Πολλοί Δκτές το παίζουν σκληροί, αλλά υπο το πρίσμα της ανθρώπινης πλευράς βοηθάνε. Βέβαια για να ναι ακόμα πιο σίγουρος ας το σπρώξει αλλιώς. Δεν προάγουμε αυτό τον τρόπο, κι εγώ είμαι κατά, όμως αυτό είναι το σύστημα κ για να μην την πατήσει, ας κινηθεί έτσι για την μετάθεση του.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατιώτης21

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στρατιώτης21 »

Καλησπέρα σας... Από 575 Αυλώνα πεζοναύτες αφού βέβαια περάσεις τα ΠΕΝ εάν είσαι απο Αττική μπορεί και να μείνεις ή πέρνεις μετάθεση Η μετάθεση είναι μόνο στο Βόλο ή οπουδήποτε Ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι μεταθέσεις των πεζοναυτών είναι Αυλώνα η Βόλο, οπότε ναι μπορείς να πάρεις μετάθεση Αυλώνα.
Vakinho
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2013 9:12 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vakinho »

Nassos έγραψε:Όλους τους Κρητικούς τους στέλνουν νησιά και Κύπρο. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις (βλ. Σούπερ βύσμα), ίσως βρεθούν Βόρεια Ελλάδα.


Με βάση αυτο το ποστ
εγω που είμαι απο Θράκη θέλω βύσμα για Κύπρο;
Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Apache »

Vakinho έγραψε:
Nassos έγραψε:Όλους τους Κρητικούς τους στέλνουν νησιά και Κύπρο. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις (βλ. Σούπερ βύσμα), ίσως βρεθούν Βόρεια Ελλάδα.


Με βάση αυτο το ποστ
εγω που είμαι απο Θράκη θέλω βύσμα για Κύπρο;


Αν δηλωσεις για ΕΛΔΥΚ κατα 99,9% θα πας, λογικα δεν εχει αλλαξει απο τοτε που υπηρετουσα εγω...
575 ΠΖΝ

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 575 ΠΖΝ »

Καλησπέρα θέλω να κάνω μία ερώτηση.είμαι στο 575 στην αυλώνα, αν πάρω μετάθεση για 1η ή 2η μαλ θα περάσω σβεα για να πάρω την πουλάδα;

ή δεν δίνεται αυτή η δυνατότητα;

έχω περάσει κανονικα τα πεν.

Λατς

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λατς »

ΚΑλησπερα παιδια, ηρθε και η σειρα μου να υπηρετησω τη μαμα παρτιδα... Και μαλλον βιαστηκα λιγο να διαλεξω!
Βυσμα για ΥΕΑ ΕΔ (αλεξιπτωτα). Την παρενθεση την ξεχναμε λογω μυωπιας (που δεν γνωριζα) οποτε μενει μονο το ΥΕΑ ΕΔ. Και τωρα η κρίσιμη ερωτηση. Μετα τη ΣΕΑΠ και τη Ρεντινα (;) που παω; Υπαρχει τροπος για σαλονικη ή εστω κοντα σε αυτη; Ευχαριστω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Νάουσα - Δράμα - Ρεντίνα

Ο τρόπος γνωστός, το βύσμα, δεν θα σου πρότεινα πάντως να πας σαν δόκιμος σε βόρεια μοίρα, θα "πονέσεις".

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες