Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Δεν σου δίνουν
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
venus

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από venus »

Παιδια να ξερετε πως ολα τα παραπανω δυστυχως ισχυουν για τους απλους Υποψηφιους. Οσω για τα παιδια των ανωτερων αξιωματικων που δεινουν αγωνισματα να ξερετε πως δεν τα κοβει κανεις... Και αυτο γιατι μια εβδομαδα πριν πεφτει το πρςωτο τηλεφωνο στον υπαξιωματικο εποπτη της διαδικασιας απο τον ανωτερο αξιωματικο και ολα τελειωσαν...
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ziogas191 »

venus έγραψε:Παιδια να ξερετε πως ολα τα παραπανω δυστυχως ισχυουν για τους απλους Υποψηφιους. Οσω για τα παιδια των ανωτερων αξιωματικων που δεινουν αγωνισματα να ξερετε πως δεν τα κοβει κανεις... Και αυτο γιατι μια εβδομαδα πριν πεφτει το πρςωτο τηλεφωνο στον υπαξιωματικο εποπτη της διαδικασιας απο τον ανωτερο αξιωματικο και ολα τελειωσαν...


Αυτο δεν ειναι δυνατον να γινει Απο τι στιγμη δημοσιοποιουνται τα αποτελεσματα των εξετασεων.
Για παραδειγμα, στο αγωνισμα στων 1000 μετρων φαινεται πανω κατω ποιος περναει και ποιος οχι,
ετσι οταν τα παιδια δουν τα αποτελεσματα θα καταλαβουν οτι το παιδι που δεν επιασε το χρονο ή δεν
το εβγαλε φαινεται οτι περασε! Αυτο οπως καταλαβαινεις θα δημιουργησει ενα μπαχαλο!
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Ziogas191, μπορεί οι εξεταστές να του έγραψαν ψεύτικο και εντός των ορίων χρόνο, στα χαρτιά...

Αλλιώς πως περνάνε τα βύσματα;
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
TZINA

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από TZINA »

Η αλλοιωση γινεται μεσα στα γραφεια της ς. Σ. Α. Σ. Η της ς. Σ. Ε. Δε γινεται στο γηπεδο. Εκει οι εξεταστες γραφουν τα κανονικα στοιχεια (νουμερα) ομως οταν πανε πισω στα γραφεια αλλοιωνουν τα ονοματα που εχουν σημαδακι διπλα (βισμα). Ετσι τους βαζουν αλλα νουμερα Προβιβασημα τωρα πια και ετσι περνανε. Αθτο το ξερω απο ανωτερο αποστρατο τωρα πια αξιωματικο. Το ιδιο γινεται και στα ιατρικα.(π. Χ. Αν καποιος εχει το στιγμα της μεσσογειακης αναιμιας.)

Απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα, είναι σαν να φωνάζεις Greek_Army

venus

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από venus »

Θα συμφωνησω με την ΤΖΙΝΑ. Στο γηπεδο γινονται ολα κανονικα. Μετα ομως οταν τα χαρτια πανε προς εξεταση στα αρχηγεια τοτε περνανε οσοι θελουν... Ξερω ατομο γιο αντισμηναρχου στην αεροπορια που οταν ειπε στον πατερα του να παρει καποιον γυμναστη να προετοιμαστει αυτος του ειπε οτι το μονο που εχει να κανει ειναι να γραψει την βαση. Στα υπολοιπα ειναι περασμενος...
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ziogas191 »

Εγω παντως σας στο λεω διοτι ημουν 2 φορες υποψηφιος, τωρα οσον αφορα την ευνοηση μερικων
ατομων αυτο παντα γινοταν, εγω αναφερομαι στη περιπτωση που καποιο ατομο ειναι 150 κιλα και
δεν μπορει να βγαλει τα αθληματα, αυτον νομιζω οτι βυσμα και να εχει δεν προκειται να εχει καμια
τυχη για να περασει.
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

ziogas191 έγραψε:Εγω παντως σας στο λεω διοτι ημουν 2 φορες υποψηφιος, τωρα οσον αφορα την ευνοηση μερικων
ατομων αυτο παντα γινοταν, εγω αναφερομαι στη περιπτωση που καποιο ατομο ειναι 150 κιλα και
δεν μπορει να βγαλει τα αθληματα, αυτον νομιζω οτι βυσμα και να εχει δεν προκειται να εχει καμια
τυχη για να περασει.


Ε άμα είναι ακραία η περίπτωση ίσως τότε ναι...

Παιδιά, το να κόψουν κάποιον που έχει περάσει ψυχομετρικά, είναι υγειής και έχει περάσει και τα όρια στα αθλήματα, συμβαίνει; Εννοώ για να τον αντικαταστήσουν με το βύσμα.
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Παιδιά, μην αγχώνεστε για τα βύσματα τόσο πολύ. Και μεις είχαμε παιδιά που το δηλωναν κι όλας ότι έχουν βύσμαΕικόνα (κοπέλες κυρίως) , και κοπήκανε...
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
venus

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από venus »

Τα βισματα στα αγωνισματα μπαινουν απλως για να επιβαιβεωθει η επιτυχια των ... Και συνηθως οσοι το διακυρησουν οτι εχουν μεσο παντα πατωνουν!
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Άρα όσοι δεν έχουμε βύσμα και πληρούμε τις προϋποθέσεις για την εισαγωγή μας να μην αγχωνόμαστε, έτσι?
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Ε, μη σε πάρουμε και στο λαιμό μας, που ξέρουμε που θα πέσεις; Αλλά δε νομίζω ρε παιδί μου να σε κόψουν αν είσαι κομπλε.επίσης άμα δεις ότι αδικείσαι, τράβα το δικαστικά

στις υγειονομικές πάντως, τη 2η μέρα έχεις το δικαίωμα επανεξέτασης

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Θα το κάνω αν χρειαστεί, γιατί δεν θέλω να μου στερήσουν την ευκαιρία σε καμία περίπτωση, ενώ πληρώ τα κριτήρια... Οκ ευχαριστώ!:)

(ας σταματήσουμε τη συζήτηση εδώ μην ξεφύγουμε και από το θέμα)
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

Καλά, μη χάσεις και τον ύπνο σου, δεν είναι τραγικά τα πράγματα...

καλώς, καλή σου επιτυχία!

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Titis »

Μου φαίνεται ότι σε άλλες ΠΚΕ πήγα εγώ. Σε μας οι άτυποι κανονισμοί ήταν οι εξής : Αν έκανες το 100άρι πάνω από 17s σε έγραφαν 17 για να πιάσεις τα σώματα. Αν έκανες το 1000αρι πάνω από 4.30 σε έγραφαν 4.30 για να πιάσεις τα σώματα. Αν δεν έπιανες κάτι από σφαίρα, ύψος μήκος σε 3 προσπάθειες θα το έκανες μέχρι τα πιάσεις. Και πέρα από αυτά θεωρώ πως στο άλμα εις μήκος μας έδιναν αρκετά εκατοστά "bonus", και στο 100αρι και 1000αρι ο χρόνος κυλούσε πιο αργά, ο νοών νοείτω. Αποτέλεσμα; Από περίπου 90 παιδιά περάσανε όλα στα σώματα και μόνο 4-5 κοπήκανε από όπλα. Και δεν υπήρχε παιδί αξιωματικού στην ομάδα μου γιατί γνωρίστηκα σχεδόν με όλα. Αυτά. ΣΣΕ 180 ομάδα!
Illusion never changed into something real!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες