Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
τζινα

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από τζινα »

Ναι εσενα θα σου συστηθουν κι ολας. Θα σου πουν χαρηκα εχω πατερα ταξιαρχο η ταγματαρχη. Χα χα χα μη μασας. Πολυ ψαρι μου φαινεσαι.ΕικόναΣτη θεσσαλονικη δε συμβαινουν αυτα. Οποιος αποκοπει πολυ απο την ομαδα και ειναι πολυ πισω στο χιλιαρι ας πουμε 10 μετρα τον εχουν κοψει σιγουρα. Στη σφαιρα το μεγαλο πανυγηρι. Κοπικαν περισι τα μισα κοριτσια στο γηπεδο του ηρακλη.Εικόνα
kikhzax
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 17, 2013 4:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από kikhzax »

Καλησπερα πηγαινω τριτη λυκειου και ενδιαφερομαι για σσας ιατρικο, φαρμακευτικο και σαν. Απο οτι γνωριζω σε λιγες μερες πρεπει να δηλωσουμε τις στρατιωτικες σχολες που θελουμε. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως για το θεμα των αθληματων ποια σχολη πρεπει να δηλωσω για να κανω τα αθληματα στην Αθηνα; Ως πρωτη επιλογη θελω σσας αλλα μου ειπαν οτι θα πρεπει να παω στην Θεσσαλονικη για τα αθληματα. Τι πρεπει να κανω?
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Avatar »

kikhzax έγραψε:Καλησπερα πηγαινω τριτη λυκειου και ενδιαφερομαι για σσας ιατρικο, φαρμακευτικο και σαν. Απο οτι γνωριζω σε λιγες μερες πρεπει να δηλωσουμε τις στρατιωτικες σχολες που θελουμε. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως για το θεμα των αθληματων ποια σχολη πρεπει να δηλωσω για να κανω τα αθληματα στην Αθηνα; Ως πρωτη επιλογη θελω σσας αλλα μου ειπαν οτι θα πρεπει να παω στην Θεσσαλονικη για τα αθληματα. Τι πρεπει να κανω;


Δηλώνεις στο σχολείο ότι θες να είσαι υποψήφιος για τις στρατιωτικές σχολές-αστυνομικές-τεφαα. Μετά από λίγες μέρες θα πρέπει να συμπληρώσετε ένα χαρτί για τις στρατιωτικές σχολές (όταν βγει και η εγκύκλιος νομίζω) , εκεί θα βάλεις τις σχολές που θες να μπεις με την σειρά (δεν έχει καμία σημασία για το μηχανογραφικό αυτό) εκεί μπορείς να βάλεις ΣΣΕ ας πούμε που είναι στην αθήνα ή ΣΝΔ που είναι στο πειραιά
kikhzax
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 17, 2013 4:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από kikhzax »

Η αληθεια ειναι πως τα περισσοτερα κοριτσια αντιμετωπιζουν προβλημα στην σφαιρα. Ευτυχως εγω δεν εχω τετοιο προβλημα γιατι ριχνω πανω απο 5.60 με το δεξι και πανω απο 4.50 με το αριστερο. Ομως δυσκολευομαι στα 1000 μετρα, γενικα με αγχωνει γιατι φοβαμαι οτι δεν θα το βγαλω! Μου εχουν πει οτι γενικα κοβουν αυτους που μενουν τελευταιοι και εχουν μεγαλη διαφορα απο τους αλλους. Ισχυει?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από dn24 »

kikhzax έγραψε:Η αληθεια ειναι πως τα περισσοτερα κοριτσια αντιμετωπιζουν προβλημα στην σφαιρα. Ευτυχως εγω δεν εχω τετοιο προβλημα γιατι ριχνω πανω απο 5.60 με το δεξι και πανω απο 4.50 με το αριστερο. Ομως δυσκολευομαι στα 1000 μετρα, γενικα με αγχωνει γιατι φοβαμαι οτι δεν θα το βγαλω! Μου εχουν πει οτι γενικα κοβουν αυτους που μενουν τελευταιοι και εχουν μεγαλη διαφορα απο τους αλλους. Ισχυει;


Όπως το γράφεις, ναι ισχύει.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
kikhzax
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 17, 2013 4:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από kikhzax »

Παιδια να κανω μια ερωτηση; Εγω φετος δινω και ενδιαφερομαι για σσας ιατρικο, σσασ φαρμακευτικο και σαν. Στη δηλωση π καν0υμε τωρα για τις στρατιωτικες σχολες. Τι πρεπει να κανω για να δωσω τα αθληματα αθηνα; Ή θα πρεπει να παω στην Θεσσαλονικη, εφοσον πρωτα θελω τη σσας?
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Avatar »

Αν θυμάμαι καλά όταν βγει η εγκύκλιος πρέπει να συμπληρώσετε 2-3 χαρτιά. Σε ένα από αυτά λέει να βάλεις τις στρατιωτικές σχολές με την σειρά προτίμησης σου (δεν επιρεάζει το μηχανογραφικό) , η πρώτη είναι αυτή που θα δώσεις τα αθλήματά σου, εκεί μπορείς να βάλεις κάποια που είναι κοντά σου όπως ΣΣΕ ή ΣΝΔ κλπ. Και η ΣΑΝ αθήνα είναι νομίζω
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από dn24 »

kikhzax έγραψε:Παιδια να κανω μια ερωτηση; Εγω φετος δινω και ενδιαφερομαι για σσας ιατρικο, σσας φαρμακευτικο και σαν. Στη δηλωση π καν0υμε τωρα για τις στρατιωτικες σχολες. Τι πρεπει να κανω για να δωσω τα αθληματα αθηνα; Ή θα πρεπει να παω στην Θεσσαλονικη, εφοσον πρωτα θελω τη σσας;


Οι ΠΚΕ διενεργούνται Στη Σχολή Πρώτης προτίμησης.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

kikhzax έγραψε: Ομως δυσκολευομαι στα 1000 μετρα, γενικα με αγχωνει γιατι φοβαμαι οτι δεν θα το βγαλω! Μου εχουν πει οτι γενικα κοβουν αυτους που μενουν τελευταιοι και εχουν μεγαλη διαφορα απο τους αλλους. Ισχυει;


Αν φοβάσαι και θεωρείς τον εαυτό σου αδύναμη στο 1000αρι κάτσε και λιώσε στις προπονήσεις, βρες έναν προπονητή αλλά μην το αφήσεις και πας με την νοοτροπία ότι απλά πρέπει να μην είσαι στους τελευταίους γιατί υπάρχουν παιδιά που κάνουν στίβο και αν πέσεις σε ένα τέτοιο γκρουπ απλά την έκατσες, γιατί δίνουν τρελό ρυθμό στο πρώτο 400άρι και εσύ που δεν είσαι έμπειρη σε τέτοια θα κλατάρεις.
kikhzax
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 17, 2013 4:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από kikhzax »

εχω αρχισει εδω και 3 μηνες προπονησεις, απλα διαπιστωσα οτι δυσκολευομαι στο 1000ρι. Τωρα οσο αναφορα τα αθληματα, αρα δν υπαρχει προβλημα αν δηλωσω σαν πρωτη προτιμηση την σαν και μετα στο μηχανογραφικο την σσασ. Σωστα?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από dn24 »

kikhzax έγραψε:εχω αρχισει εδω και 3 μηνες προπονησεις, απλα διαπιστωσα οτι δυσκολευομαι στο 1000ρι. Τωρα οσο αναφορα τα αθληματα, αρα δν υπαρχει προβλημα αν δηλωσω σαν πρωτη προτιμηση την σαν και μετα στο μηχανογραφικο την σσας. Σωστα;


Σωστά.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από dn24 »

kikhzax έγραψε:οκ! Ευχαριστω Εικόνα


Εμείς σε ευχαριστούμε που εμπιστεύθηκες το φόρουμ, στην διάθεση σου για οποιαδήποτε άλλη βοήθεια επί των θεμάτων μας χρειαστείς.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες