Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Achilles έγραψε:Τώρα που γυρνάμε από την άδεια ορκομοσίας στο ΚΕΕΔ... Μας είπανε ότι θα μάθουμε που πάει ο καθένας... Αυτή η μετάθεση θα είναι οριστική ή μόνο για να περάσουμε Τ-ΠΕΝ :;Πχ. Εγώ δήλωσα ορεινός γίνεται να περάσω πεν πεύκο και μετά να πάρω μετάθεση στην μοίρα;



Φίλος που μπήκε με την προηγούμενη σειρά πήρε μετάθεση Ρόδο και εκεί πέρασε και Τ/ΠΕΝ

ACDC 46
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ACDC 46 »

Γεια σας παρουσιαζομαι 31 μεγαλο πευκο ολα καλα μεχρι εδω, το προβλημα ειναι οτι θελω να παω ΛΟΚ και οχι τιποτα αλλο δεν γουσταρω ειμαι απο κρητη Αλλα μου αρεσει το βουνο 1000+φορες περισσοτερο, θα με μεταθεσουν σε ορεινη μοιρα η θα με στειλουν μακ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ACDC 46 έγραψε:Γεια σας παρουσιαζομαι 31 μεγαλο πευκο ολα καλα μεχρι εδω, το προβλημα ειναι οτι θελω να παω ΛΟΚ και οχι τιποτα αλλο δεν γουσταρω ειμαι απο κρητη Αλλα μου αρεσει το βουνο 1000+φορες περισσοτερο, θα με μεταθεσουν σε ορεινη μοιρα η θα με στειλουν μακ;


Για ΜΑΚ σε κόβω ορμοφάντρα μου!

Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Greek_Army έγραψε:
ACDC 46 έγραψε:Γεια σας παρουσιαζομαι 31 μεγαλο πευκο ολα καλα μεχρι εδω, το προβλημα ειναι οτι θελω να παω ΛΟΚ και οχι τιποτα αλλο δεν γουσταρω ειμαι απο κρητη Αλλα μου αρεσει το βουνο 1000+φορες περισσοτερο, θα με μεταθεσουν σε ορεινη μοιρα η θα με στειλουν μακ;


Για ΜΑΚ σε κόβω ορμοφάντρα μου!



Α ρε Greek_army ... Κάθε φορά που πάω να ονειρευτώ λίγο για τη θητεία Έρχεσαι και με γειώνεις στο πάτωμα Εικόνα.
Έλεγα ότι ΜΑΚ θα είναι τέλεια, θαλασσίτσα, νησάκι και εκπαίδευση. Διαβάζω τα ποστ για έλλειψη ατόμων στις ΜΑΚ, και ότι δεν βγαίνεις συχνά και η εκπαίδευση έτσι και έτσι κτλ. Ε λέω του φούστη τουλάχιστον νησί, φοιτήτριες, τουρίστριες θα παλευτεί έτσι η πίκρα. Πετάγεσαι σε άλλο ποστ και με γειώνεις.

Σήμερα συζητούσα με ένα φίλο και του έλεγα ότι θα προτιμούσα για τους παραπάνω λόγους ΛΟΚ και πετάγεσαι πάλι και λες ότι τους κρητικούς μας στέλνουν ΜΑΚ Εικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Pavlos K. έγραψε:

Σήμερα συζητούσα με ένα φίλο και του έλεγα ότι θα προτιμούσα για τους παραπάνω λόγους ΛΟΚ και πετάγεσαι πάλι και λες ότι τους κρητικούς μας στέλνουν ΜΑΚ Εικόνα



Δήλωσε να πάς στην 35 Μ/Κ της ΕΛΔΥΚ (που θεωρούνται και ορεινοί και επιλέγουν και πολλούς Κρητικούς) Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Όλους τους Κρητικούς τους στέλνουν νησιά και Κύπρο. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις (βλ. Σούπερ βύσμα), ίσως βρεθούν Βόρεια Ελλάδα.
Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Nassos έγραψε:Όλους τους Κρητικούς τους στέλνουν νησιά και Κύπρο. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις (βλ. Σούπερ βύσμα), ίσως βρεθούν Βόρεια Ελλάδα.


Χαχαχαχαχαχαχα,Super βύσμα ε ; Εδώ παλεύω να βρω βύσμα για να συνδέσω τα ηχεία στην τηλεόραση και ζορίζομαι Εικόνα

Έχεις ένα δίκιο πάντως, δεν ξέρω κάποιο από εδώ που να έχει υπηρετήσει εκτός νησιού, αν εξαιρέσει κανείς όσους έχουν πάει πεζοναύτες που δεν έχει μονάδα σε νησί και πιο παλιούς που πήγαν σε μονάδες ανεπιθύμητων σε διάφορα άκυρα μέρη.

Όσο για τη Κύπρο το ψήνω άγρια, αλλά έχω λάβει τελεσίγραφο να το ξεψήσω από το έτερο ήμισυ Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Παύλο συγνώμη φίλε μου αλλά δεν φταίωΕικόνα Εικόνα
γρηγορης

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γρηγορης »

Θελω να ρωτησω το εξης. Ειμαι ηδη λοκ στη ναουσα εδω και 3 μερες, ξερει καποιος αν μπορω να ζητησω να παω ρεντινα; Και αν ναι με βυσμα η χωρις; Βασικα θα ρωτουσα αν μπορω να παω πεζοναυτης βολο η αυλωνα αλλα ειδα παραπανω οτι δεν γινετε, και σκεφτηκα αν γινετε τουλαχιστον να παω ρεντινα που ειναι κ παλι λοκ. Μια γρηγορη απαντηση θα με βοηθουσε πολυ γιατι δεν την παλευω στη ναουσα.
typos

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Οχι Δε μπορεις. Ειτε κοψου ειτε παλεψε τη.
Νικος

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νικος »

Το παιδί μου είναι αμφίβιος στη Χίο, έχει παρουσιαστεί Οκτώβρη του 2011 και είναι 8μηνο, πότε παίρνει μετάθεση και που υπάρχει περίπτωση να πάει; Παίζει ρόλο η πανεπιστημιακή μόρφωση, Αγγλικά, κλπ για την μετάθεση (πχ. Για 13 ΔΕΕ) διότι '' δόντι '' δεν υπάρχει. Ευχαριστώ.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι τα παραπάνω κριτήρια δεν λαμβάνονται υπόψην συνήθως, παρά μόνο το ότι είναι 8μηνο οπότε δικαιούται μετάθεση "κοντά" στον τόπο συμφερόντων του.

Το πιθανότερο είναι να τον στείλουν στο Μ. Πεύκο (ώς εκπαιδευτή).
Νικος

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νικος »

Από μετάθεση τίποτα θα απολυθεί από το ΕΤΕΘ.(όλη η θητεία στην παραμεθόριο δηλαδή) Φύγαν μόνο τα γλυψίματα.Κατά τα άλλα στις ειδικές δυνάμεις διατείνονται ότι δεν δέχονται έξωθεν παρεμβάσεις για ιδιαίτερη μεταχείριση των στρατιωτών, κολοκύθια!

ANONYMOUS

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ANONYMOUS »

Παιδιά έχω απελπιστεί είμαι στον βόλο στις ειδικές δύναμης στο 505 έχω χαλάσει του κόσμου τα λευτα και θέλω μια μετάθεση για λαμία άμεσα οποιος θέλει να βοηθήσει το AΣΜ μου είναι 103/00000/114
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Palioseira »

ANONYMOUS έγραψε:Παιδιά έχω απελπιστεί είμαι στον βόλο στις ειδικές δύναμης στο 505 έχω χαλάσει του κόσμου τα λευτα και θέλω μια μετάθεση για λαμία άμεσα οποιος θέλει να βοηθήσει το AΣΜ μου είναι 103/00000/114


Αν εισαι πληρους θητειας μονο με μεγαλο βυσμα... Το ΑΣΜ ειναι λαθος

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες